1. rocznica śmierci Księdza Profesora Józefa Turka

śp ks. prof. dr hab. Józef Turek

W przeddzień 1. rocznicy śmierci Księdza Profesora Józefa Turka
, kierownika Katedry Filozofii Kosmologii (od 1998), prodziekana Wydziału Filozofii KUL (1999-2001, 2008-2009), wykładowcy filozofii w Wyższych Seminariach Duchownych w Olsztynie, Lublinie i Kaliningradzie, 3 czerwca w kościele akademickim KUL o godz. 12.15 będzie odprawiona Msza św. w Jego intencji. Koncelebrze będzie przewodniczył Ks. Prorektor Prof. Stanisław Zięba, a homilię wygłosi Ks. Prof. Zygmunt Hajduk.

Wydział Filozofii zaprasza do uczczenia żarliwego uczonego, wybitnego specjalisty w zakresie filozofii przyrody oraz relacji między nauką, filozofią i religią, niestrudzonego nauczyciela akademickiego, gorliwego kapłana, niezmordowanego spowiednika, całą duszą oddanego Kościołowi, ufnie przyjmującego wolę Bożą, człowieka wrażliwego, pracowitego, skromnego.