Ludzie, wydarzenia, życie studenckie.... To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie Państwo w naszym cyklu "Sto historii na 100-lecie KUL", w którym zaprezentujemy wspomnienia ciekawych ludzi związanych z Uniwersytetem. Na kolejne odcinki zapraszamy co tydzień....

Prawie pięćset km i kilka godzin jazdy pociągiem z Poznania do Lublina nie przeszkodziło Hannie Suchockiej w pracy na Wydziale Prawa KUL. Przeszkodą nie do pokonania okazała się dopiero polityka, która zakończyła przygodę Pani Premier z naszym Uniwersytetem. I choć przygoda była krótka to „to był dobry czas”

W pamięć mogą wryć się nie tylko ludzie, ale również miejsca. Miejsca niezwykłe, można by niemal powiedzieć magiczne. Dla Józefa Szopińskiego - absolwenta filologii polskiej, animatora kultury, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, takim miejscem jest dziedziniec: „KUL to niesamowita uczelnia, a jej dziedziniec to dla mnie raj”.

Tym razem zapraszamy na spotkanie z o. Wacławem Oszajcą SJ, absolwentem KUL, teologiem, publicystą i poetą, laureatem wielu nagród poetyckich, w którego pamięci wyraziście zapisał się ks. prof. Mieczysław Żywczyński.

Wcześniejsze:

Marcin Wroński - absolwent filologii polskiej KUL, polski pisarz, autor m.in. kryminałów retro o lubelskim komisarzu przedwojennej policji Zygmuncie „Zydze” Maciejewskim, w którego wspomnieniach pojawia się postać prof. Władysława Panasa.