12.10.2015 - 13.10.2015

Ziemia - Człowiek - Sztuka

W dniach 12-13 października 2015 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się interdyscyplinarna konferencja naukowa "Ziemia - Człowiek - Sztuka".

Zaproszenie cz.1, zaproszenie cz.2.

W dniach 12-13 października 2015 r. Instytut Historii Sztuki KUL organizuje konferencję naukową Ziemia - Człowiek - Sztuka.

Szczegółowy plan na stronie Instytut Historii Sztuki.

Towarzystwo Naukowe KUL zaprasza przez cały październik na Kiermasz książek.
Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00, parter Kolegium Jana Pawła II.

01.10.2015 - 20.10.2015

Nowa legitymacja studencka

W dniach 1-20 października 2015 r. w na parterze Gmachu Głównego KUL pracownicy Banku Pekao udzielają informacji odnośnie nowej funkcjonalności legitymacji.

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Michał Boruciński (1885-1976); Studium głów apostołów; węgiel na papierze; wys. 57,7 cm, szer. 63,4 cm w świetle ramy; nr inw.: MU KUL II-234 Sygn. p.d.: M. BORVCIŃSKI Dar Stanisławy i Tadeusza Witkowskich w 1991 r.Z okazji otwarcia nowego gmachu Instytutu Inżynierii Środowiska KUL w Stalowej Woli zaprezentowane zostaną w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli rysunki, akwarele, pastele i grafiki ze zbiorów muzealnych naszej uczelni. Do tej pory zorganizowanych zostało kilka wystaw prezentujących wybrane obiekty ze zbiorów KUL. Po raz pierwszy, w zdecydowanej większości, pokazane zostaną prace na papierze. Goście stalowowolskiego Muzeum będą mieli niepowtarzalną okazję poznać mało znane dzieła tak wybitnych artystów jak Jan Matejko, Piotr Michałowski, Józef Chełmoński, Józef Pankiewicz, Stanisław Noakowski, Leon Wyczółkowski i in. Dopełnieniem prezentacji będzie wybór najcenniejszych miedziorytów nowożytnych, sztychowanych m.in. przez Dominicusa Custosa, Willema Jacobsz. Delffa, Charlesa de La Haye i Claude'a Roya oraz japońskich drzeworytów barwnych m.in. Ichiyuusaiego (Utagawy) Kuniyoshiego i Kawase'go Hasuiego. Oficjalny wernisaż wystawy odbędzie się 16 września 2015 r. w stalowowolskim budynku Instytutu Inżynierii Środowiska KUL. Poza tym jednym dniem prace eksponowane będą w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli od 13 września do 25 października 2015.

Rysunek
Grafika

Kuratorzy wystawy:
dr Krzysztof Przylicki, Pracownia Zbiorów Muzealnych KUL w Lublinie
Monika Kuraś, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

LOGO_MUZEUM__male

Współorganizatorem wystawy jest Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Fotorelacja

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

zeb_publiczne_-_plakat_a2_brutto_2019_420x594-1 Zarząd Towarzystwa Naukowego KUL zaprasza na Publiczne Zebranie Towarzystwa Naukowego KUL połączone z wręczeniem Nagrody im. ks. Idziego Radziszewskiego ks. prof. dr. hab. Stanisławowi Wilkowi. Uroczystość odbędzie się dnia 27 marca 2019 r. o godz. 16.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

kul_plakat_2019_seminarium_adams Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych, Instytut Filologii KUL oraz Instytut Europy Środkowej w Lublinie zapraszają na wykład prof. A. Jamesa McAdamsa (University of Notre Dame, USA) zatytułowany "Trump's America, Trump's Europe".  Wydarzenie odbędzie się 28 marca 2019 r.  o godz. 14.15 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 618.

prof. A. Jameso McAdamsRektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. A. Jamesowi McAdamsowi, która odbędzie się w piątek 29 marca 2019 r., o godz. 11.00, w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

28.03.2019 - 29.03.2019

Konferencja "Pszczoła w mieście"

Plakat_2018-nowy Fundacja Rozwoju KUL, Instytut Architektury Krajobrazu KUL oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli zapraszają na IV ogólnopolską konferencję ,,Pszczoła w mieście”, która odbędzie się 29 marca 2019 r. o godz. 9:00 w  Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

Konferencja jest powiązana z zaplanowanym na 28 marca 2019 r. finałowym etapem konkursu ,,Bliżej pszczół” organizowanego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.