Lublin w biblioteceBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę „Lublin w Bibliotece, Biblioteka w Lublinie: wystawa z okazji 700-lecia Lublina”. Ekspozycja ma na celu przybliżenie 700-letniej historii miasta na podstawie zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz ukazanie związków Uniwersytetu i Biblioteki z Lublinem. Wystawa znajduje się w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) BU KUL ul. Chopina 27. Ekspozycję można zwiedzać w godzinach pracy Biblioteki do 30 października 2017 r.

KEPPo raz pierwszy w historii w Lublinie odbyły się obrady Konferencji Episkopatu Polski. 377. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski trwało 13 i 14 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskigo Jana Pawła II. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 100. rocznicy utworzenia KUL i poprzedzi uroczystą inaugurację setnego roku akademickiego, która będzie miała miejsce w niedzielę 15 października br.

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Fotorelacja

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

Droga KrzyżowaZapraszamy na II Męską Drogę Krzyżową na Poczekajce, która odbędzie się w piątek 22 marca 2019 r. Nabożeństwu będzie przewodniczył Prorektor ds. studentów i kontaktów międzynarodowych KUL ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL.  Rozpocznie się ono o godz. 19.15 poświęceniem kaplicy w Męskim Domu Studenckim.

kul_plakat_2019_rosja_konkurs1-1Instytut Filologii Słowiańskiej KUL organizuje po raz   VIII Konkurs Wiedzy o Rosji (język- kultura- historia-  realia). Tegoroczne zmagania rozpoczną się 22 marca 2019 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.  Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich, którzy uczą się języka rosyjskiego oraz  interesują się kulturą rosyjską.

zeb_publiczne_-_plakat_a2_brutto_2019_420x594-1 Zarząd Towarzystwa Naukowego KUL zaprasza na Publiczne Zebranie Towarzystwa Naukowego KUL połączone z wręczeniem Nagrody im. ks. Idziego Radziszewskiego ks. prof. dr. hab. Stanisławowi Wilkowi. Uroczystość odbędzie się dnia 27 marca 2019 r. o godz. 16.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

kul_plakat_2019_seminarium_adams Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych, Instytut Filologii KUL oraz Instytut Europy Środkowej w Lublinie zapraszają na wykład prof. A. Jamesa McAdamsa (University of Notre Dame, USA) zatytułowany "Trump's America, Trump's Europe".  Wydarzenie odbędzie się 28 marca 2019 r.  o godz. 14.15 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 618.