100. rocznica urodzin ks. Jana Twardowskiego - doktora honoris causa KUL

W dniu 1 czerwca 2015 r., przypadała 100. rocznica urodzin ks. Jana Twardowskiego, jednego z najbardziej znanych i lubianych polskich poetów, doktora honoris causa KUL. Z tej okazji przygotowane zostały wydarzenia, które rozpoczęły się o godz. 13.30 na dziedzińcu KUL. W programie dnia ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL oraz prof. Wojciech Kaczmarek czytali wiersze ks. Twardowskiego.

1 czerwca to także Dzień Dziecka, w związku z tym, na zaproszenie Rektora KUL gościły w tym dniu na naszym Uniwersytecie dzieci z Przedszkola nr 19, które włączyły się w rysowanie na dziedzińcu KUL laurki dla ks. Jana Twardowskiego. Przedszkolaki w dniu swojego święta, w ramach spaceru po Uniwersytecie, zajrzały również do rektoratu i poznały miejsce pracy Rektora KUL.

GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy do Muzeum Uniwersyteckiego Historii KUL na wystawę "Ks. Jan Twardowski - Doktor Honoris Causa KUL". Wystawę można oglądać do 15 czerwca 2015 r. /Gmach Główny KUL, s. 29, wejście od strony dziedzińca/.

Na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej KUL natomiast można obejrzeć poświęconą ks. J. Twardowskiemu wystawę wirtualną.

Serdecznie zapraszamy!