Następne warsztaty edukacyjne „O wodzie” zostały przeprowadzone 19.02.2014 roku w Lublinie.. W zajęciach uczestniczyło 18 dzieci z tamtejszej szkoły.
Po krótkiej części wprowadzającej, gdzie dokonano prezentacji prowadzących i uczestników oraz przedstawienia projektu, rozpoczęliśmy warsztaty. Na dobry początek dzieci musiały odgadnąć zagadkę, która jednocześnie była tematem spotkania. Już od pierwszej chwili wiadomo było, że będzie to bardzo dobry czas, ponieważ uczestnicy chętnie włączyli się do zabawy i po kilku zdaniach wiedzieliśmy, że będziemy rozmawiać o wodzie.
W pierwszej części spotkania rozmawialiśmy o tym, z czym się dzieciom kojarzy woda, gdzie można ją spotkać oraz do czego bywa wykorzystywana każdego dnia. Padały bardzo różne odpowiedzi, ale w zdecydowanej większość poprawne.
Następnie przedstawiłam dzieciom prezentacje nt. biomonitoringu, bioindykatorów, oraz zanieczyszczeń wód(głownie rzek). Uczniowie poznali jak zbudowana jest cząsteczka wody , jak woda krąży w przyrodzie.
Potem dzieci próbowały określić klasy czystości wód, sposoby oszczędzania wody korzyści z oszczędzania wody. Następnie prowadzący przedstawił symbolikę wody w Biblii. Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną. Analizowane były właściowości fizyczne i chemiczne wody z rzeki i wody wodociągowej.
Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały krzyżowke podusmowującą warsztaty i upominki.
Autor: Angelika Żurawska
Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014, godz. 13:04 - Angelika Żurawska