W dniach 2-27 stycznia 2018 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny będzie miał przyjemność gościć grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczyć  będą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.

Na 28 uczestników czeka intensywny czas wypełniony nie tylko wykładami, ale także wycieczkami, wizytami oraz spotkaniami. Główną osią całego programu będzie analiza działalności oraz filozofii i nauczania Karola Wojtyły - Jana Pawła II w szerokim kontekście społeczno-kulturowym. Wybitni specjaliści, głównie pracownicy naszego Uniwersytetu, poza przybliżeniem postaci Jana Pawła II, przedstawią  również zagadnienia związane z historią i kulturą Polski. Nie zabraknie również zajęć z języka polskiego. Ponadto uczestnicy wezmą udział w szeregu spotkań oraz wyjazdów. Podczas swojego pobytu zwiedzą Zamość, Kozłówkę, Warszawę oraz udadzą się na objazd po miejscach ściśle związanych z Janem Pawłem II – zobaczą Kraków, Częstochowę i Wadowice.

Niemal czterotygodniowa edukacja zostanie zakończona egzaminami. Cieszymy się, że jest to kolejna wizyta na KUL studentów i profesorów z tego amerykańskiego uniwersytetu.