koncert_pasyjny_1024

W związku z obchodami 4 rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II, Duszpasterstwo Akademickie Wydziałów Zamiejscowych KUL w Stalowej Woli organizuje Wieczór Papieski. Poprzedzony on będzie Mszą św. o godz. 12.00 w kaplicy akademickiej KUL w Stalowej Woli, w czasie której będziemy prosić o dar beatyfikacji Jana Pawła II. Wieczór Papieski odbędzie się także w budynku Nowej Auli Wydziałów Zamiejscowych KUL Jana Pawła II w Stalowej Woli o godz. 19.00. Plan Wieczoru zawiera Program artystyczny "Widzę kraj jakiś" Zespołu Pieśni i Tańca "Racławice" oraz Koncert pasyjny Chóru Chłopięcego pani Agaty Steczkowskiej z Poznania. Znając pracę Zespołu Pieśni i Tańca "Racławice" oraz osobę pani Agaty Steczkowskiej planowane wydarzenie z pewnością będzie wykonane profesjonalnie i przyniesie wiele niezapomnianych wrażeń estetycznych uczestnikom koncertu.

Zespół Pieśni i Tańca "Racławice" istnieje od 17 lat. od 6 lat działa przy Katolickim Domu Kultury "ARKA" im. Św. Jadwigi Królowej w Racławicach. Zespół jest laureatem i uczestnikiem wielu przeglądów festiwali wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Tanecznych w Koninie (1990, 1991, 1992, 1993), IX Światowego Festiwalu Zespołów Polonijnych w Rzeszowie (1993), I, IV i V Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Folklorystycznych w Moskwie, Światowego Festiwalu w Egipcie i wielu innych. Ponadto Zespół współpracuje z wieloma ośrodkami kultury w kraju i za granicami, m.in. w Moskwie, w Gatczinie k/Sankt Petersburga, na Litwie, w Jekaterinburgu na Uralu, w Kanadzie, w Nowym Jorku.

Pani Agata Steczkowska jest dyrygentem, pedagogiem chóralnym, multiinstrumentalistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie - Wydział Pedagogiki Instrumentalnej (specjalność- wiolonczela). W wieku 18 lat ukończyła Średnią Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu i wiolonczeli oraz Kurs Dyrygentów u prof. Stanisława Krukowskiego w Bydgoszczy. Ma słuch absolutny. W roku 2003 Minister Kultury przyznał Agacie Steczkowskiej odznaczenie "Zasłużony Działacz Kultury". W 2004 Minister Kultury nadał jej "Stopień Nauczyciela Mianowanego" "za wybitny dorobek artystyczny i pedagogiczny". W roku 2006 otrzymała nagrodę pieniężną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierza Ujazdowskiego w uznaniu za nieocenione zasługi dla polskiej kultury.

Współorganizatorami koncertu są: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Stalowa Wola, FUndacja Uniwersytecka, Stowarzyszenie Rodziców Chłopców Chóru Chłopięcego Agaty Steczkowskiej w Poznaniu. Patronat honorowy obiął bp sandomierski Andrzej Dzięga.

Autor: Rafał Olko
Ostatnia aktualizacja: 27.03.2009, godz. 21:17 - Rafał Olko