25. rocznica śmierci Ks. Prof. Stanisława Kamińskiego

Wielce Szanowni Państwo,

21 marca br. mija już 25 lat od śmierci Księdza Profesora Stanisława Kamińskiego (1919-1986), wybitnego metodologa nauki i filozofii, jednego z pionierów polskich badań naukoznawczych (teoretyka i historyka nauki), charyzmatycznego nauczyciela akademickiego, prawdziwego mistrza i wychowawcę, a także znakomitego organizatora nauki, jako wieloletniego dziekana Wydziału Filozofii. Ksiądz Kamiński był powszechnie ceniony w polskich środowiskach naukowych, nawet w czasach autorytarnej dominacji marksizmu.

Do uczczenia prawdziwego filaru naszego Wydziału, jednego z twórców Lubelskiej Szkoły Filozoficznej, zapraszamy całą społeczność naszego Wydziału. Zapraszamy również społeczność naszego Uniwersytetu, by uczcić tak ważnego twórcę kultury metodologicznej naszej Uczelni. KUL bowiem harmonijnie godzi wymogi współczesności z klasycznym ideałem uniwersalistycznie (maksymalistycznie i integralnie) pojętej nauki.

21 marca br. o godz. 12.15 odprawimy w kościele akademickim Mszę św. w intencji śp. Księdza Profesora Stanisława Kamińskiego. Liturgii Mszy św. będzie przewodniczy Ks. Rektor prof. dr hab. Stanisław Zięba, a homilię wygłosi Ks. prof. dr hab. Andrzej Bronk, znakomity uczeń Zmarłego.

W imieniu własnym, Rady Wydziału Filozofii, serdecznie zapraszam Państwa do udziału w modlitwie w intencji naszego Profesora.

Z wyrazami głębokiego szacunku
ks. prof. dr hab. Stanisław Janeczek