plakat_ja_jestemFragmenty Pisma Świętego w wyjątkowej interpretacji czołowych polskich artystów (m.in. Anny Dymnej, Małgorzaty Kożuchowskiej,  Stanisława Soyki czy Wojciecha Malajkata) będzie można usłyszeć 26 lutego 2018 r. o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur podczas koncertu „Ja Jestem”, dedykowanego Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu Jana Pawła II w stulecie jego istnienia. Tekstom, które poprowadzą nas śladami historii zbawienia człowieka, towarzyszyć będzie muzyka symfoniczna.  Bilety do nabycia w kasie CSK oraz w sprzedaży internetowej na portalu www.eventim.pl

Koncert „Ja Jestem” to  wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Na scenie wystąpią Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Stanisław Soyka, Adam Woronowicz, Wojciech Malajkat, Miłogost Reczek. W ich interpretacji usłyszymy fragmenty Pisma Świętego ukazujące historię zbawienia człowieka, od Księgi Rodzaju aż do Apokalipsy św. Jana. Reżyserem koncertu jest aktor i reżyser oraz pomysłodawca projektu BIBLIA AUDIO Krzysztof Czeczot. Oprawę muzyczną koncertu zapewni 40-osobowy zespół Orkiestry Trybunału Koronnego, a Chór KUL wykona Psalm 139.

Bilety, w cenach: 10 zł (dla osób z niepełnosprawnością), 40, 60, 80 i 120 zł, można nabyć w kasie CSK oraz na www.eventim.pl.

Koncert stanowi zwieńczenie trzyletniej pracy nad przygotowaniem pierwszego nagrania całego Pisma Świętego (BIBLIA AUDIO superprodukcja) w języku polskim. Efekt to trwające 113 godzin profesjonalne słuchowisko z dźwiękami tła i własną muzyką, w przygotowaniu którego wzięło udział wielu znanych aktorów oraz setki amatorów-wolontariuszy. Partnerem projektu był KUL. Na uniwersytecie zrealizowanych zostało część nagrań w grudniu 2016 r. Wzięli w nich udział studenci i pracownicy oraz Chór KUL. Słuchowisko dostępne jest online na stronie www.bibliaaudio.pl, a także na płytach CD oraz na pendrive’ach.

Wywiad z Krzysztofem Czeczotem

Partnerzy koncertu:

Lubelskie

Koncert wsparli także Fundacja PZU, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz PGE Dystrybucja S.A.

Autor: Katarzyna Bojko
Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018, godz. 12:12 - Leszek Wojtowicz