Aktualności / Wydarzenia

31.01 Koncert Piotra Szczepanika na KUL

31 stycznia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się koncert Piotra Szczepanika, pochodzącego z Lublina absolwenta KUL, który swoją działalność artystyczną rozpoczął 50 lat temu w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. To właśnie na KUL w roku 1965 odbyło się prawykonanie słynnego utworu Żółte kalendarze.

Koncert jest okazją do świętowania jubileuszu 50-lecia pracy na estradzie Piotra Szczepanika, ale jest on również organizowany z myślą o darczyńcach Funduszu „Idę z Tobą”.  Fundusz ten wspiera pątników Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę, którzy nie mogą wybrać się na szlak, ponieważ sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Pielgrzym, który korzysta z pomocy Funduszu, niesie intencję ofiarodawcy.

Aula im. Stefana Kard. Wyszyńskiego, godz. 17.00. Wstęp z wejściówkami.