„Panie Wiśniewski przygotuje Pan prezentację na następne zajęcia.” Takie zdanie padło już na nie jednych zajęciach. Najgorzej, gdy to Ty jesteś tym przysłowiowym „Wiśniewskim”. Prezentacja na uczelni, późnej w pracy – niektórzy już na samą myśl przeżywają męki. Postaram się użyć tym torturom i przedstawiam kilka narzędzi do przygotowywania prezentacji, dzięki którym zabłyśniesz przed wykładowcą lub szefem.

 

Ile to razy mieliśmy do przygotowania prezentację „na wczoraj”. Niezależnie od tego czy na studia, czy w pracy stres jest zawsze taki sam. Aż korci zebrać informację, powrzucać na slajdy w PowerPointcie i „jakoś to będzie”. Coś się przeczyta, coś dopowie. A może jesteś zawsze gotowy? Wartość merytoryczna może być ogromna, ale klasyczna sztampa zabija ciekawość i z czasem .... słuchacza.

 

Zaskocz odbiorców! Zerwij z banałami! Skorzystaj z prostych narzędzi, pozostaw widzów oniemiałymi!

 


NARZĘDZIA DO PRZYGOTOWANIA PREZENTACJI


 

 

SLIDES CARNIVAL

 

 

Slides Carnival to strona ze świetne wyglądającymi i darmowymi szablonami umożliwiającymi tworzenie prezentacji w bardzo podobny sposób do Power Point. Obejrzyj tutorial i do roboty!


 

CANVA

 

 

Jeśli interesujesz się narzędziami do tworzenia grafik w Internecie to znasz Canvę. Jej zastosowanie może być różnorodne, a obsługa bardzo intuicyjna. Autorzy aplikacji dają możliwość wyboru w menu głównym opcji „Presentation”, a tam całe mnóstwo świetnych szablonów.


 

PIKTOCHART

 

 

Darmowe i uniwersalne narzędzie popularne do tworzenia infografik, ale też tworzenia prezentacji. Aplikacja ma wiele gotowych szablonów i mnóstwo dodatków. Prezentację możesz pobrać w formacie png i jpg.


 

PREZI

 

 

Na końcu TOP listy – PREZI. To naprawdę kreatywne narzędzie. Prezentacja w Prezi jest dynamiczna – nie posiada wyodrębnionych slajdów. wszystkie elementy na jednej przestrzeni w „układzie mapy”, a następnie nawigujesz pomiędzy nimi. Co prawda Prezi wymaga trochę czasu i kilku ćwiczeń, ale rezultat jest piorunujący. Darmowa wersja Prezi umożliwia tworzenie prezentacji dostępnych online oraz pobieranie jej jako pdf. Bierzcie i twórzcie.


 

Ktoś właśnie szykuje prezentacje? Skorzystacie?

A może używacie jeszcze innego narzędzia?

Koniecznie dajcie znać w komentarzach na fb Biura Karier KUL.

 

Z pozdrowieniami

Marta

 

 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017, godz. 12:46 - Marta Szymańska-Jarosz