Aktualności / Wydarzenia

42. edycja letnich kursów języka polskiego na KUL

W tym roku po raz czterdziesty drugi na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywają się zajęcia Szkoły Letniej Języka Kultury Polskiej.

Programy rozpoczęły się 6 lipca i potrwają do połowy września. W tym roku gościmy około 140 osób z 22 krajów. Naszymi słuchaczami są najczęściej studenci i doktoranci z amerykańskich i europejskich uniwersytetów. Kursy trwają od 2 do 8 tygodni i mają różne stopnie intensywności - od 5 do 8 godzin dziennie.

Oferujemy między innymi następujące wykłady: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Historia Polski; Ekonomiczne uwarunkowania zmian społecznych w Polsce; Historia Żydów w Polsce; Scena polityczna; Tradycje tolerancji  i pluralizmu religijnego w Polsce; Lublin - miasto wielu kultur i religii; Literatura polska, Muzyka polska, Kultura polska, Film polski.
Zaplanowane są następujące wycieczki: Lublin; Sandomierz; Kraków; Warszawa; Zamość;  Kozłówka.

Każdego roku w programach letnich i całorocznych Szkoły Języka i Kultury Polskiej KUL bierze udział około 200 osób głównie z USA i Zachodniej Europy. Dla wielu z nich obraz Polski zostaje ukształtowany poprzez wrażenia z Lublina. Bardzo często wracają w następnych latach rozwijając kontakty zawodowe, naukowe i towarzyskie.