44. edycja letnich kursów języka polskiego na KUL

Szkoła Letnia Języka PolskiegoW tym roku już po raz czterdziesty czwarty na KUL odbywać się będą zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Weźmie w nich udział około 90 osób z 20 krajów, m.in. z prestiżowych amerykańskich i europejskich środowisk akademickich. Letnie programy językowe rozpoczynają się 3 lipca i potrwają do końca sierpnia.

 

Słuchacze mają do wyboru kursy o różnym stopniu intensywności (od 5 do 8 godzin dziennie) oraz długości (od 2 do 8 tygodni). Poza nauką języka polskiego zapoznają się z kulturą, literaturą i historią Polski, a także zagadnieniami społeczno-ekonomicznymi. Ponadto przewidziany jest bogaty program kulturalny i turystyczny. Uczestnicy zwiedzą Lublin, Sandomierz, Warszawę, Kozłówkę, Zamość oraz wezmą udział w koncertach i specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach tańca. Raz w tygodniu dla osób szczególnie zainteresowanych polską kulturą będzie się odbywało specjalne seminarium. Program urozmaicą dodatkowe wydarzenia i warsztaty – jak choćby konkurs wymowy czy gra miejska.

Równocześnie lektorzy Szkoły Letniej prowadzą zajęcia dla nauczycieli i dyrektorów szkół polskich za granicą. W sumie przeszkolonych zostanie ok. 270 osób w Chicago, Michigan, Nowym Jorku, Montrealu, Edmonton, Belfaście i Edynburgu. Szkolenia dla kadry szkół polskich w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii w ramach programu „Organizowanie kolonii i innych form letniego wypoczynku dzieci i młodzieży polonijnej oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim za granicą" są dofinansowane przez resort edukacji.

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017, godz. 14:57 - Leszek Wojtowicz

Utworzenie: 2017-06-29