Aktualności / Wydarzenia

6-7.11 II Międzynarodowa Konferencja Językoznawcza

W dniach 6-7 listopada 2014 r. Katedra Językoznawstwa Stosowanego, Katedra Językoznawstwa Teoretycznego oraz Katedra Językoznawstwa Porównawczego Angielsko-Polskiego Instytutu Filologii Angielskiej KUL zapraszają do wzięcia udziału w II Międzynarodowej Konferencji Językoznawczej Linguistics Beyond and Within 2014: Challenging Ideas and Innovative Applications.

Oficjalnym językiem konferencji jest język angielski.

Konferencja skierowana jest do językoznawców zajmujących się nowatorskimi podejściami do szeroko pojętego językoznawstwa. Celem konferencji jest stworzenie forum wymiany myśli i aktualnych badań między naukowcami z Polski i z zagranicy.

Patronat nad Konferencją objęli: Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, Ambasada Irlandii w Warszawie oraz Polska Akademia Nauk - Oddział w Lublinie.

Wykłady plenarne wygłoszą: prof. Jolanta Szpyra-Kozłowska (UMCS), prof. Pavol Štekauer (Uniwersytet Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach, Słowacja), prof. Jacek Witkoś (UAM w Poznaniu), dr hab. Aidan Doyle (University College Cork, Irlandia) oraz dr Alexander Grosu (Uniwersytet w Tel Awiwie, Izrael).

Szczegóły na stronie: http://lingbaw.webclass.co/.