97. rocznica powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Rektor KUL, ks. prof. Antoni Dębiński, w dniu 8 grudnia 2015 r. zaprasza na obchody 97. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Transmisja z obchodów uroczystości rocznicowych oraz otwarcia i poświęcenia Centrum Transferu Wiedzy.

W godz. 10.00-16.00 przedstawiciele organizacji studenckich KUL na Placu Litewskim przeprowadzą akcję zbierania podpisów w sprawie poparcia budowy pomnika Idziego Radziszewskiego. O godz. 11:00 Rektor KUL pomodli się przy grobie ks. Idziego Radziszewskiego na cmentarzu przy ul. Lipowej.

Msza św. o godz. 12.30 rozpocznie uroczystości rocznicowe oraz będzie Inauguracją Roku Miłosierdzia. Mszy św. będzie przewodniczył Abp Stanisław Budzik, Wielki Kanclerz KUL.

Obchody zakończy wieczorny koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką.

Będzie to Recital Skrzypcowy Anny Marii Staśkiewicz (Bartosz Bednarczyk - fortepian). Wstęp wolny.

PROGRAM OBCHODÓW 97. ROCZNICY POWSTANIA KUL

Kościół Akademicki KUL
12.30 Msza Święta

Budynek Centrum Transferu Wiedzy