Professional expirience

 

  • member of the "Annals of Philosophy" Editorial Committee – secretary (since 8 February, 2012) [see www.kul.pl/ap]
  • honorary member of the Philosophy of Nature and Natural Sciences Students Scientific Circle (since 21 November, 2012)
  • member of the University Commission on Quality of Education (21 September, 2012 - 30 September, 2013)
  • member of the Faculty Commission on Quality of Education – secretary (12 September, 2012 - 30 September, 2014)
  • plenipotentary of the Faculty of Philosophy Dean (September, 2012 - 30 September, 2014, established for the quality of education; February, 2013 - 30 September, 2014, established for the ECTS) [see quality of education at the Faculty of Philosophy- in Polish]
  • staff training grant (LLP-Erasmus), University of Malta – 23-29 April, 2012

  • member of the PhD Student Council – secretary (2010/2011, 2011/2012)

  • member of the Senate Council for Scientific Matters and Foreign Affairs (2009/2010, 2010/2011, 2011/2012)
  • member of the Grant Commission, KUL (2011/2012)
  • member of the University Grant Commission, KUL (2010/2011)
  • member of the Theoretical Philosophy Institute Council (2009/2010, 2010/2011, 2011/2012)
  • member of the Faculty of Philosophy Council (2009/2010, 2010/2011, 2011/2012)