Serdecznie zapraszamy na spotkanie Akademii już 23 marca 2018.

 

Nowych uczestników zapraszamy na godz. 9.30 do sali CTW 114. W godz. 9.30-11.00 odbędą się zajęcia z historii, filozofii i polonistyki. Już teraz prosimy, by dokonać wyboru jednego z trzech zajęć tematycznych. O godz. 9.30 podzielimy się sprawnie na trzy grupy i udamy z prowadzącymi na zajęcia do oddzielnych sal.

 

Uczniowie, którzy są z nami dłużej i mają swoich tutorów, są zaproszeni na godz. 10.00 na indywidualne spotkania ze swoimi opiekunami.

 

Wszyscy spotykamy się o godz. 11.00 w sali CTW 114 na pierwszym wykładzie ogólnym: "Mickiewicz - mistrz?", który poprowadzi dla Was dr hab. Małgorzata Król z Instytutu Filologii Polskiej KUL.

 

 

Zapraszamy! Szczegółowy program już wkrótce. 

 

KOLEJNE TERMINY SPOTKAŃ:

24.04, 18.05, 15.06

 

 

 

 na zdj. przetworzona grafika autorstwa Jana Mieczkowskiego

Foto: wikimedia/domena publiczna

 


 

Wszystkim uczestnikom Akademii Młodych Humanistów serdecznie dziękujemy za spotkanie! Za nami dzień pełen rozmów, dyskusji i dobrych wrażeń. To wszystko dzięki Wam, humanistom!

 

 

zdjęcia: Uniwersytet Otwarty KUL


 

Program: 28.02.2018

do pobrania


Serdecznie dziękujemy za aplikowanie do Akademii Młodych Humanistów KUL.

 

Przyjmowanie zgłoszeń zakończyło się 15 lutego.

Dziękujemy! Otrzymaliśmy 84 zgłoszenia z bliska (Lublin) i z dalszych okolic (Biała Podlaska). Cieszymy się, że wśród młodych osób jest tak wielu humanistów!

 

W 23 lutego2018 roku odbyło się posiedzenie Rady Programowej AMH. Podczas niej zostały rozpatrzone zgłoszenia do AMH. Mamy nadzieję, że Wszyscy zgłaszający już odczytali wiadomości mailowe na swoich skrzynkach!

 

Czekamy na Was w najbliższą środę 28 lutego.

Osoby przyjęte do kolejnej edycji AMH zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które rozpocznie się o godz. 9.15 w sali Centrum Transferu Wiedzy KUL nr 114

(jest to budynek KUL mieszczący się przy tuż przed kościołem akademickim, w głównym kampusie uniwersytetu - Al. Racławickie 14).

 

Wykłady rozpoczynają się o godzinie 10.00 i trwają do godz. 13.40.

Spotkanie grupy uczniów zainteresowanych przygotowaniem do konkursów i olimpiad odbędzie się w godz. 13.50-14.50.

 

 


 

Najbliższe spotkania AMH:

 

 23.03.2018 -temat: Mądrzec, strateg, wynalazca

 

Wszystkie zajęcia odbywają się w sali CTW 114 (gmach Centrum Transferu Wiedzy KUL)

 


 

Celem prowadzonej przez Instytut Filologii Polskiej, Instytut Historii, Wydział Filozofii oraz Uniwersytet Otwarty Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II Akademii Młodych Humanistów jest zapewnienie uczniom w szczególny sposób zainteresowanych kulturą, literaturą,  językiem polskim, historią oraz filozofią indywidualnej opieki naukowej oraz dodatkowych możliwości kształcenia i wymiany doświadczeń.Program wspiera własną twórczość – naukową i literacką – uczniów, ich przygotowania do udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, stymuluje uczniowskie inicjatywy i projekty kulturowe, a także przygotowuje do studiów wyższych. Maksymalny czas udziału w programie to 6 semestrów (w przypadku ucznia rozpoczynającego naukę w szkole ponadgimnazjalnej, przy zgłoszeniu w rekrutacji na semestr zimowy).

  • 5 sesji warsztatowo-wykładowych w semestrze;
  • indywidualna opieka tutora;
  • kwalifikacja odbywa się w trybie konkursu, w którym bierze się pod uwagę szkolne i pozaszkolne osiągnięcia kandydatów. Nabory ogłaszane są w pierwszym kwartale roku.
  • Pytania? Wątpliwości? Zapraszamy do kontaktu (tel. 81 445 4290; uo@kul.pl).