Akcja "Cały Dziekanat czyta dzieciom" to cykl 10 spotkań. Raz w miesiącu (od września 2016 r. do czerwca 2017 r.) jeden z Pracowników Dziekanatu WNH odwiedzi Przedszkole nr 35 przy ul. Błękitnej w Lublinie z wybraną przez siebie lekturą i przeprowadzi związane z nią warsztaty: plastyczne, kulinarne, muzyczne i inne. Akcji towarzyszy hasło: "Gdy przedszkolaki dużo czytają, na studia łatwo się dostają". Być może wiele osób czytając te słowa, uśmiecha sie z przekąsem, twierdząc, że od przedszkola do uniwersytetu daleka droga, ale przecież to właśnie wtedy kształtują się nawyki u naszych dzieci: żywieniowe, higieniczne, dbania o porządek, wykorzystywania w sposób kreatywny wolnego czasu, upodobania czytelnicze.

O czytaniu powiedziano wiele: kształtuje wyobraźnię, wrażliwość, wzbogaca zasób słownictwa. Jest świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu, okazją do przeprowadzania rozmów, czasem na trudne tematy np. śmierci , starości, tolerancji, przemijania.

Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, ale także promocję Wydziału i Uniwersytetu.

Osoby, które biorą udział w projekcie to:

Dziekan WNH: dr hab. M. Charzyńska – Wójcik, Prodziekan ds. Studenckich: dr hab. A. Stasiak, Prodziekan do spraw nauki i kontaktów z zagranicą: dr hab. D. Skórczewski, prof. KUL, mgr Barbara Czyż, mgr Marta Grębowska, mgr Dominika Majchrzak, mgr Irena Mateńko, mgr Artur Truszkowski, mgr Natalia Turkiewicz, mgr Joanna Wiatr.

Zapraszamy do śledzenia fotorelacji w GALERII

Bądźcie z nami i trzymajcie kciuki – taki 5, 6 -latek to naprawdę wymagający odbiorca!

Dziękuję Panu fotografowi T. Koryszko za to, że wspiera akcję, uwieczniając wspaniale emocje towarzyszące naszym spotkaniom.

Dziękuję Wszystkim Uczestnikom za to, że tak entuzjastycznie zgodzili się wziąć udział w Projekcie.
Utwierdziło to mnie w przekonaniu, że zawsze można liczyć na Nasz Zespół... że warto organizować wspólne przedsięwzięcia... że warto być razem dla siebie i dla Uczelni, którą kochamy...

 

Marta Grębowska

Autor: Joanna Wiatr
Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017, godz. 09:30 - Joanna Wiatr