patronacifullFotografia w mediach - Lublin, 6 czerwca 2017r.

Katedra Komunikacji Wizualnej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji dziennikarz-ruchomy-obrazek-0034Społecznej KUL zaprasza na I Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu "Przestrzenie komunikacji wizualnej – nowe odsłony" zatytułowaną "Fotografia w mediach". Szczegóły i ważne informacje - fotografia_w_mediach. Do pobrania karta_zgloszenia_uczestnika.

 

 

Informujemy, że w Atrium Collegium Norwidianum odbywa się wystawa poświęcona śp. Ojcu Profesorowi Leonowi Dyczewskiemu zatytułowana     

"Ojciec Profesor Leon Dyczewski - ślady obecności". 

 

fot. W. Wądołowski

Wystawa trwać będzie do 24.02.2017 r.

                        

AKLAUDY rozdane po raz trzeci!

 

 

http://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2016/2016-12/6e463629c3271bf0b366b9f91c0db004_thumb.jpg

 

 

Cieszymy się i gratulujemy, bo Statuetka Akademickiego Lauru Dziennikarskiego powstała w naszej Katedrze!

 

 

 

W czwartek 8 grudnia 2016 roku w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie odbyła się gala wręczenia Akademickich Laurów Dziennikarskich. Nagroda za profesjonalizm w pracy oraz promowanie najwyższych standardów dziennikarskich przyznawana jest corocznie przez studentów KUL, UMCS i WSPiA. Tym razem adepci dziennikarstwa docenili pracę Piotra Zdanowicza, który przez wiele lat zarządzał archiwum TVP Lublin, wykładowcy akademickiego o specjalności dziennikarstwo telewizyjne oraz w kategorii młodych – red. Ewę Bulisz z TV UMCS, która została doceniona przez kapitułę za dojrzały warsztat. Zwieńczeniem Gali była dyskusja z udziałem redaktorów naczelnych lubelskich mediów i przedstawicieli środowiska akademickiego dotycząca rozbieżności w sposobie kształcenia na kierunkach dziennikarskich i realnych potrzeb na rynku pracy w mediach.

 
 

 

Medialna obsługa IV Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości przez Studentów Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej - sukces naszych Studentów!

 

 

       fot. Bartłomiej Nowakowski, student IDiKS, KUL

 

 

W dniu 15 listopada rozliczyliśmy ostatnie materiały związane z obsługą medialną IV Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. Przesłaliśmy organizatorom ponad 1000 zdjęć, fotorelacje i relacje prasowe naszych Studentów. „Jesteśmy zadowoleni, mamy udokumentowany każdy panel” – powiedziała red. Paulina Dudak z Biznes Plus. Z całościowym podsumowaniem IV Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości można zapoznać się na stronie Biznes Plus.

Przez dwa dni Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości ponad dwudziestu Studentów Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej uczestniczyło w panelach, pracowało w charakterze fotoreporterów, przeprowadzało wywiady ze znanymi osobistościami ze świata nauki, biznesu i administracji samorządowej. Wśród uczestników Kongresu nie zabrakło też postaci ze świata mediów tj.: Robert Korzeniowski, Mateusz Kusznierewicz czy Marcin Prokop.

 

 

fot. Małgorzata Sławek-Czochra

 

Autor: Małgorzata Sławek-Czochra
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017, godz. 10:45 - Małgorzata Sławek-Czochra