Nasza Absolwentka najlepszą dziennikarką!

Red. Martyna Podolska laureatką nagrody AKLAUD Młodych

 

dsc_1746

 

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL, mgr Martyna Podolska otrzymała Akademicki Laur Dziennikarski – AKLAUD Młodych. Nagroda przyznawana jest za profesjonalizm i osiągnięcia, które mogą stanowić wzór dla przyszłych adeptów tej profesji. Wyróżnienie, którego pomysł narodził się w IDiKS KUL, przyznawane jest przez trzy lubelskie uczelnie prowadzące studia dziennikarskie: KUL, UMCS, WSPiA. 

W tym roku AKLAUDy wręczano już po raz czwarty a gospodarzem uroczystej Gali, która odbyła się 20 lutego 2018, był Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Wydarzenie honorowym patronatem objęli Rektorzy KUL, UMCS, WSPiA oraz Prezydent Miasta Lublin.

Miło nam poinformować, że laureatką AKLAUDa 2017 została wybitna reportażystka radiowa red. Małgorzata Sawicka, a laureatką AKLAUDa Młodych, dziennikarka I Programu Polskiego Radia, red. Martyna Podolska, która w 2016 roku ukończyła z wyróżnieniem studia dziennikarskie w KUL.

Red. Podolska jest także absolwentką prawa a obecnie doktorantką KUL na dwóch wydziałach: Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz Nauk Humanistycznych.

 

o red. Martynie Podolskiej (z laudacji wygłoszonej przez Kapitułę Nagrody):                            

Swoją drogę dziennikarską rozpoczęła bardzo wcześnie, tworząc szkolne gazetki. Do radia trafiła w Lublinie jako studentka II roku. W latach 2012-2013 pracowała przy tworzeniu audycji „Studnia Akademicka” w Polskim Radiu Lublin (prowadzący: red. Józef Szopiński). Przygotowywała materiały reporterskie z życia akademickiego Lublina, relacjonowała wydarzenia kulturalne, poruszała tematy społeczne. W lipcu 2013 odbyła praktyki w Programie Pierwszym Polskiego Radia w Warszawie w Redakcji Kultury i została zaproszona do współpracy z Jedynką – I Programem Polskiego Radia. Pierwszą audycję „Spotkanie z mistrzem” poprowadziła w październiku 2013 roku. Gościem tej audycji był Janusz Opryński reżyser i współzałożyciel Teatru Provisorium, inicjator jednego z najważniejszych lubelskich festiwali Konfrontacje Teatralne. Audycja, którą uważa za przełomową w swojej pracy radiowej była pierwsza rozmowa z twórcą Sceny Plastycznej KUL, scenografem, reżyserem Leszkiem Mądzikiem wyemitowana w I PR w cyklu „Spotkanie z mistrzem” w grudniu 2013 roku. Od tego czas przygotowywała regularnie rozmowy z artystami do audycji „Spotkania z mistrzem”, „Tramwaj zwany kulturą”, „Kulturalna Jedynka”, „Po prostu kultura”. Relacjonowała najważniejsze wydarzenia kulturalne w Polsce. Są to m.in.: Nagroda Filmowa Orły, Europejskie Nagrody Filmowe, Nagroda Nike, Splendory, Nagroda Literacka im. Zbigniewa Herberta, Narodowe Czytanie, Mistrz Mowy Polskiej, Złote Mikrofony, Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, Piknik Country w Mrągowie, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach, Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, Festiwal Warszawa Singera, Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator, Jarmark Jagielloński, Carnaval Sztuk-Mistrzów, Wschód Kultury Inne Brzmienia z Lublina. Jej relacje i materiały były emitowane w najpopularniejszych audycjach Programu I Polskiego Radia (m.in. „Sygnały Dnia”, „Muzyczna Jedynka”, „Ekspress Jedynki”).

Rozmówcami Red. Podolskiej byli cenieni i znani twórcy polskiej kultury m.in.: Krzysztof Penderecki, Wojciech Malajkat, Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela, Dorota Segda, Jan Englert, Agata Kulesza, Barbara Wachowicz, Marian Opania, Wojciech Pszoniak, Krzysztof Gosztyła, Teresa Lipowska, Grażyna Łobaszewska, Stan Borys, Grzegorz Turnau, Katarzyna Stankiewicz, a także goście zagraniczni: Wim Wenders, Peter Simonischek (laureat nagrody Europejski Aktor Roku), Nicholas Sparks, Katie Melua, Toni Servillo, Randeep Hooda, Jørn Lier Horst, Lenny Abrahamson, a ostatnio Sting i Shaggy. Radiowo spotkała się także z Pedro Almodovarem czy Piercem Brosnanem. Często podkreśla, iż zależy jej, by w rozmowie z tymi wybitnymi postaciami pokazać prawdę o nich, by dali się poznać słuchaczom przede wszystkim jako ludzie, dopiero później jako aktorzy, reżyserzy, muzycy.

Od października 2016 prowadzi swój autorski program „Kultura przy kawie”. Pomysł na audycję wynika z przekonania – jak czytamy w zapowiedzi audycji – iż o kulturze można mówić o każdej porze, nawet w sobotni poranek. Do rozmów z sukcesem włącza także słuchaczy. Mówi, że radio kocha za możliwość spotkania ciekawych, czasem bardzo skomplikowanych, twórców. I za to, że dzięki radiu, może się z nimi przyjaźnić.

Warto zauważyć, iż red. Martyna Podolska dba o to, by Lublin i organizowane tutaj wydarzenia kulturalne pojawiały się możliwie jak najczęściej na ogólnopolskiej antenie. Opowiadała słuchaczom z całej Polski m.in. o Jarmarku Jagiellońskim, przedwojennym Lublinie z książek Marcina Wrońskiego, Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w budowie” w CSK, Carnavalu Sztuk-mistrzów, relacjonowała Festiwal Inne Brzmienia, Konfrontacje Teatralne, zaprasza na premiery do Teatru im. Juliusza Osterwy i do Teatru Starego w Lublinie.

Jako doktorantka KUL prowadzi działalność naukową zarówno z zakresu prawa, wiedzy o  teatrze, jak i dziennikarstwa. Pani Redaktor Martyna Podolska imponuje nie tylko dorobkiem dziennikarskim, rangą wydarzeń, w których uczestniczy z mikrofonem Polskiego Radia czy gośćmi swoich audycji o międzynarodowej sławie. Na docenienie zasługuje przede wszystkim jej nienaganny warsztat. Do każdego wywiadu jest starannie przygotowana, koncentruje się na rozmówcy a nie kreowaniu własnego wizerunku czy antenowego show; potrafi uważnie słuchać, stawia ważne, głębokie pytania. Do gości w studiu i słuchaczy odnosi się z szacunkiem i właściwą najlepszym standardom tego zawodu ciekawością drugiego człowieka. Unika trywialności, powierzchowności, gwiazdorstwa. Na pytanie o największe zawodowe wyzwanie z pokorą odpowiada, że „każde spotkanie i rozmowa o kulturze z drugim człowiekiem, niezależnie, czy to jest Pedro Almodovar, czy przechodzień

nagrywany na ulicy”. Jako prezenterka zwraca uwagę znakomitą polszczyzną i nienaganną artykulacją, co potwierdza przyznana jej stała karta mikrofonowa Polskiego Radia najwyższej kategorii – S (spikerska).

Swoją pracą wskazuje na wartość poważnego dziennikarstwa, opartego na wiedzy, odpowiedzialności, szacunku dla rozmówcy i słuchacza. W jej wykonaniu tematyka kulturalna nie jest pasjonującą opowieścią o artystach i sztuce, pozwalającej odkryć nowe perspektywy. Dla młodych ludzi myślących o karierze dziennikarskiej Red. Martyna Podolska może być przykładem pracowitości i determinacji. Pokazała, że dzięki wytrwałości i pasji już w młodym wieku (25 l.) można odnieść sukces w najbardziej wymagających mediach, jednocześnie dbając o naukę i uniwersyteckie wykształcenie.

Pytana dziś, jakim zawodem jest dla niej dziennikarstwo, odpowiada wprost: „wymarzonym”.

Więcej o gali AKLAUD:

http://www.kurierlubelski.pl/aktualnosci/a/akademickie-laury-dziennikarskie-wreczone-na-kul-zdjecia,12948046/

http://lublin.naszemiasto.pl/artykul/akademickim-laurem-dziennikarskim-aklaud-2017-wyrozniono,4446472,art,t,id,tm.html

http://www.polskatimes.pl/edukacja/a/akademickie-laury-dziennikarskie-wreczone-na-kul-zdjecia,12948046/

http://lublin.gosc.pl/gal/pokaz/4519482.Gala-Akademickiego-Lauru-Dziennikarskiego-AKLAUD/13#gt

http://lublin.tvp.pl/36090911/akademickie-laury-dziennikarskie-zostaly-rozdane

http://centrum.fm/najlepsi-dziennikarze-zostali-nagrodzeni-gali-akademickiego-lauru-dziennikarskiego/

https://radio.lublin.pl/news/dziennikarka-polskiego-radia-lublin-nagrodzona-akademickim-laurem-dziennikarskim

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/dzwiek-mowi-wiecej-akademicki-laur-dziennikarski-wreczony,n,1000213856.html

20-02-2018-gala-akademickiego-lauru-dziennikarskiego-aklaud,gal_16507.html

 

Obszerne galerie są dostępne również na stronie naszego Instytutu

http://idiks.org/konferencja-uniwersytet-komunikacja-media-debata-studencka-obiektywie/

http://idiks.org/znamy-laureatki-akademickiego-lauru-dziennikarskiego-aklaud-2017-galeria/

 

oraz relacje przygotowane przez 

Coś Nowego http://www.cosnowego.idiks.org/mistrzowie-dziennikarstwa-swietle-reflektorow/ 

i Passion TV https://www.youtube.com/watch?v=-K7wxMRSbIg

...........................................................................................................................................................

20.02.2018 r. Gala Akademickiego Lauru Dziennikarskiego AKLAUD

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WNS KUL zaprasza na Galę Akademickiego Lauru Dziennikarskiego AKLAUD, która odbędzie się 20 lutego 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114.  Nagrody przyznawane są osobom wyróżniającym się w środowisku dziennikarskim autorytetem zawodowym i dydaktycznym.  Nagroda AKLAUDA została ustanowiona w 2013 r., pod honorowym patronatem rektorów lubelskich uczelni. Tegorocznej Gali towarzyszyć będzie konferencja naukowa inaugurująca dziesięciolecie Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL, poświęcona ks. prof. Leonowi Dyczewskiemu, założycielowi Instytutu, zatytułowana „Uniwersytet- komunikacja- media”. Ponadto w programie uroczystości przewidziano imprezy towarzyszące.

Serdecznie zapraszamy!

..........................................................................................................................................................

Pierścień KUL i tytuł najlepszego absolwenta 2016/2017 wręczony…

 

W dniu 18 grudnia 2017 roku podczas corocznych Jasełek w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej wręczono sygnet dla najlepszego absolwenta dziennikarstwa i komunikacji społecznej w roku akademickim 2016/2017. Tym razem najlepsza okazała się mgr Katarzyna Wasilewicz.

http://idiks.org/wp-content/uploads/2017/12/25530678_1651739928180723_125006554_o.jpg http://idiks.org/wp-content/uploads/2017/12/03-1.jpg fot. Oliwia Flis

Mgr Katarzyna Wasilewicz swoją przygodę z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim rozpoczęła w 2012 roku, podejmując naukę na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Zwieńczeniem trzyletniego etapu kształcenia była praca licencjacka pt. Konwencja komizmu w obrazowaniu Holocaustu na podstawie filmów „Życie jest piękne” Roberto Benigniego, „Pociąg życia” Radu Mihaileanu i „Jakub kłamca” Petera Kassovitza, napisana pod kierunkiem dr Joanny Sosnowskiej. 27 czerwca 2017 r. obroniła z wyróżnieniem, przyznanym przez Radę Wydziału Nauk Społecznych, pracę magisterską pt. Językowy obraz nowotworu na przykładzie blogów „Andzia i jej nieborak”, „Chustka” oraz „Rak’n Roll Wygraj życie!” napisaną pod kierunkiem dr. hab. Pawła Nowaka, prof. KUL i zakończyła studia z najwyższą na roku średnią (4,985) będącą średnią łączną z ocen podczas całego okresu studiów, egzaminu magisterskiego i pracy magisterskiej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dużo sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym!

Więcej...

...........................................................................................................................................................

Nasi Studenci w Parlamencie Europejskim

Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej KUL wzięli udział w sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego, która odbyła się 15 listopada b.r. Członkowie redakcji gazety studenckiej "Coś Nowego", jako nieliczni z Polski, zostali wybrani przez Biuro Informacyjne PE do udziału w Seminarium dla Studentów Dziennikarstwa i Dziennikarzy Mediów Akademickich! Studenci zobaczyli jak działa Parlament Europejski, poznali zasady funkcjonowania serwisu prasowego PE i sposoby pracy korespondentów, wzięli udział w spotkaniach z europosłami i dziennikarzami akredytowanymi przy PE.

Więcej...

...........................................................................................................................................................

Nasi Studenci ze stypendiami Towarzystwa Przyjaciół KUL

Dwóch studentów kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna KUL zostało laureatami programów stypendialnych Towarzystwa Przyjaciół KUL. Jacek Kochaniec, student I roku studiów magisterskich i Prezes Agencji Reporterskiej Passion TV, otrzymał „Stypendium Jubileuszu 100-lecia KUL" za opracowanie autorskiej koncepcji i planu rozwoju KUL na drugie stulecie istnienia, z uwzględnieniem uwarunkowań historycznych, istotnych wartości oraz perspektyw rozwoju społeczno-ekonomicznego Polski i regionu. Z kolei Robert Góźdź, student II roku studiów magisterskich, został stypendystą Programu Stypendialnego dla studentów KUL bezinteresownie działających na rzecz KUL.

Serdecznie gratulujemy!

Szczegółowe informacje nt. laureatów znajdują się na stronie Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej www.idiks.org

............................................................................................................................................................

Nominacje w Instytucie

W środę 18.10.2017 roku Pani Dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej dr hab. Justyna Szulich-Kałuża i dr hab. Grzegorz Tylec otrzymali nominacje na profesorów nadzwyczajnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

...........................................................................................................................................................

dr Małgorzata Żurakowska laureatką XXXII Międzynarodowego Katolickiego

resized_20171001_183638

Festiwalu Filmów  i Multimediów "KSF Niepokalana 2017"

Dr Małgorzata Żurakowska, pracownik naszego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej po raz kolejny zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii "programy radiowe-słuchowiska" tym razem na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów "KSF Niepokalana 2017". Dr M. Żurakowska została wyróżniona za dwie audycje, pierwsza, Opiekun Pani Biedy, dotyczyła św. br. Alberta, a druga, „Matka nie opuszcza” opowiadała o wydarzeniu z 1978 roku, kiedy figurka Matki Bożej Fatimskiej przyleciała po raz pierwszy do Polski i została zaaresztowana przez polskie władze na lotnisku.

Serdecznie gratulujemy!

 ...........................................................................................................................................................

                                     Lublin w krzyżówce miejskiej           

19366270_1505349536201703_446986520816166359_n

Plac Litewski – miejsce wspomnień wielu pokoleń lublinian, stało się obecnie symbolem zmian zachodzących przez lata w naszym mieście. To właśnie tutaj, gdzie historia i tradycja łączą się z nowoczesnością, w najbliższą sobotę odbędzie się wydarzenie dające okazję do sprawdzenia swojej wiedzy na temat Lublina. Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej KUL zapraszają mieszkańców Lublina do udziału we wspólnym rozwiązywaniu wielkiej krzyżówki. W sobotę 24 czerwca między 11:00 – 14:00 na Placu Litewskim każdy będzie mógł zmierzyć się z krzyżówkowym hasłem związanym z Lublinem i wpisać je do przygotowanego szablonu. Dla najlepszych uczestników, bez względu na wiek, organizatorzy mają słodką niespodziankę.  Trasa sobotniego spaceru nie może ominąć więc Placu Litewskiego. Na drodze wiodącej przez odnowione szlaki, chwila postoju pozwoli zaczerpnąć walorów edukacyjnych, jednocześnie zapewniając doskonałą rozrywkę dla całej rodziny. Organizatorem jest Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL przy współpracy z Urzędem Miasta Lublin.

............................................................................................................................................................

W środę, 7 czerwca, o godz. 12.00 w auli 241 w Campusie Majdanek, gościem Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL będzie Marcin Mamoń, dziennikarz, reżyser licznych filmów dokumentalnych, który tematyką Bliskiego Wschodu i terroryzmu zajmuje się od ponad 20 lat. Jemu jako jedynemu polskiemu i jednemu z pierwszych dziennikarzy na świecie udało mu się dotrzeć do wielu ważnych przywódców islamskich bojowników i zdobyć ich zaufanie. W listopadzie 2015 r. został porwany w Syrii przez Al-Kaidę i przebywał w niewoli. Po uwolnieniu napisał książkę pt. Wojna braci. Bojownicy, dżihadyści, kidnaperzy, która jest wstrząsająca relacją naocznego świadka konfliktu w Syrii – o zbrodniach popełnianych przez reżim Al-Asada i nierównej walce toczonej przez rebeliantów. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie. Wstęp wolny.

...........................................................................................................................................................

patronacifull      Przestrzenie komunikacji wizualnej - nowe odsłony

Fotografia w mediach - ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

                         6 czerwca 2017 roku

 

 Aktualnie paradygmat wizualności określa sposób myślenia o otaczającej nas rzeczywistości, a komunikacja wizualna stała się naczelną kategorią poznawczą. Czujemy, więc potrzebę stworzenia płaszczyzny wymiany myśli teoretyków i badaczy komunikacji wizualnej. Fotografia stanowi jedną z ważniejszych form w pejzażu mediów wizualnych i wciąż w znacznej mierze kształtuje oblicze współczesnej kultury. Znajdujemy ją wszędzie – począwszy od badań naukowych, po sztukę, literaturę, ekspansywny świat mediów. Nieprzypadkowo zatem pierwsza konferencja z naszego cyklu jest  zatytułowana: Fotografia w mediach.

Proponujemy temat skupiony na szeroko rozumianym społeczno-kulturowym kontekście funkcjonowania fotografii w przestrzeni komunikacyjnej. W szczególności interesuje nas rozległa i zróżnicowana sfera twórczości łączącej fotografię z innymi mediami zarówno tradycyjnymi (literatura, prasa, telewizja, film, materiały video) jak i „nowymi” (telefony komórkowe, media społecznościowe, internet, witryny www, multimedia, gry PC). Serdecznie zapraszamy - Gmach Główny KUL 208 - Zaczynamy od 9.45!!! 

............................................................................................................................................................        

 
 
Dziennikarz - Student - Absoltent - "w @kcji"
VI Studenckie Spotkania Komunikacji i I Dzień Absolwenta
 
Jak odnieść sukces w sieci? Jak poradzić sobie w mediach i reklamie? Jak przygotować się do tej pracy w tej branży? Zapraszamy na VI STUDENCKIE SPOTKANIA KOMUNIKACJI, tym razem poświęcone komunikacji w sieci, oraz na spotkanie z absolwentami kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - dziś pracownikami znanych redakcji i agencji reklamowych.
Już 11 maja (czwartek) od godz. 10.00 w CTW odbędą się prezentacje studenckie poświęcone m.in. blogom modowym, kreowaniu wizerunku na FB czy relacjom z bliskimi podtrzymywanym dzięki komunikatorom internetowym. Następnie wyniki badań skonfrontujemy z doświadczeniem tych, którzy na co dzień publikują w sieci. Naszymi gośćmi będą: Magdalena Bury z Wirtualnej Polski (absolwentka IDiKS), Justyna Dobosz i Edyta Kowalczyk z "Przeglądu Sportowego" (absolwentki IDiKS), blogerka Miss Ferreira (absolwentka KUL) czy twórca portalu informacyjnego wydarzysie.pl, Mateusz Prucnal (doktorant KUL).
Z kolei 12 maja (piątek) na Kapusie Wschodnim (Droga Męczenników Majdanka 70) w towarzystwie absolwentów IDiKS będziemy sprawdzać, jakie kompetencje medialne są dziś cenione na rynku pracy. Opowiedzą o tym dziennikarze, m.in. Michał Mikulski – Radio Złote Przeboje; Jan Pasterski – Radio Plus; Joanna Suszko – Katolickie Radio Zamość; Michał Mitrut – Eleven Sports oraz specjaliści zajmujący się marketingiem i reklamą: Paweł Pawlak – ShowMax; Michał Adamczyk – BJ Group AdCreative; Krzysztof Kulasza – Havas PR Warsaw; Dominik Mikołajczyk – Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Wydział Polityki Informacyjnej; Milena Cielemęcka – Partner of Promotion (najlepsza Absolwentka DiKS w 2016 roku).
 
Dwudniowe wydarzenie organizowane jest przez IDiKS, Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa oraz grupę Absolwentów z pierwszego rocznika Instytutu (studiujących w latach 2007-2012).
Wydarzenie rozpoczyna przygotowania do X-lecia Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL (2008-2018).
Szczegółowy program znajdziecie Państwo na plakatach. Jest też dostępny na naszej stronie:

 

 ...........................................................................................................................................................

Dzień Dziennikarza

W dniu 5 kwietnia (środa) 2017 roku w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej już po raz trzeci odbędzie się Dzień Dziennikarza. W tej edycji Organizatorzy (Katedra Medialnej Komunikacji Społecznej) oraz zaproszeni Eksperci i Dziennikarze debatować będą o pracy dziennikarza w sytuacji zagrożenia. Zapraszamy wszystkich Studentów i Wykładowców na godz. 9.30 do sali 241. Szczegółowy plan iii_dni_dziennikarza_5_04_17_3

...........................................................................................................................................................

 Od Seulu do Rio. Igrzyska Olimpijskie w mediach masowych: 1988-2016 - zaproszenie na konferencję

dziennikarz-ruchomy-obrazek-0034

Katedra Języka Mediów i Komunikacji Społecznej KUL, Zakład Komunikacji Społecznej UMCS, oraz Polskie Towarzystwo Retoryczne zapraszają na III Ogólnopolską Konferencję poświęconą Igrzyskom Olimpijskim "Od Seulu do Rio. Igrzyska Olimpijskie w mediach masowych: 1988-2016" (sport, retoryka, wartości, polityka, ekonomia, kultura). Konferencja odbędzie się w Zamościu w dniach 23-24 marca 2017 r. Szczegóły i ważne informacje - tutaj.

...........................................................................................................................................................

Wyjazd do Łodzi-Łagiewnik

W dniach 18-19 lutego 2017 roku pracownicy Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej wraz z członkami Akademii Społecznej i Rodziny Franciszkańskiej odwiedzili grób śp. Ojca Profesora Leona Dyczewskiego OFMConv., założyciela Instytutu, w pierwszą rocznicę Jego śmierci. Uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, rozważaniach dotyczących zaangażowania śp. Ojca Profesora na wielu polach naukowych, we wspólnotach i środowiskach Lubelszczyzny, Podlasia i Łodzi.

...........................................................................................................................................................

 Drodzy Studenci, Wykładowcy i Pracownicy Instytutów Kampusu Wschodniego

 Rada Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zaprasza na Mszę Świętą, aby polecać Bogu śp. O. prof. L. Dyczewskiego OFMConv., założyciela Instytutu, w pierwszą rocznicę jego śmierci oraz zawierzyć Panu Bogu kolejny semestr zajęć i studiów naszych Studentów, Wykładowców i Pracowników.

21 lutego 2017, godz. 12.30, Kaplica w Kampusie Wschodnim (Majdanek)

 

 

............................................................................................................................................................

 Mgr Milena Cielemęcka wyróżniona pierścieniem KUL

W dniu 21 grudnia podczas dorocznych Jasełek, które odbyły się w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL kolejna absolwentka kierunku została uhonorowana pierścieniem KUL, za najwyższą średnią ocen wśród Studentów opuszczających mury naszego Instytutu. Serdecznie gratulujemy Pani mgr Milenie Cielemęckiej i życzymy dalszych sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.  

...........................................................................................................................................................

Studenci dziennikarstwa KUL z wizytą w Brukseli

Katarzyna Cisek, Aneta Dyrla, Emilia Kąkol oraz Michał Wójcik to studenci II roku studiów magisterskich na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna KUL, którzy dziś rozpoczęli wizytę w Brukseli w ramach seminarium dla studentów ostatniego roku kierunków dziennikarskich. Organizatorem wyjazdu jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, które spośród wielu studentów ostatniego roku kierunków dziennikarskich, największych uczelni w Polsce,wyłoniło wąską grupę 18 studentów do udziału w wyjeździe do Brukseli. Studenci zostali wybrani na zasadzie selekcji zgłoszeń. Jednym z warunków udziału w seminarium, oprócz oczywistego wymogu studiowania dziennikarstwa oraz znajomości języka angielskiego, była konieczność zaprezentowania swojego dorobku pracy w mediach. Sylwetki wyróżnionych na idiks.org

........................................................................................................................................................... Szanowni Państwo,

pracownik naszego Wydziału, dr Marek Gędek potrzebuje naszej pomocy w walce z rakiem. Pan Marek od czterech lat walczy z bardzo rzadkim i agresywnym nowotworem. Do tej pory przeszedł już 11 operacji i żmudne leczenie.
Pomimo choroby prowadzi zajęcia dydaktyczne w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej naszego Wydziału i pracuje naukowo.
W 2015 roku wynaleziono lek, który skutecznie zatrzymuje postęp choroby. Niestety, nie znajduje się on na liście leków refundowanych przez NFZ, a miesięczna kuracja to co najmniej 28 tys. złotych.
Fundusze potrzebne na leczenie Marka Gędka zbiera Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym Misericordia. Aby leczenie mogło być kontynuowane, potrzebne są kolejne wpłaty, które można przekazywać na konto:
Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym Misericordia
konto bankowe dla darowizn: 49124024961111001044831755
z dopiskiem "DLA MARKA"
W duchu koleżeńskiej solidarności wspierajmy dr Marka Gędka zarówno wpłatami, jak i serdeczną modlitwą.
 
Ewa Domagała-Zysk
Prodziekan WNS KUL
rekrutacja
 

Studia I stopnia                                                 Studia II stopnia

 

 Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie logo_idiksorg_www_rgb 

 

 

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018, godz. 15:52 - Małgorzata Sławek-Czochra