Konferencja: o koncepcji człowieka Jana Pawła II i jej konsekwencjach

 

Katedra Katolickiej Nauki Społecznej i Etyki Społeczno-Gospodarczej KUL wraz z Fundacją Konrada Adenauera organizuje 24 października br. (poniedziałek) konferencję naukową Jana Pawła II antropologiczne podstawy ładu społecznego (program; plakat). Obok wykładów zaprezentowana zostanie niedawno opublikowana książka zatytułowana „Europa i jej antropologia polityczna. Człowiek jako droga historii – o filozofii Karola Wojtyły” oraz odbędzie się połączona z nią dyskusja panelowa. Gościem specjalnym będzie Prof. Dr Christoph Böhr. Zapraszamy!

 

 

Ogólnopolskie Seminarium Metodologiczne: VII spotkanie 

 

Instytut Socjologii KUL oraz Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego mają zaszczyt zaprosić do udziału w VII spotkaniu Ogólnopolskiego Seminarium Metodologicznego (nie tylko) dla Socjologów, które odbędzie się dnia 27 października 2016 r. o godz. 17.00 w Gmachu Głównym KUL w sali 208 (II piętro). Wykład pt. Od przedmiotu badań do analizy wyników – dylematy i decyzje badacza na przykładzie terenowych badań jakościowych w Polsce, Meksyku, Ekwadorze i Stanach Zjednoczonych poprowadzi dr hab. Piotr Chomczyński (UŁ). Spotkanie poprowadzi dr hab. Krzysztof Motyka (prof. KUL). Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy!

 

 

Publikacja: Odkrywając dynamiczny trzeci wiek

 

Ukazała się książka Towards a Dynamic Third Age. Guidelines and Recommendations of the Erasmus+ BALL Project, której współredaktorem jest dr Monika Adamczyk. Książka, poświęcona tematyce starości, będąca efektem międzynarodowego projektu BALL (Be Active Through Lifelong Learning), ukazała się w czterech językach: polskim, angielskim, hiszpańskim i islandzkim. Na stronie projektu dostępne są wszystkie wersje językowe.

Zapraszamy do lektury! 

 

 

 Rozpoczęcie roku akademickiego 2016/2017

 

W poniedziałek 3 października zapraszamy studentów I roku studiów (I i II stopnia) na rozpoczęcie roku akademickiego 2016/2017.

 

 

1) Msza Św. w Kościele Akademickim KUL o godz. 9.00.

2) O godz. 10.30 zapraszamy do sali CTW-102 (Centrum Transferu Wiedzy) na spotkanie z władzami Wydziału Nauk Społecznych.

3) Po spotkaniu wydziałowym, w sali C-318 (Collegium Jana Pawła II, III p.), odbędzie się spotkanie informacyjne z Dyrektorem i pracownikami Instytutu Socjologii KUL. Do zobaczenia!

 

 

XVI Ogólnopolski Zjazd Socjologiczny

 

Pracownicy Instytutu Socjologii KUL wzięli udział w 16. Zjeździe Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, który odbył się w dniach 14-17 września 2016 r. w Gdańsku. Nasi przedstawiciele byli w sumie współorganizatorami trzech grup tematycznych i wygłosili sześć referatów. Streszczenia wystąpień można odnaleźć na stronie Zjazdu, a zdjęcia na profilu na Facebooku.

 

 

 

 

  K a l e n d a r i u m   K U L    2 0 1 6 / 2 0 1 7 

 

 

>> Aktualności IS KUL z roku akad. 2015/2016

Autor: _
Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016, godz. 21:32 - Tomasz Peciakowski