07.06.2018 r. spotkanie "Kariera w dziennikarstwie?" z red. Krzysztofem Ziemcem

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych KUL zaprasza na spotkanie "Kariera w dziennikarstwie?" z red. Krzysztofem Ziemcem, dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Spotkanie odbędzie się w czwartek 7 czerwca, o godz. 11.00 w Auli 241 DMMII w Budynku Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL (Campus Majdanek, Al. Droga Męczenników Majdanka 70 w Lublinie).

 

Czytaj dalej...

29.05.2018 r. konferencja pt.: "Rodzina-Rozwój-Partycypacja". Kierunki przemian społecznych

Instytut Socjologii KUL, Urząd Statystyczny w Lublinie oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Lubelskiego zapraszają na konferencję pt. Rodzina-Rozwój-Partycypacja". Kierunki przemian społecznych, która odbędzie się 29 maja 2018 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (sala CTW-114). Serdecznie zapraszamy! Program


25.05.2018 r. Konferencja pt.: Gmina Wisznice w perspektywie jutra. Historia, współczesność, przyszłość

Instytut Ekonomii i Zarządzania KUL, Urząd Gminy Wisznice zapraszają na konferencję "Gmina Wisznice w perspektywie jutra. Historia, współczesność, przyszłość", która odbędzie się 25 maja 2018 r. w Restauracji Avangarda w Wisznicach. Początek wydarzenia o godz. 9.15. Serdecznie zapraszamy!


24.05.2018 r. VII Studenckie Spotkania Komunikacji "Media w dobie chaosu informacyjnego"

Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL zaprasza do udziału w VII Studenckich Spotkaniach Komunikacji pt.: "Media w dobie chaosu informacyjnego", które odbędą się 24.05.2018 r. (czwartek), godz. 10.00, sala C-1031 w Collegium Jana Pawła II. Gościem specjalnym wydarzenia będzie attache prasowy Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce, Piotr Wolski.

Program

 

Czytaj dalej...

24-25.05.2018 r. "Nowe wyzwania w pracy - innowacyjne działania psychologii organizacji" - III Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji

Instytut Psychologii - Katedra Psychologii Organizacji i Zarządzania KUL, Polskie Stowarzyszenie Psychologii Organizacji zapraszają na konferencję zatytułowaną "Nowe wyzwania w pracy- innowacyjne działania psychologii organizacji", która odbędzie się w dn. 24-25 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy. Wydarzenie odbywa się w ramach III Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji, podczas którego zostaną podjęte kwestie nowych wyzwań stawianych psychologii i organizacji pracy oraz ochrony podmiotowości człowieka w pracy. Serdecznie zapraszamy!

Program


22.05.2018 r. Konferencja naukowa pt.: "Życie jako wartość. Konteksty interdyscyplinarne"

Katedra Pedagogiki Rodziny Instytutu Pedagogiki KUL oraz Koło Naukowe Doktorantów Pedagogiki KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową pt.: "Życie jako wartość. Konteksty interdyscyplinarne", która odbędzie się 22 maja 2018 r. w budynku Instytutu Pedagogiki, sala DMMIII - 137 (ul. Droga Męczenników Majdanka 70). Początek wydarzenia o godz. 9.30.

Program


21-23.05.2018 r. XIX Międzynarodowa Konferencja Naukowa Nowe problemy e-gospodarki i e-społeczeństwa

Katedra Mikrostruktur Społecznych i Współczesnych Teorii Socjologicznych WNS KUL, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, The Armenian Marketing Association i Fundacja Edukacyjna "Transformacje" zapraszają do udziału w obradach XIX Międzynarodowej Konferencji Naukowej Nowe problemy e-gospodarki i e-społeczeństwa. Konferencja odbędzie się w dniach 21-23 maja 2018 r. w Nałęczowie (ul. Paderewskiego 10, CSW Energetyk).

Program


21.05.2018 r. Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa

Instytut Ekonomii i Zarządzania KUL zaprasza na kolejny wykład z cyklu Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa. Gościem będzie Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego prof. Marek Chrzanowski. Temat jego prelekcji to: „Współczesne zagrożenia rynku finansowego w Polsce”, a odbędzie się ona 21 maja 2018 r. o godz. 11.00. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

Serdecznie zapraszamy!


15-16.05.2018 r. Ogólnopolska Konferencja Bezpieczeństwo zdrowotne w zglobalizowanym środowisku międzynarodowym

Pięć uczelni wyższych Lublina - wspólnie dla zdrowia!

O jednym z najważniejszych wyzwań współczesnego świata: bezpieczeństwie zdrowotnym będą rozmawiać naukowcy 15 maja (wtorek) na UMCS a 16 maja (środa) w Centrum Transferu Wiedzy KUL podczas ogólnopolskiej konferencji Bezpieczeństwo zdrowotne w zglobalizowanym środowisku międzynarodowym organizowanej wspólnie przez pięć uczelni wyższych Lublina. W gronie organizatorów nasz uniwersytet reprezentuje Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, który poprowadzi dwie sesje poświęcone komunikacji i promocji zdrowia w mediach. Warsztaty dziennikarstwa medycznego przygotowała dziennikarka Polskiego Radia Lublin a zarazem wykładowca IDiKS KUL, dr Małgorzata Żurakowska, laureatka konkursu „Dziennikarz medyczny roku”, członek Stowarzyszenia „Dziennikarze dla zdrowia”.

Czytaj dalej...

15.05.2018 r. Konferencja naukowa "Film - między realizmem a fikcją"

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WNS KUL zaprasza do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Przestrzenie komunikacji wizualnej-nowe odsłony zatytułowanej "Film-między realizmem a fikcją". Konferencja odbędzie się 15 maja 2018 r. w godz. 9.30 - 17.30 w Gmachu Głównym KUL (GG-208) i Centrum Transferu Wiedzy (CTW-056).

Dlaczego lubimy się bać? Co hamuje rozwój horroru? Czy film może być eksperymentem? Czy fikcyjnym postaciom filmowym przysługuje ochrona prawna? Na te i wiele innych pytań będą starali się odpowiedzieć wspólnie teoretycy, praktycy i badacze filmu z dwunastu ośrodków naukowych w Polsce. Konferencja otoczona została patronatem naukowym Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami i Polskiego Towarzystwa Naukowego Prawa Prasowego.

Serdecznie zapraszamy!