Ranking Szkół Wyższych - Perspektywy 2017

ranking-kierunkow-studiow-logoZnane są już wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017. Miło nam poinformować, że w przygotowywanym corocznie Rankingu Kierunków Studiów na rok 2017, w pierwszej dziesiątce znalazły się kierunki studiów prowadzone na naszym wydziale: pedagogika specjalna (7 miejsce), socjologia (8 miejsce), psychologia (9 miejsce) i pedagogika (9 miejsce).

W rankingu kierunków studiów zostało ocenionych w sumie 68 kierunków studiów prowadzonych na ponad 90 polskich szkołach wyższych. Więcej

 

 


Ogłoszenie o konkursie dla młodych pracowników naukowych i doktorantów

Ogłoszenie o konkursie dla młodych pracowników naukowych i doktorantów na finansowanie działalności służącej rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Termin składania wniosków o przyznanie grantów wydziałowych upływa 23.06.2017r.

Czytaj dalej...

Konkurs na najlepszą pracę z dziedziny zarządzania projektami

konkurs_na_praceInternational Project Management Association Polska, Wydział Zarządzania i Ekonomiki Uniwersytetu Szczecińskiego w partnerstwie ze Szkołą Główną Handlową zapraszają do udziału w Konkursie "Project Master" na najlepszą pracę magisterską, podyplomową i doktorską z zakresu zarządzania projektami. Warunki uczestnictwa - prace obronione na polskiej uczelni w terminie od 1 października poprzedniego roku do 30 bieżącego roku. Szczegóły


19.06.2017 r. Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa. Wykład Ambasador Izraela w Polsce Anny Azari

pro_publico_bono_azariInstytut Ekonomii i Zarządzania zaprasza na kolejny wykład z cyklu Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa, który odbędzie się 19 czerwca 2017 r. (poniedziałek), o godz.11.00 w sali C-618 (Collegium Jana Pawła II). Gościem będzie Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, która wygłosi wykład pt.: "From the ideology of the melting pot to Jewish multiculturalism". Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja


13.06.2017 r. Konferencja pt. Praca socjalna z osobami starszymi w kontekście teorii i praktyki

Instytut Socjologii KUL i Sekcja Pracy Socjalnej PTS zapraszają na konferencję naukową pt. „Praca socjalna z osobami starszymi w kontekście teorii i praktyki”, która odbędzie się 13 czerwca 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. więcej Serdecznie zapraszamy!


07.06.2017 r. spotkanie z Marcinem Mamoniem - dziennikarzem, reżyserem

https://www.youtube.com/watch?v=8CdM5RXfGw8 Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, Katedra Języka Mediów i Komunikacji Społecznej oraz Lubelski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zapraszają w środę 7 czerwca b.r. godz. 12.00 na spotkanie pt. "Dżihad od środka - braterstwo albo śmierć", którego gościem będzie Marcin Mamoń, dziennikarz, reżyser licznych filmów dokumentalnych, który tematyką Bliskiego Wschodu i terroryzmu zajmuje się od ponad 20 lat. Jemu jako jedynemu polskiemu i jednemu z pierwszych dziennikarzy na świecie udało mu się dotrzeć do wielu ważnych przywódców islamskich bojowników i zdobyć ich zaufanie. W listopadzie 2015 r. został porwany w Syrii przez Al-Kaidę i przebywał w niewoli. Po uwolnieniu napisał książkę pt. "Wojna braci. Bojownicy, dżihadyści, kidnaperzy", która jest wstrząsająca relacją naocznego świadka konfliktu w Syrii – o zbrodniach popełnianych przez reżim Al-Asada i nierównej walce toczonej przez rebeliantów.

Spotkanie odbędzie się w środę, 7 czerwca, o godz. 12.00 w auli 241 w Campusie Majdanek (Budynek 2, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Wstęp wolny.

Spotkanie poprowadzą:
dr Wojciech Wciseł (IDiKS KUL)
Wojciech Pokora (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich) więcej

 

Czytaj dalej...

07.06.2017 r. Debaty Dyplomatyczne

debaty dyplomatyczneWydział Nauk Społecznych KUL zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Debaty Dyplomatyczne, gościem Debaty będzie dr Thomas M. Buchsbaum, Ambasador Austrii w Polsce. Spotkanie odbędzie się 7 czerwca 2017 r. o godz. 11.15 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Prowadzenie Piotr Majchrzak, Konsul Honorowy Austrii w Lublinie.

Fotorelacja   Video


06.06.2017 r. Konferencja pt.: Fotografia w mediach

 

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL i Katedra Komunikacji Wizualnej zapraszają na I Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu „Przestrzenie komunikacji wizualnej – nowe odsłony”. Tematem konferencji, która odbędzie się we wtorek 6 czerwca b.r., będzie „Fotografia w mediach”. Konferencja odbędzie się w sali 208 w Gmachu Głównym KUL (Al. Racławickie 14).

Serdecznie zapraszamy! więcej

Czytaj dalej...

Granty Narodowego Centrum Nauki dla pracowników Wydziału Nauk Społecznych

Narodowe Centrum Nauki po raz dwunasty rozstrzygnęło konkursy OPUS, PRELUDIUM i SONATA. Z radością informujemy, że w konkursie OPUS dofinansowanie uzyskały następujące granty naukowo-badawcze przygotowane przez pracowników naszego wydziału (Instytut Psychologii):

Serdecznie gratulujemy!


22-24.05 Konferencja pt.: Wartości i nowoczesność w strategii odpowiedzialnego rozwoju. Nowe ścieżki rozwoju w Europie Środkowej i Wschodniej

Katedra Mikrostruktur Społecznych i Współczesnych Teorii Socjologicznych KUL, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH oraz The Baltic International Academy zapraszają na XVIII Międzynarodową Konferencję Naukową pt.:   Wartości i nowoczesność w strategii odpowiedzialnego rozwoju. Nowe ścieżki rozwoju w Europie Środkowej i Wschodniej, która odbędzie się w dniach 22-24 maja 2017 r. w Nałęczowie. Serdecznie zapraszamy!

Program