Ks. dr hab. Jan Szymczyk, prof. KUL powołany w skład Rady Centrum Badania Opinii Społecznej

Ks. dr hab. Jan Szymczyk, prof. KUL, pracownik Wydziału Nauk Społecznych KUL - Instytut Socjologii, został powołany przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w skład Rady Centrum Badania Opinii Społecznej. Będzie to druga kadencja ks. Szymczyka jako członka Rady CBOS. W 2016 r. został powołany na to stanowisko przez Panią Premier Beatę Szydło. Wręczenie nominacji miało miejsce 29 czerwca 2018 r. w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Rada czuwa nad planami i jakością prac badawczych CBOS. W jej skład wchodzą specjaliści z siedmiu instytucji akademickich oraz przedstawiciele Sejmu, Senatu, Prezydenta RP i Premiera.

Serdecznie gratulujemy!


14.06.2018 r. konferencja pt.: "Migracje do Unii Europejskiej - szanse i wyzwania",

Katedra Studiów Wschodnich Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych WNS KUL, Fundacja Konrada Adenauera, Towarzystwo Nauki i Kultury "Libra" zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną "Migracje do Unii Europejskiej - szanse i wyzwania", która odbędzie się 14 czerwca o godz. 12.00 w Gmachu Głównym, sala GG - 208.


13.06.2018 r. uroczystość wręczenia Księgi Jubileuszowej „Pulchrum et Communicatio” prof. dr. hab. Karolowi Klauzie.

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych KUL zaprasza na uroczystość wręczenia Księgi Jubileuszowej „Pulchrum et Communicatio”  prof. dr. hab. Karolowi Klauzie, która odbędzie się 13 czerwca 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113 o godz. 16.00.

Uroczystości będzie towarzyszyła wystawa ikon.

Fotorelacja


07.06.2018 r. spotkanie "Kariera w dziennikarstwie?" z red. Krzysztofem Ziemcem

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych KUL zaprasza na spotkanie "Kariera w dziennikarstwie?" z red. Krzysztofem Ziemcem, dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Spotkanie odbędzie się w czwartek 7 czerwca, o godz. 11.00 w Auli 241 DMMII w Budynku Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL (Campus Majdanek, Al. Droga Męczenników Majdanka 70 w Lublinie).

 

Czytaj dalej...

29.05.2018 r. konferencja pt.: "Rodzina-Rozwój-Partycypacja". Kierunki przemian społecznych

Instytut Socjologii KUL, Urząd Statystyczny w Lublinie oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Lubelskiego zapraszają na konferencję pt. Rodzina-Rozwój-Partycypacja". Kierunki przemian społecznych, która odbędzie się 29 maja 2018 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (sala CTW-114). Serdecznie zapraszamy! Program


25.05.2018 r. Konferencja pt.: Gmina Wisznice w perspektywie jutra. Historia, współczesność, przyszłość

Instytut Ekonomii i Zarządzania KUL, Urząd Gminy Wisznice zapraszają na konferencję "Gmina Wisznice w perspektywie jutra. Historia, współczesność, przyszłość", która odbędzie się 25 maja 2018 r. w Restauracji Avangarda w Wisznicach. Początek wydarzenia o godz. 9.15. Serdecznie zapraszamy!


24.05.2018 r. VII Studenckie Spotkania Komunikacji "Media w dobie chaosu informacyjnego"

Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL zaprasza do udziału w VII Studenckich Spotkaniach Komunikacji pt.: "Media w dobie chaosu informacyjnego", które odbędą się 24.05.2018 r. (czwartek), godz. 10.00, sala C-1031 w Collegium Jana Pawła II. Gościem specjalnym wydarzenia będzie attache prasowy Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce, Piotr Wolski.

Program

 

Czytaj dalej...

24-25.05.2018 r. "Nowe wyzwania w pracy - innowacyjne działania psychologii organizacji" - III Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji

Instytut Psychologii - Katedra Psychologii Organizacji i Zarządzania KUL, Polskie Stowarzyszenie Psychologii Organizacji zapraszają na konferencję zatytułowaną "Nowe wyzwania w pracy- innowacyjne działania psychologii organizacji", która odbędzie się w dn. 24-25 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy. Wydarzenie odbywa się w ramach III Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji, podczas którego zostaną podjęte kwestie nowych wyzwań stawianych psychologii i organizacji pracy oraz ochrony podmiotowości człowieka w pracy. Serdecznie zapraszamy!

Program


22.05.2018 r. Konferencja naukowa pt.: "Życie jako wartość. Konteksty interdyscyplinarne"

Katedra Pedagogiki Rodziny Instytutu Pedagogiki KUL oraz Koło Naukowe Doktorantów Pedagogiki KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową pt.: "Życie jako wartość. Konteksty interdyscyplinarne", która odbędzie się 22 maja 2018 r. w budynku Instytutu Pedagogiki, sala DMMIII - 137 (ul. Droga Męczenników Majdanka 70). Początek wydarzenia o godz. 9.30.

Program