Trójboiści na Akademickich Mistrzostwa Polski

W dniach 13-15 maja 2016 roku, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. W tym roku organizacji imprezy podjął się Uniwersytet Śląski, znajdujący się w Katowicach. Katolicki Uniwersytet Lubelski ponownie reprezentowali zawodnicy, którzy poprzednio w dwóch rundach AMWL wywalczyli dla uczelni drugie miejsce. Drużynę, reprezentującą KUL na AMP tworzyli: Myszkiewicz Maciej (kategoria wagowa do 66kg), Pendel Damian (do 83kg), Młynek Łukasz (do 93kg) oraz Berger Patryk i Kochoń Erwin (do 105kg).

14 maja, w sobotę od dziewiątej rano rozpoczęły się zmagania naszych zawodników. Pierwszego dnia wystartowali debiutanci zawodów typu AMP w Trójboju Siłowym Klasycznym – Myszkiewicz Maciej oraz Młynek Łukasz. Sukces odniósł Pendel Damian, który w klasyfikacji uniwersyteckiej wywalczył brązowy medal.
   Następnego dnia, w niedziele wystartowali w jednej kategorii – Berger Patryk, oraz Erwin Kochoń, zajmując w klasyfikacji uniwersyteckiej kolejno piąte i szóste miejsce.

Dzięki staraniom naszych zawodników, Katolicki Uniwersytet Lubelski zajął 4-te miejsce w klasyfikacji uniwersyteckiej, ocierając się o podium. Biorąc pod uwagę postępy, jakie poczynili poszczególni zawodnicy w dość krótkim czasie, oraz ich entuzjazm i zaangażowanie, można się spodziewać, że następny rok przyniesie więcej sukcesów, oraz szansę na podium na Akademickich Mistrzostwach Polski.

Zawodnicy zadowoleni ze startu, oraz z tegorocznych sukcesów, zamierzają dalej się rozwijać i osiągać coraz lepsze wyniki, tym bardziej, że tworzą niezwykle zgraną drużynę, którą przepełnia atmosfera zabawy i sportu.

2016-05-18

Trójboiści na drugim stopniu podium.

Dnia 10.04.2016 roku, w hali Sportowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w trójboju siłowym mężczyzn. Organizatorem był Klub Uczelniany AZS KUL.  Zawody te były również eliminacjami do Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się 13 -15 maja w Katowicach.  Na trójbój siłowy składa się przysiad, wyciskanie sztangi leżąc oraz martwy ciąg, a zwycięża ten, który łącznie zdobędzie największa sumę kilogramów, które uda się mu zaliczyć. Wśród reprezentantów naszej uczelni KUL-u bezkonkurencyjny okazał się Damian Pendel, który w kat. wag. 85 kg zdobył złoto. Natomiast na trzecim miejscu podium, sięgając po brąz stanął Patryk Berger (kat.wag.95 kg) oraz Maciej Myszkiewicz  (kat. wag. 65kg ).

Drużynowo reprezentacja KULu zajęła II miejsce.

Szczególne podziękowania należą się organizatorom zawodów KU AZS KUL, sędziom, konferansjerowi oraz obsłudze pomostu. To dzięki nim zawody, jak i poszczególne podejścia przebiegały sprawnie i dynamicznie, a przede wszystkim w atmosferze sportowej rywalizacji. Ponadto nasze zawody nie odbyłyby się gdyby nie nasi wspaniali sponsorzy: PROMIXX, Marbo-Sport, Titanium- SPORT, Fight Gym oraz napojereklamowe.pl, którym serdecznie dziękujemy za ufundowanie cennych nagród. Natomiast wszystkim uczestnikom gratulujemy siły oraz życzymy wytrwałości w przygotowaniach do zimowej rundy AMWL.

2016-04-13

Sukces reprezentacji KULu w szachach :-)

Szachiści naszego klubu najlepsi w woj. Lubelskim!!!
09.04.2016 w Lublinie został zorganizowany turniej indywidualny w szachach. W skład naszej reprezentacji weszli:

Medale sekcji JUDO :)

Bardzo dobry start w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego mają za sobą sportowcy z KUL-u, trenujący judo. W zawodach, które odbyły się 13 marca 2016 r w CKF UMSC osiągnęli bowiem bardzo wysokie wyniki, rywalizując z innymi mocnymi uczelniami tj : UMCS, PL, UP, UM, PWSZ Chełm czy WSOSP Dęblin. Po bardzo dobrych walkach, prezentujących doskonałe umiejętności zdobyte na treningach judo najlepsza wśród kobiet okazała się Bieńkowska Ewelina, która stanęła na najwyższym stopniu podium w kat. wag. 70kg. Duże brawa należą się również Tereszkiewicz Katarzynie oraz Buniowskiej Marzenie, które zajęły odpowiednio II i III miejsce w swoich kat. wag. (63 kg oraz 70 kg). Wśród panów na pochwałę zasłużył Kamiński Przemysław oraz Pendel Damian, którzy uplasowali się ex aequo na drugim miejscu, a tylko jedną lokatę niżej zajął Ceglarz Łukasz ( wszyscy kat. wag. 90kg). O dużym sukcesie może również mówić Izho Serhii, który stanął na trzecim miejscu podium w kat. wag. 73kg. W kategorii 81kg szóste miejsce zajął reprezentant naszego klubu Roman Załomski.
Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej kobieca reprezentacja KUL-u zajęła II miejsce, natomiast mężczyźni zakończyli pojedynek na miejscu IV.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na matach.

2016-03-17

Lubisz rywalizację sportową ? Zgłoś się do nas :)

Drugi semestr rozpoczął się na dobre, w związku z tym zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach sportowych oferowanych przez nasz Klub Uczelniany. Przypominamy, iż studenci reprezentując naszą uczelnię na arenie sportowej mają szansę na otrzymanie stypendium sportowe Rektora KUL.

2016-02-23

Projekt Aktywny Student rusza....

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż od lutego 2016 roku studenci naszego Uniwersytetu będą mogli uczęszczać na dodatkowe zajęcia sportowe z wielu dyscyplin sportowych. Na naszej hali zostaną utworzone trzy sekcje sportowe: JUDO, KICK BOXING oraz TRÓJBÓJ SIŁOWY. Zajęcia będą realizowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin.

2016-01-30

Studentka KULU Mistrzynią Woj. Lubelskiego

Złoty medal Aleksandry Janickiej w snowboardzie !

21.01.2016 na stoku narciarskim w Batorzu zostały zorganizowane AMWL w snowboardzie kobiet oraz mężczyzn. Nasz Klub Uczelniany reprezentowała Aleksandra Janicka oraz Karolina Nowińska, zaś reprezentantem mężczyzn był Paweł Filipek.

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem końcowym.

2016-01-25

Udział reprezentacji KULu w AMPach w szachach

W dniach 15-17.01.2016 w Hucisku reprezentacja KU AZS KUL wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach, których organizatorem był AZS UE Katowice.