Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia

Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2017/2018 otrzymał Rafał Borkowski - student 4 roku psychologii.

Gratulujemy!

 


Mgr Maja Kurleto wśród laureatów XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu OTWARTE DRZWI

Doktorantka mgr Maja Kurleto znalazła się wśród laureatów XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu PFRON na najlepsze prace magisterskie i doktorskie dotyczące niepełnosprawności. Napisana pod kierunkiem dr. hab. Wojciecha Otrębskiego, prof. KUL praca magisterska „Związek poczucia samotności z częstotliwością używania alkoholu u niepełnosprawnych intelektualnie uczniów szkół specjalnych” zdobyła II miejsce w kategorii rehabilitacja społeczna. W konkursie oceniane są prace, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze: zdrowotnym, zawodowym lub społecznym.

 


Odznaczenia dla pracowników Instytutu Psychologii

6442_95321

I. Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy o orderach i odznaczeniach Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 czerwca 2017 roku oraz 25 września 2017 roku o nadaniu odznaczeń, na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki, odznaczona została:

Srebrnym Krzyżem Zasługi:

Pani dr hab. Mariola Łaguna, prof. KUL

 

II. Decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lipca 2017 r. za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania Medalem Komisji Edukacji Narodowej, odznaczenia otrzymały:

Pani dr Aneta Przepiórka

Pani dr hab. Małgorzata Sobol-Kwapińska

 

III. Na podstawie art. 41 ustawy o samorządzie województwa oraz uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie ustanowienia insygniów i symboli samorządowych Województwa Lubelskiego oraz zasad używania i stosowania, Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę o wyróżnieniu Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego:

Panią prof. dr hab. Marię Braun-Gałkowską

 

IV. Decyzją Prezydenta Miasta Lublin w dowód uznania za wkład i zaangażowanie w rozwój Miasta oraz zasługi na rzecz jego mieszkańców z podziękowaniem za podejmowanie działań inspirujących przyszłość i kształtujących tożsamość lokalną Lublina Medalem 700-lecia Miasta Lublin uhonorowani zostali:

Pan prof. dr hab. Adam Biela

Pani prof. dr hab. Stanisława Steuden

 


Laur Uniwersytecki dla dr Anety Przepiórki

aneta_przepiorka_180

Dr Aneta Przepiórka otrzymała Laur Uniwersytecki – Nagrodę im. ks. Idziego Radziszewskiego II stopnia za współautorstwo serii prac z zakresu psychologii czasu i psychologii internetu, realizowanych w ramach grantów NCN i Ministerstwa Zdrowia, opublikowanych w najwyżej punktowanych czasopismach z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 Gratulujemy!


Narodowe Centrum Nauki - wyniki konkursu OPUS i PRELUDIUM

15 listopada Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki trzynastej edycji konkursów OPUS i PRELUDIUM. Miło nam poinformować, że do finansowania zakwalifikowano 3 projekty pracowników i doktorantów IP KUL.

W konkursie OPUS 13 - na projekty badawcze, w tym finansowanie zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej niezbędnej do realizacji tych projektów – granty otrzymali:
•    dr hab. Agata Patrycja Błachnio – „Zjawisko wielozadaniowości medialnej: jego determinanty i wpływ na wykonanie zadania”
•    dr Aneta Przepiórka – "Natura czy wychowanie? Genetyczne i środowiskowe uwarunkowania perspektywy czasowej"

PRELUDIUM 13 to konkurs dla osób rozpoczynających karierę naukową, które nie posiadają stopnia doktora. Dofinansowanie w tym konkursie otrzymali:
•    mgr Ana Ivanova – „Taksonomia i struktura leksykonu różnic indywidualnych języka litewskiego”
Zdobywcom grantów serdecznie gratulujemy! 


Certyfikat SPSS Technology Expert dla studentów psychologii

certyfikatspssZajęcia z Metod statystycznych prowadzone przez dr. hab. Olega Gorbaniuka, prof. KUL,  dr Emilię Zabielską-Mendyk, dr Mikołaja Chumaka, mgr Martę Jaśkiewicz i mgr. Michała Meisnera otrzymały zewnętrzną akredytację w programie Ariadna prowadzonym przez firmę Predictive Solutions.

Studenci biorący udział w tym kursie mają możliwość otrzymania certyfikatów poświadczających ich umiejętności w obsłudze programu SPSS i analizach statystycznych. Warunkiem jest uzyskanie oceny 4.0 z zajęć.

Najlepsi ze studentów biorą udział w zewnętrznym egzaminie, którego pozytywny wynik pozwala uzyskać certyfikat Expert w zakresie analizy danych z wykorzystaniem pakietu statystycznego SPSS.

W tym roku każdy ze studentów, podchodzących  do egzaminu zdał go na ponad 90% i uzyskał certyfikat, zaś akredytacja została przedłużona na kolejny rok.


Wyniki konkursu o „Stypendium Jubileuszu 100-lecia KUL”

Decyzją komisji konkursowej, w skład której weszli przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Towarzystwa Przyjaciół KUL, PKO Banku Polskiego oraz Fundacji PKO Banku Polskiego, wśród laureatów konkursu o „Stypendium Jubileuszu 100-lecia KUL” znalazły się studentki kierunku psychologia: 

1. Gorczyca Klaudia

2. Kujawa Aleksandra

3. Pietnoczko Magdalena

 

Przedmiotem konkursu „Stypendium Jubileuszowe 100-lecia KUL" było opracowanie autorskiej koncepcji i planu rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na drugie stulecie istnienia, z uwzględnieniem uwarunkowań historycznych, istotnych wartości oraz perspektyw rozwoju społeczno-ekonomicznego Polski i regionu. Laureaci otrzymają stypendium w wysokości 9 tys. brutto. Fundatorem stypendiów jest Fundacja PKO Banku Polskiego.


European Certificate of Psychotherapy dla dr Bernardy Berezy

k1Pani dr Bernarda Bereza otrzymała European Certificate of Psychotherapy (ECP) wydany przez European Association for Psychotherapy (EAP).

Uroczysta ceremonia wręczenia certyfikatu odbyła się 30 września 2017 r. w Wiedniu (Austria).

 


Dr hab. Wojciech Otrębski, prof. KUL powołany do Zespołu ds. opracowania modelu kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Dnia 13 października 2017 r.  dr hab. Wojciech Otrębski, prof. KUL,  został powołany przez Ministra Edukacji Narodowej do Zespołu ds. opracowania modelu kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Serdecznie gratulujemy!


Dr hab. Wojciech Otrębski, prof. KUL w Kapitule Ogólnopolskiej XIV edycji Konkursu Otwarte Drzwi

Pan dr hab. Wojciech Otrębski, prof. KUL, został powołany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do udziału w pracach Kapituły Ogólnopolskiej XIV edycji Konkursu Otwarte Drzwi, na najlepsze prace magisterskie i najlepszą pracę doktorską, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności.

Serdecznie gratulujemy!