Rozpoczęcie zapisów na listopadowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego

logo_fb_pl Szkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 17-18 lipca 2018 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomie B1, B2 i C1 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych). Rejestracja kandydatów trwa od 1 września do 10 października 2018 r. lub do wyczerpania miejsc.

 


WIĘCEJ INFORMACJI:
certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html


Podsumowanie 45. edycji Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej

logo_fb_pl Po pracowitym lecie zakończyliśmy czterdziestą piątą edycję Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Letnie programy językowe rozpoczęły się 2 lipca i trwały do końca sierpnia. W tym roku gościliśmy ponad 150 osób z 39 krajów. Poza programem językowym, oferowane były wykłady z kultury polskiej, literatury polskiej, historii Polski, zagadnień społeczno-ekonomicznych. Ponadto przewidziany był bogaty program kulturalny i turystyczny. Uczestnicy zwiedzali Lublin, Sandomierz, Warszawę, Kozłówkę, Zamość oraz wzięli udział w koncertach i specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach tańca. Nasi słuchacze podczas Szkoły Letniej odwiedzili również Centrum Spotkania Kultur oraz Urząd Miasta Lublin, gdzie mogli się dowiedzieć o ofercie akademickiej Lublina oraz organizowanych w mieście wydarzeniach, również tych adresowanych do cudzoziemców. Raz w tygodniu odbywało się również seminarium dla szczególnie zainteresowanych polską kulturą. Program urozmaiciły dodatkowe warsztaty i imprezy – jak choćby konkurs wymowy czy gra miejska. Warto wspomnieć, że w tym roku w ramach Szkoły Letniej gościliśmy 60 stypendystów skierowanych do nas przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć z zajęć Szkoły Letniej:

Więcej [+]45 edycja Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej na KUL

 

 

4_1

W tym roku po raz czterdziesty piąty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywają się zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej.

 

Letnie programy językowe rozpoczynają się 2 lipca i potrwają do końca sierpnia. W tym roku będziemy gościć około 150 osób z 39 krajów.

Czytaj dalej...