KONKURS JĘZYKOWY 2014  

         WYNIKI

 

LAUREACI ZWOLNIENI Z EGZAMINU Z JĘZYKA OBCEGO

Z OCENĄ BARDZO DOBRĄ NA POZIOMIE CEF B1

 

     Język angielski                                            Język niemiecki

 1.Rafał Bedryj                                           1.Natalia Brzoskowska

                                                                    2. Aleksandra Kozłowska

2 Andrzej Dziedzic

3.Agnieszka Domagała

Katarzyna Małota

Bartłomiej Wodo

 

WYRÓŻNIENIA
Angelika Bodzioch

Kaja Hawranek

Magdalena Pieróg

Anna Sawicka

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ,     GRATULUJEMY UZYSKANYCH WYNIKÓW I ZACHĘCAMY DO DALSZEGO DOSKONALENIA ZNAJOMOŚCI JĘZYKA OBCEGO.

 

Stalowa Wola, 9.05.2014 r.                             Komisja konkursowa

 

Galeria zdjęć

10.03.2014

Erasmus+

Zapraszamy studentów prawa do korzystania z oferty wyjazdów na stypendia zagraniczne 
w ramach programu Erasmus+.

 

Europejska Fundacja Analiz Prawnych ogłasza ogólnopolski konkurs adresowany do studentów Prawa na najlepszy esej o temacie „Orzeczenie TS UE bądź ETPC wydane w latach 2011-2013 , które wywarło lub wywrze najważniejszy wpływ na instytucje krajowego porządku prawnego”.

      Interdyscyplinarne Koło Naukowe Studentów KUL "Nowoczesne Kształcenie" serdecznie zaprasza na spotkanie pt. "Nie bądź obojętny!" z Panem Lesławem Sierockim, dyrektorem zarządzającym Stowarzyszenia Twoja Sprawa.

Stowarzyszenie Twoja Sprawa (STS) jest organizacją pożytku publicznego, której statutowym zadaniem jest ochrona interesu konsumentów przed różnego rodzaju naruszeniami dobrych obyczajów w reklamie, mediach oraz innych przekazach obecnych w przestrzeni publicznej. Poprzez organizację akcji konsumenckich, STS stara się pomagać konsumentom w wyrażaniu swojej opinii na temat treści, szczególnie reklam, które ich zdaniem naruszają prawo oraz dobre obyczaje.

 

 


W dniu 11.02.2014r.w Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli odbył się finał  I- go Konkursu dotyczącego wiedzy i umiejętności z tworzenia dokumentacji technicznej mechanicznej zorganizowanego przez Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Gospodarce KUL Jana Pawła II w Stalowej Woli i dra inż. Marcina Pycia z tego wydziału.
Do finału konkursu, który odbył się w Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli awansowało bezpośrednio po 2 uczniów/studentów z eliminacji, które odbyły się w styczniu 2014r. na WZPINOG KUL w Stalowej Woli (kierunek edukacja techniczno- informatyczna), Z.O.D. Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli, C.E. Z. w Stalowej Woli oraz Z.S.P. nr 1 w Stalowej Woli.

Instytut Prawa WZPiNoG KUL nawiązał współpracę z Sądem Rejonowym w
Stalowej Woli, której efektem jest umożliwienie najlepszym studentom prawa odbycie zajęć sądowych. W bieżącym roku planuje się ich trzy edycje. Ponadto, zostały zawarte porozumienia z kilkoma kancelariami adwokackimi.

Wszystkim obecnym i przyszłym interesariuszom naszego Instytutu serdecznie dziękujemy i zapraszamy do szerszej współpracy!

Według danych zamieszczonych na oficjalnych stronach Ministerstwa Sprawiedliwości ostatni egzamin na aplikacje: notarialną, radcowską, adwokacką i komorniczą zdało 24 naszych Absolwentów. Aplikantom gratulujemy!

We wtorek 17 grudnia 2013r. na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Gospodarce KUL w Stalowej Woli odbył się finał I Konkursu dotyczącego tworzenia dokumentacji technicznej mechanicznej w programie Autodesk AutoCAD na czas. W finale konkursu oceniana było dokładność odwzorowania oraz czas wykonania. Konkurs polegał na wykonaniu w AutoCAD elektronicznej dokumentacji technicznej mechanicznej na podstawie drukowanego rysunku wykonawczego wybranej części maszyny.

Społeczność akademicka Wydziałów Zamiejscowych KUL w Stalowej Woli, w dniu 18 grudnia 2013 roku, przeżywała Wieczór Wigilijny. Rozpoczął się on Mszą Świętą o godz. 16 w Kaplicy Akademickiej.

 

 Galeria

Reportaż

Polskie Centrum Mediacji, Oddział w Stalowej Woli
oraz Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Gospodarce KUL w Stalowej Woli
zapraszają na Konferencję ogólnopolską
nt. Przyszłość mediacji w polskim systemie prawa.
Konferencja odbędzie się 19 listopada 2013 roku w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli.
 

   Interdyscyplinarne Koło Naukowe Studentów KUL „Nowoczesne Kształcenie” zaprasza studentów jak również wykładowców na spotkanie z przedstawicielem Instytutu Pamięci Narodowej poświęcone losom Żołnierzy Wyklętych.

 

   Spotkanie odbędzie się dnia 6 listopada 2013 r. (środa), o godz. 14:00 na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Gospodarce  KUL Jana Pawła II w Stalowej Woli (ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 4) w Auli Multimedialnej. Będzie to też okazja do podjęcia dyskusji na ten temat. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym spotkaniu!

1 października 2013 roku

 

  900    Msza św. w Kaplicy Akademickiej

 

1000    Spotkanie z władzami Uniwersytetu – Dziekanami Wydziałów KUL
            w Stalowej Woli w Auli Solidarności

 

1030    Spotkanie organizacyjne studentów I roku z opiekunami:

  • prawo – aula Solidarności
  • pedagogika – 12 nb
  • inżynieria środowiska – 13 nb
  • praca socjalna  - 3 nb

 

Informujemy, że w trakcie trwania roku akademickiego 2013/2014 nadal istnieje możliwość otrzymania miejsca w pokojach jedno lub dwuosobowych. Wniosek o miejsce w akademiku nie wymaga dokumentowania sytuacji materialnej ani nie jest zależny od odległości zamieszkania.

 

Mile widziane są zarówno nasze studentki, jak i osoby uczące lub pracujące    w Stalowej Woli i okolicach. Jesteśmy otwarci również na kwaterowanie grup wycieczkowych oraz osób odwiedzających nasze miasto.

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z przygotowanych miejsc w Żeńskim Domu  Studenckim Wydziałów Zamiejscowych KUL w Stalowej Woli. 

 

Wszelkie dodatkowe informacje związane z ŻDS dostępne są na naszej stronie.