Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2017/2018

 

Miło nam poinformować, że studentka II roku ekonomii (studia stacjonarne II stopnia), Pani Katarzyna Szuper otrzymała w roku akad. 2017/18 Stypendium Ministra i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia.


 

Koło Rachunkowości i Podatków KUL zorganizowało II edycję Międzyuczelnianego Konkursu Wiedzy Podatkowej KUL, który odbył się w poniedziałek, 11 grudnia 2017 r. o godz. 9.00 w sali CTW-114. Partnerami merytorycznymi konkursu był Pierwszy Urząd Skarbowy w Lublinie oraz Lubelski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

 

W tegorocznej edycji zwyciężył Pan Marcin Tarnas, drugie miejsce zajął Pan Damian Pieniek, trzecie miejsce przypadło w udziale Panu Pawłowi Lipieckiemu, zaś Pani Aleksandra Szurek i Pan Bartłomiej Sarna otrzymali wyróżnienia.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i osobom wyróżnionym!

 

Relacja z wydarzenia >>  

Galeria zdjęć >> 

 


 

GOŚCIE z ŻYTOMIERSKIEGO UNIWERSYTETU PAŃSTWOWEGO

im. IWANA FRANKI

 

W dniach 4 – 18.12.2017 r. gościliśmy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II  w ramach stażu zagranicznego pracowników naukowych Żytomierskiego Uniwersytetu Państwowego im. Iwana Franki: Panią dr. Olgę Vikarchuk – kierownika katedry Ekonomii, Zarządzania i Marketingu oraz Panią prof. Ludmylę Pawlowską.

 

Celem stażu było poznanie polskich doświadczeń w zakresie realizacji procesu edukacyjnego, działalności naukowej i społecznej, zapoznanie się z polską kulturą.

 


Ministerstwo Finansów organizuje 2 EDYCJĘ KONKURSU – 

WYGRAJ PŁATY STAŻ W MINISTERSTWIE FINANSÓW

„PODATKOWI LIDERZY" 

dla studentów i absolwentów kierunków prawniczych lub ekonomicznych. Uczestnicy konkursu przedstawią swoje pomysły na nowe, innowacyjne daniny, uproszczenie prawa podatkowego i walkę z
przestępczością gospodarczą.

NA 12 NAJLEPSZYCH CZEKA PŁATNY STAŻ W MINISTERSTWIE FINANSÓW.

 

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się pod linkiem:
http://www.mf.gov.pl/

konkurs_grafika

 


Nagroda Ministra Rozwoju dla absolwentki ekonomii (studia I stopnia)

 

 

Z radością informujemy, że Pani Joanna Kniaziowska (absolwentka ekonomii - studia I stopnia) uzyskała nagrodę Ministra Rozwoju za pracę licencjacką "Znak towarowy - istota, ochrona prawna i ujęcie w systemie rachunkowości" napisaną pod kierunkiem Pani dr hab. Heleny Żukowskiej, prof. KUL.

 


BANKOWY FUNDUSZ GWARANCYJNY
zaprasza do udziału w

KONKURSIE

na najlepsze prace licencjackie, magisterskie i doktorskie z zakresu systemów gwarantowania depozytów, restrukturyzacji lub uporządkowanej likwidacji instytucji finansowych, infrastruktury regulacyjnej systemu finansowego, problematyki bezpieczeństwa finansowego banków oraz stabilności finansowej

 

Do udziału w Konkursie zachęcamy autorów prac licencjackich, magisterskich i doktorskich z powyższej tematyki, obronionych w 2017 roku, napisanych w języku polskim.

Autorom najlepszych prac w każdej kategorii zostaną przyznane następujące nagrody:

 • Za pracę licencjacką:
  Nagroda Prezesa Zarządu BFG: 5.000 zł 
  II Nagroda: 2.500 zł
 • Za  pracę magisterską:
  Nagroda Prezesa Zarządu BFG: 10.000 zł
  II Nagroda: 6.000 zł
 • Za pracę doktorską:
  Nagroda Prezesa Zarządu BFG: 15.000 zł
  II Nagroda: 8.000 zł

 

 

 Prace można nadsyłać w terminie do 31 stycznia 2018 roku.

 

Więcej informacji na stronie internetowej Funduszu http://www.bfg.pl/konkurs-na-prace-naukowe

 


 

 

W piątek, 24 listopada 2017 r. zainteresowani studenci mieli możliwość udziału w zorganizowanym przez firmę Deloitte wykładzie "Zarządzanie ryzykiem kredytowym w instytucjach finansowych", który odbył się na Wydziale Ekonomicznym UMCS w Lublinie. 


 

 

 

 

 

 

 

Autor: Grzegorz Zasuwa
Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018, godz. 11:02 - Monika Wójcik