Instytut Teologii Duchowości oraz Polski Związek Kobiet Katolickich zapraszają na na sesję naukową w 20-lecie listu apostolskiego Jana Pawła II pt. Mulieris dignitatem, która odbędzie się 8 grudnia br.

Szczegóły

04.12.2008 - 08.12.2008

90 lat KUL

8 grudnia 1918 roku odbyła się pierwsza inauguracja roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 90. rocznicę tego wydarzenia, 8 grudnia 2008 roku, na KUL odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 90-lecie działalności Uniwersytetu.

Instytut Prawa Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Gospodarce KUL w Stalowej Woli zaprasza na trzecią konfernecję naukową z cyklu Rodzina w prawie, która odbędzie się 15 grudnia 2008 r. w auli im. Solidarności przy ul. Ofiar Katynia 8a w Stalowej Woli.

03.12.2008 - 18.12.2008

Opłatek Uniwersytecki

Rektor i Senat KUL serdecznie zapraszają całą społeczność akademicką na OPŁATEK UNIWERSYTECKI, który odbędzie się 18 grudnia o godz. 16.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

03.12.2008 - 10.12.2008

Miłość w języku

Koło Językoznawcze Studentów Filologii Polskiej KUL zaprasza na konferencję pt. Miłość w języku, która odbędzie się 10 grudnia br. w Gmachu Głównym, w sali GG-110.

01.12.2008 - 11.12.2008

Wykłady Prof. Richarda Warnera

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz Kierownik Kursu Centrum Prawa Amerykańskiego  zapraszają na cykl wykładów otwartych Contracts - zobowiązania w prawie amerykańskim, który poprowadzi Prof. Richard Warner, wykładowca Chicago - Kent College of Law, Institute of Technology.

11 grudnia br. o godz. 9.30 w Gmachu Głównym, w sali GG-110 odbędzie się wręczenie Nagrody Skowyrów za rok 2008. Laureatem jest Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej. Nagrodę odbierze Dyrektor BEP IPN prof. Jan Żaryn.

27.11.2008 - 11.12.2008

Spór o rozumienie filozofii

11 grudnia br. w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego odbędzie się XI Międzynarodowe Sympozjum Metafizyczne z cyklu Zadania współczesnej metafizyki, pt. Spór o rozumienie filozofii.

Instytut Teologii Moralnej KUL zaprasza na sympozjum pt. Prawa człowieka. Przesłanie moralne Kościoła, zorganizowane w 60. rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, która odbędzie się 5 grudnia br., w Collegium Jana Pawła II, w sali C-1031.

24.11.2008 - 09.12.2008

Naturalne planowanie rodziny

9 grudnia 2008 r. w auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbędzie się sympozjum
pt. Naturalne planowanie rodziny "szansa rozwoju człowieka czy moralny balast przeszłości?", zorganizowana przez Instytut Nauk o Rodzinie.

Szczegóły

10 grudnia br. o godz. 15.00 w Dworku Staropolskim na Poczekajce odbędzie się sesja naukowa
pt. Mistrzowie z okazji jubileuszu pracy dydaktyczno - naukowej Ojca Profesora dr hab. Edwarda Iwo Zielińskiego OFMConv, zorganizowana przez Katedrę Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej.

24.11.2008 - 12.12.2008

Wykłady prof. Hartmuta Eggerta

W dniach 1-12 grudnia 2008 r. Instytut Filologii Germańskiej zaprasza na wykłady
prof. Hartmuta  Eggerta
(Freie Universität Berlin).

5 grudnia br. o godz. 12.00 w auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego KUL odbędzie się wykład
prof. Karola Modzelewskiego
(Uniwersytet Warszawski, PAN) pt. Filar świata. Opieka bogów
i kult pogański w ustroju germańskich i słowiańskich plemion.
To kolejny wykład w ramach zorganizowanego przez Instytut Historii KUL cyklu wykładów otwartych pod honorowym patronatem JE abp. Józefa Życińskiego, metropolity lubelskiego, Wielkiego Kanclerza KUL.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Letnia Szkoła KognitywistykiKognitywistyka KUL i Wydział Filozofii KUL zapraszają na II Letnią Szkołę Kognitywistyki pt. Twórczy umysł, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 5-8 września 2018 r. Ideą przewodnią II Szkoły jest przedstawienie stanu badań oraz kognitywistycznego ujęcia zjawisk związanych z kreatywnością, wyobraźnią (zwłaszcza — wyobraźnią twórczą) oraz myśleniem.

Dlaczego kreatywność?

Plakat

„Dojrzałość psychiczna, społeczna i religijna człowieka XX wieku”Katedra Psychoterapii i Psychologii Zdrowia KUL oraz Stowarzyszenie Psychologii  Pastoralnej zapraszają na 50-te Sympozjum Sekcji Psychologii przy Konferencji Episkopatu Polski „Dojrzałość psychiczna, społeczna i religijna człowieka XX wieku”, które odbędzie się 17 września 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.