Instytut Teologii Duchowości oraz Polski Związek Kobiet Katolickich zapraszają na na sesję naukową w 20-lecie listu apostolskiego Jana Pawła II pt. Mulieris dignitatem, która odbędzie się 8 grudnia br.

Szczegóły

04.12.2008 - 08.12.2008

90 lat KUL

8 grudnia 1918 roku odbyła się pierwsza inauguracja roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 90. rocznicę tego wydarzenia, 8 grudnia 2008 roku, na KUL odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 90-lecie działalności Uniwersytetu.

Instytut Prawa Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Gospodarce KUL w Stalowej Woli zaprasza na trzecią konfernecję naukową z cyklu Rodzina w prawie, która odbędzie się 15 grudnia 2008 r. w auli im. Solidarności przy ul. Ofiar Katynia 8a w Stalowej Woli.

03.12.2008 - 18.12.2008

Opłatek Uniwersytecki

Rektor i Senat KUL serdecznie zapraszają całą społeczność akademicką na OPŁATEK UNIWERSYTECKI, który odbędzie się 18 grudnia o godz. 16.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

03.12.2008 - 10.12.2008

Miłość w języku

Koło Językoznawcze Studentów Filologii Polskiej KUL zaprasza na konferencję pt. Miłość w języku, która odbędzie się 10 grudnia br. w Gmachu Głównym, w sali GG-110.

01.12.2008 - 11.12.2008

Wykłady Prof. Richarda Warnera

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz Kierownik Kursu Centrum Prawa Amerykańskiego  zapraszają na cykl wykładów otwartych Contracts - zobowiązania w prawie amerykańskim, który poprowadzi Prof. Richard Warner, wykładowca Chicago - Kent College of Law, Institute of Technology.

11 grudnia br. o godz. 9.30 w Gmachu Głównym, w sali GG-110 odbędzie się wręczenie Nagrody Skowyrów za rok 2008. Laureatem jest Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej. Nagrodę odbierze Dyrektor BEP IPN prof. Jan Żaryn.

27.11.2008 - 11.12.2008

Spór o rozumienie filozofii

11 grudnia br. w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego odbędzie się XI Międzynarodowe Sympozjum Metafizyczne z cyklu Zadania współczesnej metafizyki, pt. Spór o rozumienie filozofii.

Instytut Teologii Moralnej KUL zaprasza na sympozjum pt. Prawa człowieka. Przesłanie moralne Kościoła, zorganizowane w 60. rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, która odbędzie się 5 grudnia br., w Collegium Jana Pawła II, w sali C-1031.

24.11.2008 - 09.12.2008

Naturalne planowanie rodziny

9 grudnia 2008 r. w auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbędzie się sympozjum
pt. Naturalne planowanie rodziny "szansa rozwoju człowieka czy moralny balast przeszłości?", zorganizowana przez Instytut Nauk o Rodzinie.

Szczegóły

10 grudnia br. o godz. 15.00 w Dworku Staropolskim na Poczekajce odbędzie się sesja naukowa
pt. Mistrzowie z okazji jubileuszu pracy dydaktyczno - naukowej Ojca Profesora dr hab. Edwarda Iwo Zielińskiego OFMConv, zorganizowana przez Katedrę Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej.

24.11.2008 - 12.12.2008

Wykłady prof. Hartmuta Eggerta

W dniach 1-12 grudnia 2008 r. Instytut Filologii Germańskiej zaprasza na wykłady
prof. Hartmuta  Eggerta
(Freie Universität Berlin).

5 grudnia br. o godz. 12.00 w auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego KUL odbędzie się wykład
prof. Karola Modzelewskiego
(Uniwersytet Warszawski, PAN) pt. Filar świata. Opieka bogów
i kult pogański w ustroju germańskich i słowiańskich plemion.
To kolejny wykład w ramach zorganizowanego przez Instytut Historii KUL cyklu wykładów otwartych pod honorowym patronatem JE abp. Józefa Życińskiego, metropolity lubelskiego, Wielkiego Kanclerza KUL.

wyklady_Muller Na zaproszenie Wydziału Teologii na KUL gości kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012–2017. W dniach 8-19 października 2018 roku kardynał wygłosi cykl wykładów "Wartości chrześcijańskie a wyzwania współczesności". Wykłady będą prowadzone w języku niemieckim, hiszpańskim, włoskim i angielskim.

W dniach 13 - 21 października br. gośćmi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II będą - po raz kolejny - studenci z University of Notre Dame w USA.

Dziesięciodniowy program przygotowany specjalnie dla studentów jednego z najbardziej prestiżowych katolickich uniwersytetów na świecie zatytułowany jest The Church in Poland, Iconography, and John Paul II on the Human Person.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

Msza w 40. rocznicę wyboru Jana Pawła IIZ okazji 40. rocznicy wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową 16 października 2018 r. o godz. 19.00 w kościele akademickim zostanie odprawiona Msza św. Wspólnej modlitwie dziękczynnej za posługę Jana Pawła II będzie przewodniczył prorektor KUL ks. prof. Andrzej Kiciński.

Rekolekcje na dobry początekDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na rekolekcje na dobry początek nowego roku akademickiego. Na pytanie gdzie mieszka nasz Nauczyciel postara się odpowiedzieć wyjątkowy gość – s. Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty „Chleb Życia”. Rekolekcje odbędą się w Kościele Akademickim KUL w dniach 16-18 października o godz. 19.00.

kul_plakat_2018_WNH_DR_Mercy_Kuo_FINAL1 Wydział Nauk Humanistycznych zaprasza na piąty wykład  z serii Jubileuszowe wykłady otwarte WNH, który wygłosi dr Mercy Kuo pt. "US-China Relations in the Trump Era". Wydarzenie odbędzie się 16 października 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 102.

Wykład w języku angielskim.