20.11.2012 - 21.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza na IV Jesienną Konferencję Logiki pt. Logika w teologii. Konferencja odbędzie się 20 listopada (wtorek) 2012 rDodatkowe informacje

19.11.2012 - 20.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza 20 listopada 2012 r. na IV Jesienną Konferencję pt. Logika w teologii.

Katedra Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością, Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Wydziału Teologii KUL zapraszają 20 listopada 2012 r. na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Nowe szanse - nowe wyzwania.

19.11.2012 - 22.11.2012

XV Kiermasz Wydawców Katolickich

W dniach 20-22 listopada 2012 r. odbędzie się na KUL XV Kiermasz Wydawców Katolickich (Kolegium Jana Pawła II, parter).

19.11.2012 - 22.11.2012

Zmarł ks. prof. Henryk Wójtowicz

17 listopada 2012 r. w Radomiu zmarł ks. dr hab. Henryk Wójtowicz, prof. KUL. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele N. M. P. Królowej Polski w Pionkach k. Radomia 22 listopada o godz. 12.00 i po niej nastąpi odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz.

Katedra Języka Polskiego KUL zaprasza na wykład otwarty dra hab. Bogusława Marka, prof. KUL.

Zmarł ks. prof. Józef Kudasiewicz

Wybitny biblista, absolwent i profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Katedra Rachunkowości oraz Katedra Bankowości WNS KUL w dniu 22 listopada 2012 r. zapraszają na konferencję naukową Audyt zewnętrzny sprawozdania finansowego a wiarygodność przedsiębiorstwa.

W dniach 19 - 20 listopada 2012r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa "Znaczenie religii we współczesnej polonistyce szkolnej", organizowana przez Katedrę Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL. Obrady odbywać się będą w CN-208. Patronat medialny nad inicjatywą objęły pisma "Katecheta" i "Wychowawca" oraz katolickie radio "eR". Program konferencji

Więcej informacji

Instytut Jana Pawła II KUL w dniu 22 listopada, o godz. 16:00 zaprasza do udziału w konwersatorium pt. Religia w kontekście postmodernizmu,którego gościem będzie ks. prof. dr hab. Jan Sochoń (UKSW).

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Kierownik Kursu dokształcającego w zakresie prawa amerykańskiego zapraszają na cykl wykładów pt. Administrative law, które poprowadzi Pani adwokat z Wisconsin - Mary Lynne Donohue (J.D.).  Wykłady odbędą się w języku angielskim, zgodnie z harmonogramem załączonym na stronie internetowej www.kul.pl/prawo/cpa (zakładka: „Kursy intensywne”).

Dostępny jest już 99 numer kwartalnika ETHOS, którego wiodącym tematem jest namysł nad czasem i wiecznością.

Redakcja dedykuje numer „pamięci Arcybiskupa Józefa Życińskiego z wdzięcznością za bogatą refleksję nad sensem ewolucji kosmosu i kulturowej odysei człowieka”.

24.09.2014 - 31.12.2014

Książka po liftingu - wystawa

wystawa_ksiazka_po_liftingu_2

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę pt. Książka po liftingu, która prezentuje rezultaty prac konserwatorskich przeprowadzonych na zbiorach specjalnych BU KUL, wyselekcjonowanych do digitalizacji w ramach projektu Lubelska Biblioteka Wirtualna. Wystawę można obejrzeć do końca roku.

Od października 2014 r. na KUL odbywa się cykl wykładów otwartych pt. Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa. W wykładach udział biorą także uczniowie.

W dniu 8 listopada (sobota) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL, przy ul. Rynek 8 otwarta zostanie wystawa fotografii Moniki Ekiert Jezusek. Wystawa będzie czynna do 6 grudnia 2014 r. Zwiedzać ją można w dniach: wtorek-niedziela, w godz. 11.00-16.00.

Instytut Socjologii KUL zaprasza w dniach 24-25 listopada 2014 r. na konferencję pt. Obraz współczesnej rodziny. Przemiany, problemy, perspektywy - Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Doktoranci Instytutu Historii Kościoła i Patrologii KUL zapraszają 24 listopada 2014 r. na spotkanie z poezją ks. prof. Jana Walkusza - Barek NO LOGO, Gmach Gmach, pater, godz. 18.00.

Instytut Pedagogiki KUL zaprasza 24 listopada 2014 r. na seminarium naukowe Pedagogika wobec zadań społecznych nt. Integralność rozwoju a problem adolescencyjnych zachowań ryzykownych - ul. Droga Męczenników Majdanka 70, budynek 3, s. M-137.