20.11.2012 - 21.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza na IV Jesienną Konferencję Logiki pt. Logika w teologii. Konferencja odbędzie się 20 listopada (wtorek) 2012 rDodatkowe informacje

19.11.2012 - 20.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza 20 listopada 2012 r. na IV Jesienną Konferencję pt. Logika w teologii.

Katedra Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością, Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Wydziału Teologii KUL zapraszają 20 listopada 2012 r. na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Nowe szanse - nowe wyzwania.

19.11.2012 - 22.11.2012

XV Kiermasz Wydawców Katolickich

W dniach 20-22 listopada 2012 r. odbędzie się na KUL XV Kiermasz Wydawców Katolickich (Kolegium Jana Pawła II, parter).

19.11.2012 - 22.11.2012

Zmarł ks. prof. Henryk Wójtowicz

17 listopada 2012 r. w Radomiu zmarł ks. dr hab. Henryk Wójtowicz, prof. KUL. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele N. M. P. Królowej Polski w Pionkach k. Radomia 22 listopada o godz. 12.00 i po niej nastąpi odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz.

Katedra Języka Polskiego KUL zaprasza na wykład otwarty dra hab. Bogusława Marka, prof. KUL.

Zmarł ks. prof. Józef Kudasiewicz

Wybitny biblista, absolwent i profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Katedra Rachunkowości oraz Katedra Bankowości WNS KUL w dniu 22 listopada 2012 r. zapraszają na konferencję naukową Audyt zewnętrzny sprawozdania finansowego a wiarygodność przedsiębiorstwa.

W dniach 19 - 20 listopada 2012r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa "Znaczenie religii we współczesnej polonistyce szkolnej", organizowana przez Katedrę Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL. Obrady odbywać się będą w CN-208. Patronat medialny nad inicjatywą objęły pisma "Katecheta" i "Wychowawca" oraz katolickie radio "eR". Program konferencji

Więcej informacji

Instytut Jana Pawła II KUL w dniu 22 listopada, o godz. 16:00 zaprasza do udziału w konwersatorium pt. Religia w kontekście postmodernizmu,którego gościem będzie ks. prof. dr hab. Jan Sochoń (UKSW).

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Kierownik Kursu dokształcającego w zakresie prawa amerykańskiego zapraszają na cykl wykładów pt. Administrative law, które poprowadzi Pani adwokat z Wisconsin - Mary Lynne Donohue (J.D.).  Wykłady odbędą się w języku angielskim, zgodnie z harmonogramem załączonym na stronie internetowej www.kul.pl/prawo/cpa (zakładka: „Kursy intensywne”).

Dostępny jest już 99 numer kwartalnika ETHOS, którego wiodącym tematem jest namysł nad czasem i wiecznością.

Redakcja dedykuje numer „pamięci Arcybiskupa Józefa Życińskiego z wdzięcznością za bogatą refleksję nad sensem ewolucji kosmosu i kulturowej odysei człowieka”.

Ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Pan Bogdan Kaczmar, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie zapraszają na wystawę zbiorów sztuki KUL - Ex Thesauro Universitatis - w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

Dział Obsługi Badań i Rozwoju Uniwersytet - Sekcja Funduszy Strukturalnych zaprasza do udziału w bezpłatnych, specjalistycznych kursach językowych (j. francuski, j. włoski, j. hiszpański, j. rosyjski), które są realizowane w ramach projektu „PWP - Kształcenie zawodowe na neofilologiach KUL na potrzeby rynku pracy”.

Chór KUL pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki,  jako jedyny zespół z Polski, został zaproszony do udziału w X Światowym Sympozjum Muzyki Chóralnej, które odbędzie się w sierpniu 2014 r. w Seulu. To prestiżowe artystyczne i kulturalne wydarzenie organizowane przez Międzynarodową Federację Muzyki Chóralnej (IFCM) odbywa się co trzy lata, każdorazowo w innym kraju. W tegorocznej edycji Sympozjum weźmie udział 28 chórów z 19 krajów, reprezentujących wszystkie kontynenty.

Instytut Filologii Angielskiej KUL zaprasza w dniach 21-22 sierpnia 2014 r. do udziału w konferencji językoznawczej CECIL'S 4: the Fourth Central European Conference in Linguistics for Graduate Students, organizowanej wspólnie z Instytutem Europy Środkowo-Wschodniej. Szczegóły na: cecils.webclass.co.

W dniach 28-29 sierpnia 2014 r. Wydział Teologii KUL oraz Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Lublinie zapraszają na 73. Duszpasterskie Wykłady Akademickie pod hasłem Ekumenizm dla ewangelizacji - aula im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

W dniach 8-10 września 2014 r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa nt. II Polski Synod Plenarny a Synody Diecezjalne, organizowana przez Stowarzyszenie Kanonistów Polskich, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Kuria Metropolitalna Archidiecezji Katowickiej, Towarzystwo Naukowe KUL oraz Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL.