20.11.2012 - 21.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza na IV Jesienną Konferencję Logiki pt. Logika w teologii. Konferencja odbędzie się 20 listopada (wtorek) 2012 rDodatkowe informacje

19.11.2012 - 20.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza 20 listopada 2012 r. na IV Jesienną Konferencję pt. Logika w teologii.

Katedra Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością, Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Wydziału Teologii KUL zapraszają 20 listopada 2012 r. na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Nowe szanse - nowe wyzwania.

19.11.2012 - 22.11.2012

XV Kiermasz Wydawców Katolickich

W dniach 20-22 listopada 2012 r. odbędzie się na KUL XV Kiermasz Wydawców Katolickich (Kolegium Jana Pawła II, parter).

19.11.2012 - 22.11.2012

Zmarł ks. prof. Henryk Wójtowicz

17 listopada 2012 r. w Radomiu zmarł ks. dr hab. Henryk Wójtowicz, prof. KUL. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele N. M. P. Królowej Polski w Pionkach k. Radomia 22 listopada o godz. 12.00 i po niej nastąpi odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz.

Katedra Języka Polskiego KUL zaprasza na wykład otwarty dra hab. Bogusława Marka, prof. KUL.

Zmarł ks. prof. Józef Kudasiewicz

Wybitny biblista, absolwent i profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Katedra Rachunkowości oraz Katedra Bankowości WNS KUL w dniu 22 listopada 2012 r. zapraszają na konferencję naukową Audyt zewnętrzny sprawozdania finansowego a wiarygodność przedsiębiorstwa.

W dniach 19 - 20 listopada 2012r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa "Znaczenie religii we współczesnej polonistyce szkolnej", organizowana przez Katedrę Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL. Obrady odbywać się będą w CN-208. Patronat medialny nad inicjatywą objęły pisma "Katecheta" i "Wychowawca" oraz katolickie radio "eR". Program konferencji

Więcej informacji

Instytut Jana Pawła II KUL w dniu 22 listopada, o godz. 16:00 zaprasza do udziału w konwersatorium pt. Religia w kontekście postmodernizmu,którego gościem będzie ks. prof. dr hab. Jan Sochoń (UKSW).

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Kierownik Kursu dokształcającego w zakresie prawa amerykańskiego zapraszają na cykl wykładów pt. Administrative law, które poprowadzi Pani adwokat z Wisconsin - Mary Lynne Donohue (J.D.).  Wykłady odbędą się w języku angielskim, zgodnie z harmonogramem załączonym na stronie internetowej www.kul.pl/prawo/cpa (zakładka: „Kursy intensywne”).

Dostępny jest już 99 numer kwartalnika ETHOS, którego wiodącym tematem jest namysł nad czasem i wiecznością.

Redakcja dedykuje numer „pamięci Arcybiskupa Józefa Życińskiego z wdzięcznością za bogatą refleksję nad sensem ewolucji kosmosu i kulturowej odysei człowieka”.

24.09.2014 - 31.12.2014

Książka po liftingu - wystawa

wystawa_ksiazka_po_liftingu_2

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę pt. Książka po liftingu, która prezentuje rezultaty prac konserwatorskich przeprowadzonych na zbiorach specjalnych BU KUL, wyselekcjonowanych do digitalizacji w ramach projektu Lubelska Biblioteka Wirtualna. Wystawę można obejrzeć do końca roku.

wystawa_ikon_K._Bieniasz_2Instytut Filologii Słowiańskiej KUL w ramach obchodów jubileusz 25-lecia zaprasza na wystawę ikon autorstwa Pani Katarzyny Bieniasz.
Wystawa będzie czynna od 17 października do 5 listopada w Atrium Collegium Norwidianum.

Sekcja Obsługi Wymian Międzynarodowych KUL, informuje, że do 14 listopada 2014 r. trwa nabór na wyjazdy pracowników w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych i w celach szkoleniowych w ramach programu Erasmus+ 2014-15. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.kul.pl/Erasmus.

W październiku na KUL rozpocznie się cykl wykładów otwartych pt. Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa. Wykłady będą odbywały się raz w miesiącu. Skierowane są do studentów KUL oraz zaproszonych uczniów. Pierwszy wykład odbędzie się 23 października 2014 r.

Instytut Psychologii KUL oraz Stowarzyszenie „Mówić bez Słów” zapraszają 30 października 2014 r. na wykład otwarty Dorothy Fraser pt. What is Augmentative and Alternative Communication? Augmentative Communication in Practice: An Introduction /wykład w języku angielskim/ - Kolegium Jana Pawła II, s. C-618, godz. 14.00-15.30.

Katedra Prakseologii Pastoralnej KUL zaprasza 5 listopada 2014 r. na sympozjum pt. Ks. prof. dr hab. Adam Ludwik Szafrański teologiem pastoralnym i promotorem laikatu w Polsce. Sympozjum z okazji 10. rocznicy śmierci Ks. Profesora A. L. Szafrańskiego - Kolegium Jana Pawła II, s. C-1031.