20.11.2012 - 21.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza na IV Jesienną Konferencję Logiki pt. Logika w teologii. Konferencja odbędzie się 20 listopada (wtorek) 2012 rDodatkowe informacje

19.11.2012 - 20.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza 20 listopada 2012 r. na IV Jesienną Konferencję pt. Logika w teologii.

Katedra Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością, Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Wydziału Teologii KUL zapraszają 20 listopada 2012 r. na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Nowe szanse - nowe wyzwania.

19.11.2012 - 22.11.2012

XV Kiermasz Wydawców Katolickich

W dniach 20-22 listopada 2012 r. odbędzie się na KUL XV Kiermasz Wydawców Katolickich (Kolegium Jana Pawła II, parter).

19.11.2012 - 22.11.2012

Zmarł ks. prof. Henryk Wójtowicz

17 listopada 2012 r. w Radomiu zmarł ks. dr hab. Henryk Wójtowicz, prof. KUL. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele N. M. P. Królowej Polski w Pionkach k. Radomia 22 listopada o godz. 12.00 i po niej nastąpi odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz.

Katedra Języka Polskiego KUL zaprasza na wykład otwarty dra hab. Bogusława Marka, prof. KUL.

Zmarł ks. prof. Józef Kudasiewicz

Wybitny biblista, absolwent i profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Katedra Rachunkowości oraz Katedra Bankowości WNS KUL w dniu 22 listopada 2012 r. zapraszają na konferencję naukową Audyt zewnętrzny sprawozdania finansowego a wiarygodność przedsiębiorstwa.

W dniach 19 - 20 listopada 2012r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa "Znaczenie religii we współczesnej polonistyce szkolnej", organizowana przez Katedrę Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL. Obrady odbywać się będą w CN-208. Patronat medialny nad inicjatywą objęły pisma "Katecheta" i "Wychowawca" oraz katolickie radio "eR". Program konferencji

Więcej informacji

Instytut Jana Pawła II KUL w dniu 22 listopada, o godz. 16:00 zaprasza do udziału w konwersatorium pt. Religia w kontekście postmodernizmu,którego gościem będzie ks. prof. dr hab. Jan Sochoń (UKSW).

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Kierownik Kursu dokształcającego w zakresie prawa amerykańskiego zapraszają na cykl wykładów pt. Administrative law, które poprowadzi Pani adwokat z Wisconsin - Mary Lynne Donohue (J.D.).  Wykłady odbędą się w języku angielskim, zgodnie z harmonogramem załączonym na stronie internetowej www.kul.pl/prawo/cpa (zakładka: „Kursy intensywne”).

Dostępny jest już 99 numer kwartalnika ETHOS, którego wiodącym tematem jest namysł nad czasem i wiecznością.

Redakcja dedykuje numer „pamięci Arcybiskupa Józefa Życińskiego z wdzięcznością za bogatą refleksję nad sensem ewolucji kosmosu i kulturowej odysei człowieka”.

100 na 100Obrazy i rysunki Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego czy Jerzego Nowosielskiego, a także cenne rzeźby, porcelanę i rękopisy pochodzące ze zbiorów KUL  można podziwiać w Zamku Królewskim w Warszawie. Wystawa „100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki ze zbiorów KUL na stulecie KUL” została przedłużona i będzie prezentowana do 31 stycznia 2017 r. Wystawa inauguruje oficjalne obchody jubileuszu 100-lecia KUL.

Patronat honorowy nad wystawą objęli: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotr Gliński, Arcybiskup Metropolita Warszawski Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Lubelski Jego Ekscelencja Stanisław Budzik.

Fotorelacja z otwarcia wystawy

logo III Kongres Dydaktyki Polonistycznej

Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL oraz Miasto Lublin, Komitet Nauk o Literaturze Polskiej PAN, Towarzystwo Przyjaciół KUL i Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie zapraszają do udziału w III Kongresie Dydaktyki Polonistycznej, który odbędzie się  w KUL w dniach 22-25 listopada 2017 r.

Kongres będzie stanowił część obchodów 100-lecia KUL, a honorowy patronat nad nim objął Rektor KUL.

06.12.2016 - 28.02.2017

Rekrutacja zimowa

indeksRozpoczęła się rekrutacja zimowa. Dostępne są następujące kierunki studiów II stopnia:

Rekrutacja potrwa do 28 lutego 2017 r.

13.12.2016 - 31.01.2017

Wystawa "Roztoczańska konna"

roztoczańska konnaBiblioteka Instytutu Historii KUL zaprasza na wystawę „Roztoczańska konna”, na której prezentowane będą prace wychowanków pracowni plastycznej MDK2 pod kierunkiem Anny Staniak, inspirowane Roztoczańską Konną Strażą Ochrony Przyrody. Wernisaż wystawy odbędzie się 14 grudnia 2016 r. o godz. 14.00, a prace będzie można oglądać do końca stycznia.

akademicki kurs przedmałżeńskiDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na kolejną edycję kursów przedmałżeńskich prowadzonych metodą warsztatową. Jest to propozycja dla par narzeczeńskich, które przygotowując się do zawarcia sakramentu małżeństwa chcą dobrze przemyśleć wspólny projekt życia. Kurs  będzie trwał od 23 stycznia do 25 marca 2017 r. Zapisy trwają w Sali „Pod Placem” od poniedziałku do piątku w godz. od 17.00 do 19.00.

tydzien modlitw o jednośćInstytut Ekumeniczny KUL zaprasza do wspólnej modlitwy w czasie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia 2017 r.), który będzie odbywać się pod hasłem „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”. W Kościele Akademickim KUL o godz. 12.30 będzie sprawowana Msza św., podczas której kazania będą głosić duchowni różnych wyznań. W piątek, 20 stycznia 2017 r., modlitwie przewodniczyć będzie ks. bp dr Mieczysław Cisło, a kazanie wygłosi Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski Abel. Natomiast w niedzielę, 22 stycznia 2017 r., Mszę św. celebrował będzie i kazanie wygłosi bp dr hab. Józef Wróbel, prof. KUL.