20.11.2012 - 21.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza na IV Jesienną Konferencję Logiki pt. Logika w teologii. Konferencja odbędzie się 20 listopada (wtorek) 2012 rDodatkowe informacje

19.11.2012 - 20.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza 20 listopada 2012 r. na IV Jesienną Konferencję pt. Logika w teologii.

Katedra Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością, Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Wydziału Teologii KUL zapraszają 20 listopada 2012 r. na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Nowe szanse - nowe wyzwania.

19.11.2012 - 22.11.2012

XV Kiermasz Wydawców Katolickich

W dniach 20-22 listopada 2012 r. odbędzie się na KUL XV Kiermasz Wydawców Katolickich (Kolegium Jana Pawła II, parter).

19.11.2012 - 22.11.2012

Zmarł ks. prof. Henryk Wójtowicz

17 listopada 2012 r. w Radomiu zmarł ks. dr hab. Henryk Wójtowicz, prof. KUL. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele N. M. P. Królowej Polski w Pionkach k. Radomia 22 listopada o godz. 12.00 i po niej nastąpi odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz.

Katedra Języka Polskiego KUL zaprasza na wykład otwarty dra hab. Bogusława Marka, prof. KUL.

Zmarł ks. prof. Józef Kudasiewicz

Wybitny biblista, absolwent i profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Katedra Rachunkowości oraz Katedra Bankowości WNS KUL w dniu 22 listopada 2012 r. zapraszają na konferencję naukową Audyt zewnętrzny sprawozdania finansowego a wiarygodność przedsiębiorstwa.

W dniach 19 - 20 listopada 2012r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa "Znaczenie religii we współczesnej polonistyce szkolnej", organizowana przez Katedrę Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL. Obrady odbywać się będą w CN-208. Patronat medialny nad inicjatywą objęły pisma "Katecheta" i "Wychowawca" oraz katolickie radio "eR". Program konferencji

Więcej informacji

Instytut Jana Pawła II KUL w dniu 22 listopada, o godz. 16:00 zaprasza do udziału w konwersatorium pt. Religia w kontekście postmodernizmu,którego gościem będzie ks. prof. dr hab. Jan Sochoń (UKSW).

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Kierownik Kursu dokształcającego w zakresie prawa amerykańskiego zapraszają na cykl wykładów pt. Administrative law, które poprowadzi Pani adwokat z Wisconsin - Mary Lynne Donohue (J.D.).  Wykłady odbędą się w języku angielskim, zgodnie z harmonogramem załączonym na stronie internetowej www.kul.pl/prawo/cpa (zakładka: „Kursy intensywne”).

Dostępny jest już 99 numer kwartalnika ETHOS, którego wiodącym tematem jest namysł nad czasem i wiecznością.

Redakcja dedykuje numer „pamięci Arcybiskupa Józefa Życińskiego z wdzięcznością za bogatą refleksję nad sensem ewolucji kosmosu i kulturowej odysei człowieka”.

Dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego oraz Rektor KUL zapraszają do Kazimierza Dolnego na dwie wystawy ze zbiorów KUL - Aby to piękno służyło innym... kolekcja Olgi i Tadeusza Litawińskich w Galerii Wystaw Czasowych (ul. Rynek 19) oraz Galeria Wojciecha Flecka. Niespełnione marzenie Tadeusza Litawińskiego w Kamienicy Celejowskiej (ul. Senatorska 11/13). Wystawy prezentowane będą do 24 lipca 2016 r. codziennie w godz. 10.00-17.00.

Dzięki współpracy Muzeum Nadwiślańskiego i Katedry Tyflodydaktyki Języka Angielskiego i Komunikacji Alternatywnej KUL część wystawy dostępna jest dla osób z dysfunkcją wzroku. Modele 3-D wybranych eksponatów, dotykowe adaptacje obrazów oraz ich opisy w brajlu powstały w uniwersyteckim Centrum Adaptacji Materiałów Dydaktycznych dla Niewidomych.

Słowo Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z okazji otwarcia wystawy dzieł Tadeusza i Olgi Litawińskich Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym n/Wisłą 22 kwietnia 2016 r.

10.05.2016 - 31.07.2016

Kącik "za grosik"

Dom Studencki przy ul. Konstantynów 1B w okresie letnim (maj, czerwiec, lipiec) dysponuje wolnymi pokojami (1, 2, 3 i 4-osobowymi). Otoczenie Domu Studenckiego jest spokojne i przyjazne, pełne zieleni i kwiatów.

Informacje o możliwości zakwaterowania i wysokości opłat pod numerem telefonu 81/ 445 47 30.

Rozpoczął się II nabór na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus+ w roku 2016/2017 (wyjazdy tylko w II semestrze) oraz na praktyki (wyjazdy w trakcie całego roku 2016/17). Nabór będzie prowadzony do 30 czerwca 2016 r. - szczegółowe informacje.

Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych odbędzie się 9 czerwca 2016 r. o godz. 11.30 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-302.

W związku ze zbliżającym się końcem roku akademickiego 2015/2016 rozpoczął się okres uroczystości absolutoryjnych na KUL. Jak do tej pory, odbyły się absolutoria Wydziału Teologii i magisterskie studentów pedagogiki. Koniec studiów świętowali również studenci z Aresztu Śledczego w Lublinie, studiujący na naszym Uniwersytecie pracę socjalną.

W galerii KUL znajdują się zdjęcia z wyżej wymienionych uroczystości absolutoryjnych:

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzmy wielu sukcesów w kolejnym etapie życia!

Towarzystwo Przyjaciół KUL serdecznie zaprasza osoby rozpoczynające po maturze pierwsze studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II do składania wniosków o przyznanie stypendium „Startuj z TP KUL”. O przyznanie rocznego stypendium mogą ubiegać się studenci pochodzący z miejscowości do 100 tys. mieszkańców. Wnioski można składać do 14 października 2016 r.

Informacji na temat stypendium udziela Biuro Zarządu Głównego TP KUL: tel. 81 532 64 32 lub 662 487 212.

Szczegółowy regulamin oraz formularz wniosku w zakładce „Materiały do pobrania”.

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza na Uroczystość Promocji Doktorskich, która odbędzie się 30 czerwca 2016 r. o godz. 11.00 w Collegium Joannis Pauli II, sala C-1031.