20.11.2012 - 21.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza na IV Jesienną Konferencję Logiki pt. Logika w teologii. Konferencja odbędzie się 20 listopada (wtorek) 2012 rDodatkowe informacje

19.11.2012 - 20.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza 20 listopada 2012 r. na IV Jesienną Konferencję pt. Logika w teologii.

19.11.2012 - 22.11.2012

XV Kiermasz Wydawców Katolickich

W dniach 20-22 listopada 2012 r. odbędzie się na KUL XV Kiermasz Wydawców Katolickich (Kolegium Jana Pawła II, parter).

Katedra Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością, Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Wydziału Teologii KUL zapraszają 20 listopada 2012 r. na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Nowe szanse - nowe wyzwania.

19.11.2012 - 22.11.2012

Zmarł ks. prof. Henryk Wójtowicz

17 listopada 2012 r. w Radomiu zmarł ks. dr hab. Henryk Wójtowicz, prof. KUL. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele N. M. P. Królowej Polski w Pionkach k. Radomia 22 listopada o godz. 12.00 i po niej nastąpi odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz.

Katedra Języka Polskiego KUL zaprasza na wykład otwarty dra hab. Bogusława Marka, prof. KUL.

Zmarł ks. prof. Józef Kudasiewicz

Wybitny biblista, absolwent i profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Katedra Rachunkowości oraz Katedra Bankowości WNS KUL w dniu 22 listopada 2012 r. zapraszają na konferencję naukową Audyt zewnętrzny sprawozdania finansowego a wiarygodność przedsiębiorstwa.

W dniach 19 - 20 listopada 2012r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa "Znaczenie religii we współczesnej polonistyce szkolnej", organizowana przez Katedrę Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL. Obrady odbywać się będą w CN-208. Patronat medialny nad inicjatywą objęły pisma "Katecheta" i "Wychowawca" oraz katolickie radio "eR". Program konferencji

Więcej informacji

Instytut Jana Pawła II KUL w dniu 22 listopada, o godz. 16:00 zaprasza do udziału w konwersatorium pt. Religia w kontekście postmodernizmu,którego gościem będzie ks. prof. dr hab. Jan Sochoń (UKSW).

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Kierownik Kursu dokształcającego w zakresie prawa amerykańskiego zapraszają na cykl wykładów pt. Administrative law, które poprowadzi Pani adwokat z Wisconsin - Mary Lynne Donohue (J.D.).  Wykłady odbędą się w języku angielskim, zgodnie z harmonogramem załączonym na stronie internetowej www.kul.pl/prawo/cpa (zakładka: „Kursy intensywne”).

Dostępny jest już 99 numer kwartalnika ETHOS, którego wiodącym tematem jest namysł nad czasem i wiecznością.

Redakcja dedykuje numer „pamięci Arcybiskupa Józefa Życińskiego z wdzięcznością za bogatą refleksję nad sensem ewolucji kosmosu i kulturowej odysei człowieka”.

Kolekcja mistrzów MusiałaPonad 80 prac, wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby,  jest prezentowanych na wystawie czasowej w Muzeum KUL. Ekspozycja ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę. Wystawa będzie dostępna  do 17 czerwca 2018 r.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

VIII Konkurs OratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VIII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 15 marca 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

Konkurs jest przeznaczony dla studentów. Zgłoszenia można przesyłać do 11 marca 2018 r. na adres: konkurs.oratorski.kul@gmail.com

Opus MagnumRektor KUL serdecznie zaprasza w niedzielę 25 lutego 2018 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 96. rocznicy śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego Rektora KUL z koncertem kameralnym wystąpi Gliere Quartet.

Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL, godz. 18.00, wstęp wolny.

wyd_plakat_ja-jestem_multimediaRektor KUL zaprasza na uroczysty koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowany „Ja Jestem" - niezwykłe połączenie muzyki symfonicznej, efektów dźwiękowych i fragmentów Pisma Świętego.

W koncercie, w reżyserii Krzysztofa Czeczota, udział wezmą m.in: Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Wojciech Malajkat, Stanisław Soyka. Oprawę muzyczną koncertu zapewni 40-osobowy zespół Orkiestry Trybunału Koronnego, a Chór KUL wykona Psalm 139. Ten wyjątkowy koncert odbędzie się 26 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w Centrum Spotkania Kultur. Bilety, w cenach: 10 zł (dla osób z niepełnosprawnością), 40, 60, 80 i 120 zł, można nabyć w kasie CSK oraz na www.eventim.pl

polska.ue.rosja_26.2.2018Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych KUL, Fundacja Konrada Adenauera oraz Towarzystwo Nauki i Kultury "Libra" zapraszają na międzynarodowe seminarium naukowe "Polska i Unia Europejska wobec Rosji Putina 4.0 - perspektywa wspólnego sąsiedztwa". Wydarzenie odbędzie się 26 lutego 2018 r. o godz. 12.30 w auli DMMII- 134 (ul. Droga Męczenników Majdanka 70).