20.11.2012 - 21.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza na IV Jesienną Konferencję Logiki pt. Logika w teologii. Konferencja odbędzie się 20 listopada (wtorek) 2012 rDodatkowe informacje

19.11.2012 - 20.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza 20 listopada 2012 r. na IV Jesienną Konferencję pt. Logika w teologii.

19.11.2012 - 22.11.2012

XV Kiermasz Wydawców Katolickich

W dniach 20-22 listopada 2012 r. odbędzie się na KUL XV Kiermasz Wydawców Katolickich (Kolegium Jana Pawła II, parter).

Katedra Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością, Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Wydziału Teologii KUL zapraszają 20 listopada 2012 r. na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Nowe szanse - nowe wyzwania.

19.11.2012 - 22.11.2012

Zmarł ks. prof. Henryk Wójtowicz

17 listopada 2012 r. w Radomiu zmarł ks. dr hab. Henryk Wójtowicz, prof. KUL. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele N. M. P. Królowej Polski w Pionkach k. Radomia 22 listopada o godz. 12.00 i po niej nastąpi odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz.

Katedra Języka Polskiego KUL zaprasza na wykład otwarty dra hab. Bogusława Marka, prof. KUL.

Zmarł ks. prof. Józef Kudasiewicz

Wybitny biblista, absolwent i profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Katedra Rachunkowości oraz Katedra Bankowości WNS KUL w dniu 22 listopada 2012 r. zapraszają na konferencję naukową Audyt zewnętrzny sprawozdania finansowego a wiarygodność przedsiębiorstwa.

W dniach 19 - 20 listopada 2012r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa "Znaczenie religii we współczesnej polonistyce szkolnej", organizowana przez Katedrę Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL. Obrady odbywać się będą w CN-208. Patronat medialny nad inicjatywą objęły pisma "Katecheta" i "Wychowawca" oraz katolickie radio "eR". Program konferencji

Więcej informacji

Instytut Jana Pawła II KUL w dniu 22 listopada, o godz. 16:00 zaprasza do udziału w konwersatorium pt. Religia w kontekście postmodernizmu,którego gościem będzie ks. prof. dr hab. Jan Sochoń (UKSW).

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Kierownik Kursu dokształcającego w zakresie prawa amerykańskiego zapraszają na cykl wykładów pt. Administrative law, które poprowadzi Pani adwokat z Wisconsin - Mary Lynne Donohue (J.D.).  Wykłady odbędą się w języku angielskim, zgodnie z harmonogramem załączonym na stronie internetowej www.kul.pl/prawo/cpa (zakładka: „Kursy intensywne”).

Dostępny jest już 99 numer kwartalnika ETHOS, którego wiodącym tematem jest namysł nad czasem i wiecznością.

Redakcja dedykuje numer „pamięci Arcybiskupa Józefa Życińskiego z wdzięcznością za bogatą refleksję nad sensem ewolucji kosmosu i kulturowej odysei człowieka”.

06.12.2016 - 28.02.2017

Rekrutacja zimowa

indeksRozpoczęła się rekrutacja zimowa. Dostępne są następujące kierunki studiów II stopnia:

Rekrutacja potrwa do 28 lutego 2017 r.

konkurs oratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 14 marca 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

21.02.2017 - 22.02.2017

Uroczystość Promocji Doktorskich

W środę 22 lutego 2016 r. o godz. 11.00 w Auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego odbędzie się Uroczystość Promocji Doktorskich, podczas której zostaną wręczone awanse zawodowe na stanowisko profesora zwyczajnego i nadzwyczajnego, dyplomy doktora habilitowanego oraz dyplomy doktorskie.

zagrożenia dla polskich uniwersytetówInstytut Jana Pawła II KUL zaprasza na kolejne spotkanie konwersatoryjne z cyklu „Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie” w ramach Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II, podczas którego prof. dr hab. Zbigniew Drozdowicz (kierownik Katedry Religioznawstwa i Badań Porównawczych UAM) wygłosi referat „Zagrożenia dla polskich uniwersytetów”. Spotkanie odbędzie się 22 lutego 2017 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Po spotkaniu przewidziana jest dyskusja.

Wstęp wolny.

problemy_zarzadzania-_ryzykiem22 lutego 2017 r. o godz.11.00 gościem KUL będzie dr hab. Krzysztof Kalicki - Prezes Zarządu Deutsche Bank Polska, który w ramach cyklu "Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa" wygłosi wykład "Problemy zarządzania ryzykiem". Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy KUL (Al. Racławickie 14, Lublin), sala CTW-114.

21.02.2017 - 22.02.2017

Dzień Erasmusa

erasmusSekcja Obsługi Wymian Międzynarodowych KUL zaprasza studentów do udziału  w Dniu Erasmusa, który odbędzie się 22 lutego 2016 r. w holu Collegium Norwidianum w  godz. 10.00 do 14.00. Wydarzenie będzie promować wyjazdy w ramach programu Erasmus+ (studia i praktyki zarówno w krajach UE, jak i poza Unią).  W programie m. in. prezentacje uczelni zagranicznych, spotkania z byłymi stypendystami, smaczny poczęstunek, losowanie atrakcyjnych nagród. Wstęp wolny.