20.11.2012 - 21.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza na IV Jesienną Konferencję Logiki pt. Logika w teologii. Konferencja odbędzie się 20 listopada (wtorek) 2012 rDodatkowe informacje

19.11.2012 - 20.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza 20 listopada 2012 r. na IV Jesienną Konferencję pt. Logika w teologii.

Katedra Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością, Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Wydziału Teologii KUL zapraszają 20 listopada 2012 r. na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Nowe szanse - nowe wyzwania.

19.11.2012 - 22.11.2012

XV Kiermasz Wydawców Katolickich

W dniach 20-22 listopada 2012 r. odbędzie się na KUL XV Kiermasz Wydawców Katolickich (Kolegium Jana Pawła II, parter).

19.11.2012 - 22.11.2012

Zmarł ks. prof. Henryk Wójtowicz

17 listopada 2012 r. w Radomiu zmarł ks. dr hab. Henryk Wójtowicz, prof. KUL. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele N. M. P. Królowej Polski w Pionkach k. Radomia 22 listopada o godz. 12.00 i po niej nastąpi odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz.

Katedra Języka Polskiego KUL zaprasza na wykład otwarty dra hab. Bogusława Marka, prof. KUL.

Zmarł ks. prof. Józef Kudasiewicz

Wybitny biblista, absolwent i profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Katedra Rachunkowości oraz Katedra Bankowości WNS KUL w dniu 22 listopada 2012 r. zapraszają na konferencję naukową Audyt zewnętrzny sprawozdania finansowego a wiarygodność przedsiębiorstwa.

W dniach 19 - 20 listopada 2012r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa "Znaczenie religii we współczesnej polonistyce szkolnej", organizowana przez Katedrę Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL. Obrady odbywać się będą w CN-208. Patronat medialny nad inicjatywą objęły pisma "Katecheta" i "Wychowawca" oraz katolickie radio "eR". Program konferencji

Więcej informacji

Instytut Jana Pawła II KUL w dniu 22 listopada, o godz. 16:00 zaprasza do udziału w konwersatorium pt. Religia w kontekście postmodernizmu,którego gościem będzie ks. prof. dr hab. Jan Sochoń (UKSW).

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Kierownik Kursu dokształcającego w zakresie prawa amerykańskiego zapraszają na cykl wykładów pt. Administrative law, które poprowadzi Pani adwokat z Wisconsin - Mary Lynne Donohue (J.D.).  Wykłady odbędą się w języku angielskim, zgodnie z harmonogramem załączonym na stronie internetowej www.kul.pl/prawo/cpa (zakładka: „Kursy intensywne”).

Dostępny jest już 99 numer kwartalnika ETHOS, którego wiodącym tematem jest namysł nad czasem i wiecznością.

Redakcja dedykuje numer „pamięci Arcybiskupa Józefa Życińskiego z wdzięcznością za bogatą refleksję nad sensem ewolucji kosmosu i kulturowej odysei człowieka”.

24.09.2014 - 31.12.2014

Książka po liftingu - wystawa

wystawa_ksiazka_po_liftingu_2

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę pt. Książka po liftingu, która prezentuje rezultaty prac konserwatorskich przeprowadzonych na zbiorach specjalnych BU KUL, wyselekcjonowanych do digitalizacji w ramach projektu Lubelska Biblioteka Wirtualna. Wystawę można obejrzeć do końca roku.

wystawa_ikon_K._Bieniasz_2Instytut Filologii Słowiańskiej KUL w ramach obchodów jubileusz 25-lecia zaprasza na wystawę ikon autorstwa Pani Katarzyny Bieniasz. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 października 2014 r. o godz. 13.00 w Atrium Collegium Norwidianum. Wystawa będzie czynna od 17 października do 5 listopada w Atrium Collegium Norwidianum.

Sekcja Obsługi Wymian Międzynarodowych KUL, informuje, że do 14 listopada 2014 r. trwa nabór na wyjazdy pracowników w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych i w celach szkoleniowych w ramach programu Erasmus+ 2014-15. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.kul.pl/Erasmus.

W październiku na KUL rozpocznie się cykl wykładów otwartych pt. Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa. Wykłady będą odbywały się raz w miesiącu. Skierowane są do studentów KUL oraz zaproszonych uczniów. Pierwszy wykład odbędzie się 23 października 2014 r.

bezludna_wyspa_2Katedra Historii i Historiografii Europy Wschodniej KUL oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie zapraszają 27 października 2014 r. na spotkanie z cyklu „Seminaria otwarte z historii Polski XX wieku". Wykład nt. Bezludna wyspa, nora, grób. Wojenne kryjówki Żydów w okupowanej Polsce wygłosi dr Marta Cobel-Tokarska - Collegium Norwidianum, s. CN-208, godz. 12.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby objęte programem AKADEMII MŁODYCH HUMANISTÓW na kolejne spotkanie, które odbędzie się we wtorek 28 października 2014 r. Szczegółowy program spotkania znajdziecie Państwo TUTAJ.