20.11.2012 - 21.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza na IV Jesienną Konferencję Logiki pt. Logika w teologii. Konferencja odbędzie się 20 listopada (wtorek) 2012 rDodatkowe informacje

19.11.2012 - 20.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza 20 listopada 2012 r. na IV Jesienną Konferencję pt. Logika w teologii.

Katedra Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością, Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Wydziału Teologii KUL zapraszają 20 listopada 2012 r. na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Nowe szanse - nowe wyzwania.

19.11.2012 - 22.11.2012

XV Kiermasz Wydawców Katolickich

W dniach 20-22 listopada 2012 r. odbędzie się na KUL XV Kiermasz Wydawców Katolickich (Kolegium Jana Pawła II, parter).

19.11.2012 - 22.11.2012

Zmarł ks. prof. Henryk Wójtowicz

17 listopada 2012 r. w Radomiu zmarł ks. dr hab. Henryk Wójtowicz, prof. KUL. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele N. M. P. Królowej Polski w Pionkach k. Radomia 22 listopada o godz. 12.00 i po niej nastąpi odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz.

Katedra Języka Polskiego KUL zaprasza na wykład otwarty dra hab. Bogusława Marka, prof. KUL.

Zmarł ks. prof. Józef Kudasiewicz

Wybitny biblista, absolwent i profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Katedra Rachunkowości oraz Katedra Bankowości WNS KUL w dniu 22 listopada 2012 r. zapraszają na konferencję naukową Audyt zewnętrzny sprawozdania finansowego a wiarygodność przedsiębiorstwa.

W dniach 19 - 20 listopada 2012r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa "Znaczenie religii we współczesnej polonistyce szkolnej", organizowana przez Katedrę Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL. Obrady odbywać się będą w CN-208. Patronat medialny nad inicjatywą objęły pisma "Katecheta" i "Wychowawca" oraz katolickie radio "eR". Program konferencji

Więcej informacji

Instytut Jana Pawła II KUL w dniu 22 listopada, o godz. 16:00 zaprasza do udziału w konwersatorium pt. Religia w kontekście postmodernizmu,którego gościem będzie ks. prof. dr hab. Jan Sochoń (UKSW).

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Kierownik Kursu dokształcającego w zakresie prawa amerykańskiego zapraszają na cykl wykładów pt. Administrative law, które poprowadzi Pani adwokat z Wisconsin - Mary Lynne Donohue (J.D.).  Wykłady odbędą się w języku angielskim, zgodnie z harmonogramem załączonym na stronie internetowej www.kul.pl/prawo/cpa (zakładka: „Kursy intensywne”).

Dostępny jest już 99 numer kwartalnika ETHOS, którego wiodącym tematem jest namysł nad czasem i wiecznością.

Redakcja dedykuje numer „pamięci Arcybiskupa Józefa Życińskiego z wdzięcznością za bogatą refleksję nad sensem ewolucji kosmosu i kulturowej odysei człowieka”.

100 na 100Obrazy i rysunki Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego czy Jerzego Nowosielskiego, a także cenne rzeźby, porcelanę i rękopisy pochodzące ze zbiorów KUL będzie można podziwiać w Zamku Królewskim w Warszawie. Wystawa „100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki ze zbiorów KUL na stulecie KUL” potrwa od 13 października do 30 grudnia 2016 r. Wystawa inauguruje oficjalne obchody jubileuszu 100-lecia KUL.

Patronat honorowy nad wystawą objęli: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotr Gliński, Arcybiskup Metropolita Warszawski Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Lubelski Jego Ekscelencja Stanisław Budzik.

Fotorelacja z otwarcia wystawy

wystawa zaczęło się a KULBiblioteka Uniwersytecka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy Zaczęło się w Lublinie... na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim: „Od Nieocenzurowanej Oficyny Wydawniczej do NOW-ej 1976-1989”, które odbędzie się 20 października 2016 r. o godz. 14.00 w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL.

logo III Kongres Dydaktyki Polonistycznej

Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL oraz Miasto Lublin, Komitet Nauk o Literaturze Polskiej PAN, Towarzystwo Przyjaciół KUL i Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie zapraszają do udziału w III Kongresie Dydaktyki Polonistycznej, który odbędzie się  w KUL w dniach 22-25 listopada 2017 r.

Kongres będzie stanowił część obchodów 100-lecia KUL, a honorowy patronat nad nim objął Rektor KUL.

06.12.2016 - 20.12.2016

Akcja "Pomóżmy Bohaterom"

pomózmy bohateromZ roku na rok jest ich coraz mniej. Członkowie Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Nie brakuje takich, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. I właśnie z myślą o nich Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej "Vade Mecum" organizuje akcję pomocy "Pomóżmy Bohaterom". Zbiórka darów potrwa do 20 grudnia 2016 r.

06.12.2016 - 28.02.2017

Rekrutacja zimowa

indeksRozpoczęła się rekrutacja zimowa. Dostępne są następujące kierunki studiów II stopnia:

Rekrutacja potrwa do 28 lutego 2017 r.

prof. GrześkowiakRektor KUL, ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, zaprasza na obchody 98. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.