20.11.2012 - 21.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza na IV Jesienną Konferencję Logiki pt. Logika w teologii. Konferencja odbędzie się 20 listopada (wtorek) 2012 rDodatkowe informacje

19.11.2012 - 20.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza 20 listopada 2012 r. na IV Jesienną Konferencję pt. Logika w teologii.

Katedra Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością, Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Wydziału Teologii KUL zapraszają 20 listopada 2012 r. na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Nowe szanse - nowe wyzwania.

19.11.2012 - 22.11.2012

XV Kiermasz Wydawców Katolickich

W dniach 20-22 listopada 2012 r. odbędzie się na KUL XV Kiermasz Wydawców Katolickich (Kolegium Jana Pawła II, parter).

19.11.2012 - 22.11.2012

Zmarł ks. prof. Henryk Wójtowicz

17 listopada 2012 r. w Radomiu zmarł ks. dr hab. Henryk Wójtowicz, prof. KUL. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele N. M. P. Królowej Polski w Pionkach k. Radomia 22 listopada o godz. 12.00 i po niej nastąpi odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz.

Katedra Języka Polskiego KUL zaprasza na wykład otwarty dra hab. Bogusława Marka, prof. KUL.

Zmarł ks. prof. Józef Kudasiewicz

Wybitny biblista, absolwent i profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Katedra Rachunkowości oraz Katedra Bankowości WNS KUL w dniu 22 listopada 2012 r. zapraszają na konferencję naukową Audyt zewnętrzny sprawozdania finansowego a wiarygodność przedsiębiorstwa.

W dniach 19 - 20 listopada 2012r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa "Znaczenie religii we współczesnej polonistyce szkolnej", organizowana przez Katedrę Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL. Obrady odbywać się będą w CN-208. Patronat medialny nad inicjatywą objęły pisma "Katecheta" i "Wychowawca" oraz katolickie radio "eR". Program konferencji

Więcej informacji

Instytut Jana Pawła II KUL w dniu 22 listopada, o godz. 16:00 zaprasza do udziału w konwersatorium pt. Religia w kontekście postmodernizmu,którego gościem będzie ks. prof. dr hab. Jan Sochoń (UKSW).

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Kierownik Kursu dokształcającego w zakresie prawa amerykańskiego zapraszają na cykl wykładów pt. Administrative law, które poprowadzi Pani adwokat z Wisconsin - Mary Lynne Donohue (J.D.).  Wykłady odbędą się w języku angielskim, zgodnie z harmonogramem załączonym na stronie internetowej www.kul.pl/prawo/cpa (zakładka: „Kursy intensywne”).

Dostępny jest już 99 numer kwartalnika ETHOS, którego wiodącym tematem jest namysł nad czasem i wiecznością.

Redakcja dedykuje numer „pamięci Arcybiskupa Józefa Życińskiego z wdzięcznością za bogatą refleksję nad sensem ewolucji kosmosu i kulturowej odysei człowieka”.

Aniela_hr._Potulicka

8 kwietnia minęła 154. rocznica urodzin Anieli hrabiny Potulickiej (8 IV 1861 - 17 X 1932), katolickiej działaczki społecznej i oświatowej, ofiarodawczyni Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Z tej okazji Biblioteka Uniwersytecka KUL oraz Archiwum Uniwersyteckie KUL zorganizowały wystawę pt. Bogu i Ojczyźnie - hrabina Aniela Potulicka. Wystawa upamiętnia związki hrabiny Potulickiej z Uniwersytetem oraz rolę jej dobroczynności dla społeczności akademickiej. Ponadto obrazuje wspaniałą osobowość, która również w naszych czasach jest znakomitym przykładem szlachetnej postawy, ukazującej różne możliwości hojnej służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Wystawę można oglądać w dniach 8 kwietnia-15 czerwca 2015 r. w holu Czytelni Głównej Biblioteki Uniwersyteckiej KUL (ul. Chopina 27) w godzinach pracy Biblioteki.

23.04.2015 - 12.06.2015

Rowerem na uczelnię

Wszystkich pracowników i studentów zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie "Rowerem na uczelnię", organizowanym przez Urząd Miasta Lublin przy współudziale sześciu lubelskich szkół wyższych (KUL, UMCS, UP, UM, Politechnika Lubelska, WSPA, WSSP).  Akcję objął honorowym patronatem Ambasador Królestwa Danii w Polsce, Pan Steen Hommel.

W dniu 12 maja odbyło się pierwsze losowanie nagród przewidzianych w regulaminie konkursu. Lista laureatów zostanie podana w najbliższym czasie.

Konkurs trwa do 12 czerwca 2015 r.

Fundacja Rozwoju KUL, Wydział Filozofii oraz Urząd Miasta Lublin w ramach cyklu Karol Wojtyła Memorial Lectures zapraszają na wykład otwarty Profesora Johna Crosby z Franciszkańskiego Universytetu w Steubenville (USA): The Human Person in Relation to the Sub-Human Animals (Osoba ludzka w relacji do zwierząt). Wykład, w języku angielskim, będzie prezentowany w dniach 27 maja – 2 czerwca 2015 roku w Kolegium Jana Pawła II KUL, sala C-220.

Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Instytut Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Sądecko-Lubelski zapraszają na IX Interdyscyplinarne Sądeckie Dysputy Naukowe pt. Niepaństwowi uczestnicy relacji międzynarodowych. Konferencja odbędzie się w dniach 27-29 maja 2015 r. w Centrum Opoka w Starym Sączu.

PLAKAT

Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Instytut Europy Środkowo-Wschodniej oraz Centrum Europy Wschodniej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Transformacje w Europe. Ocenić przeszłość, zaprojektować przyszłość", Lublin, 27-28 maja 2015 r.

PLAKAT