20.11.2012 - 21.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza na IV Jesienną Konferencję Logiki pt. Logika w teologii. Konferencja odbędzie się 20 listopada (wtorek) 2012 rDodatkowe informacje

19.11.2012 - 20.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza 20 listopada 2012 r. na IV Jesienną Konferencję pt. Logika w teologii.

19.11.2012 - 22.11.2012

XV Kiermasz Wydawców Katolickich

W dniach 20-22 listopada 2012 r. odbędzie się na KUL XV Kiermasz Wydawców Katolickich (Kolegium Jana Pawła II, parter).

Katedra Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością, Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Wydziału Teologii KUL zapraszają 20 listopada 2012 r. na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Nowe szanse - nowe wyzwania.

19.11.2012 - 22.11.2012

Zmarł ks. prof. Henryk Wójtowicz

17 listopada 2012 r. w Radomiu zmarł ks. dr hab. Henryk Wójtowicz, prof. KUL. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele N. M. P. Królowej Polski w Pionkach k. Radomia 22 listopada o godz. 12.00 i po niej nastąpi odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz.

Katedra Języka Polskiego KUL zaprasza na wykład otwarty dra hab. Bogusława Marka, prof. KUL.

Zmarł ks. prof. Józef Kudasiewicz

Wybitny biblista, absolwent i profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Katedra Rachunkowości oraz Katedra Bankowości WNS KUL w dniu 22 listopada 2012 r. zapraszają na konferencję naukową Audyt zewnętrzny sprawozdania finansowego a wiarygodność przedsiębiorstwa.

W dniach 19 - 20 listopada 2012r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa "Znaczenie religii we współczesnej polonistyce szkolnej", organizowana przez Katedrę Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL. Obrady odbywać się będą w CN-208. Patronat medialny nad inicjatywą objęły pisma "Katecheta" i "Wychowawca" oraz katolickie radio "eR". Program konferencji

Więcej informacji

Instytut Jana Pawła II KUL w dniu 22 listopada, o godz. 16:00 zaprasza do udziału w konwersatorium pt. Religia w kontekście postmodernizmu,którego gościem będzie ks. prof. dr hab. Jan Sochoń (UKSW).

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Kierownik Kursu dokształcającego w zakresie prawa amerykańskiego zapraszają na cykl wykładów pt. Administrative law, które poprowadzi Pani adwokat z Wisconsin - Mary Lynne Donohue (J.D.).  Wykłady odbędą się w języku angielskim, zgodnie z harmonogramem załączonym na stronie internetowej www.kul.pl/prawo/cpa (zakładka: „Kursy intensywne”).

Dostępny jest już 99 numer kwartalnika ETHOS, którego wiodącym tematem jest namysł nad czasem i wiecznością.

Redakcja dedykuje numer „pamięci Arcybiskupa Józefa Życińskiego z wdzięcznością za bogatą refleksję nad sensem ewolucji kosmosu i kulturowej odysei człowieka”.

Kolekcja mistrzów MusiałaPonad 80 prac, wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby,  jest prezentowanych na wystawie czasowej w Muzeum KUL. Ekspozycja ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę. Wystawa będzie dostępna  do 17 czerwca 2018 r.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Pokolorujmy ich światDziekanat Wydziału Nauk Humanistycznych KUL  zaprasza do udziału w akcji społecznej „Razem pokolorujmy ich świat”. W ramach akcji od 7 do 14 grudnia 2017 r. prowadzona będzie zbiórka materiałów plastycznych dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego im. Antoniego Gębali w Lublinie. Dary można przynosić do Dziekanatu WNH (GG-147).

Dziekan Wydziału Filozofii KUL, prof. Monika Walczak wraz z profesorami Wydziału odwiedzą od 11 do 14 grudnia 2017 r. Huazhong University of Science and Technology, School of the Humanities w Wuhan w Chinach.

Celem wyjazdu jest podpisanie umowy o współpracy naukowej i dydaktycznej pomiędzy Huazhong University of Science and Technology - School of the Humanities a Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II - Wydziałem Filozofii. Jednocześnie pracownicy Wydziału w ramach seminarium i naukowego spotkania wygłoszą serię wykładów.

10.12.2017 - 14.12.2017

Rekolekcje Adwentowe

Rekolekcje Adwentowe 2017„Pan Bóg z nami gra w chińczyka? O racjonalności wiary” – to hasło tegorocznych rekolekcji adwentowych, które 11-14 grudnia odbywać się będą w Kościele Akademickim KUL. Poprowadzi je o. Tadeusz Cieślak SJ,  były duszpasterz akademicki w Warszawie, wieloletni pracownik Radia Watykańskiego, obecnie pracujący w Rydze na Łotwie. Nauki będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 6.30, 12.30 i 19.00.

Wykład „Uniwersytet–wolność–bezinteresowność"Instytut Jana Pawła II KUL zaprasza na kolejny wykład w ramach cyklu "Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie" zatytułowany „Uniwersytet–wolność–bezinteresowność. Tradycyjny ethos i współczesne przemiany tożsamości uniwersytetu”. Wykład wygłosi dr hab. Marek Rembierz (Zakład Etnologii i Geografii Kultury UŚ). Spotkanie odbędzie się 13 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C – 220.

„Czy literatura bez wartości? Między literaturą wysoką i masową, arcydziełem i kiczem"Katedra Literatury Rosyjskiej Instytutu Filologii Słowiańskiej KUL zaprasza na seminarium naukowe „Czy literatura bez wartości? Między literaturą wysoką i masową, arcydziełem i kiczem", które odbędzie się 14 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-137.