20.11.2012 - 21.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza na IV Jesienną Konferencję Logiki pt. Logika w teologii. Konferencja odbędzie się 20 listopada (wtorek) 2012 rDodatkowe informacje

19.11.2012 - 20.11.2012

Logika w teologii

Katedra Logiki KUL zaprasza 20 listopada 2012 r. na IV Jesienną Konferencję pt. Logika w teologii.

Katedra Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością, Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Wydziału Teologii KUL zapraszają 20 listopada 2012 r. na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Nowe szanse - nowe wyzwania.

19.11.2012 - 22.11.2012

XV Kiermasz Wydawców Katolickich

W dniach 20-22 listopada 2012 r. odbędzie się na KUL XV Kiermasz Wydawców Katolickich (Kolegium Jana Pawła II, parter).

19.11.2012 - 22.11.2012

Zmarł ks. prof. Henryk Wójtowicz

17 listopada 2012 r. w Radomiu zmarł ks. dr hab. Henryk Wójtowicz, prof. KUL. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele N. M. P. Królowej Polski w Pionkach k. Radomia 22 listopada o godz. 12.00 i po niej nastąpi odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz.

Katedra Języka Polskiego KUL zaprasza na wykład otwarty dra hab. Bogusława Marka, prof. KUL.

Zmarł ks. prof. Józef Kudasiewicz

Wybitny biblista, absolwent i profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Katedra Rachunkowości oraz Katedra Bankowości WNS KUL w dniu 22 listopada 2012 r. zapraszają na konferencję naukową Audyt zewnętrzny sprawozdania finansowego a wiarygodność przedsiębiorstwa.

W dniach 19 - 20 listopada 2012r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa "Znaczenie religii we współczesnej polonistyce szkolnej", organizowana przez Katedrę Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL. Obrady odbywać się będą w CN-208. Patronat medialny nad inicjatywą objęły pisma "Katecheta" i "Wychowawca" oraz katolickie radio "eR". Program konferencji

Więcej informacji

Instytut Jana Pawła II KUL w dniu 22 listopada, o godz. 16:00 zaprasza do udziału w konwersatorium pt. Religia w kontekście postmodernizmu,którego gościem będzie ks. prof. dr hab. Jan Sochoń (UKSW).

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Kierownik Kursu dokształcającego w zakresie prawa amerykańskiego zapraszają na cykl wykładów pt. Administrative law, które poprowadzi Pani adwokat z Wisconsin - Mary Lynne Donohue (J.D.).  Wykłady odbędą się w języku angielskim, zgodnie z harmonogramem załączonym na stronie internetowej www.kul.pl/prawo/cpa (zakładka: „Kursy intensywne”).

Dostępny jest już 99 numer kwartalnika ETHOS, którego wiodącym tematem jest namysł nad czasem i wiecznością.

Redakcja dedykuje numer „pamięci Arcybiskupa Józefa Życińskiego z wdzięcznością za bogatą refleksję nad sensem ewolucji kosmosu i kulturowej odysei człowieka”.

ks._R._Popowski_-_wystawa

W dniach od 10 września do 18 października 2014 r. w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej KUL (ul. Chopina 27, IV p.) czynna będzie wystawa pośmiertna: "Ks. Profesor Remigiusz Popowski (1936-2014)".

1 października 2014 r. odbędzie się rozpoczęcie roku akademickiego 2014/2015. Rektor KUL wraz z Senatem serdecznie zapraszają wszystkich pracowników naukowych i administracyjnych oraz studentów wszystkich lat studiów do udziału w Mszy św., która będzie sprawowana w tym dniu w Kościele Akademickim KUL o godz. 9.00, pod przewodnictwem ks. prof. Piotra Stanisza, dziekana Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji.

Po Mszy św. odbędą się spotkania studentów I lat studiów z władzami wydziałów.

Scena Plastyczna KUL przedstawi spektakl pt. Bruzda w reżyserii Leszka Mądzika w ramach projektu Platforma Artystyczna „Wehikuł Sztuki" w Koszęcinie - 17 września 2014 r., godz. 19.00, Kameralna Sala Koncertowa w Kaplicy Zamkowej, siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk".

Ponadto 1 października 2014 r., w ramach Festiwalu Golden Lion we Lwowie, Scena Plastyczna KUL dwukrotnie zaprezentuje spektakl pt. Lustro - Lwowski Teatr Woskresinnia.

24.09.2014 - 31.12.2014

Książka po liftingu - wystawa

wystawa_ksiazka_po_liftingu_2

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę pt. Książka po liftingu, która prezentuje rezultaty prac konserwatorskich przeprowadzonych na zbiorach specjalnych BU KUL, wyselekcjonowanych do digitalizacji w ramach projektu Lubelska Biblioteka Wirtualna. Wystawę można obejrzeć do końca roku.

Uniwersytet Otwarty KUL zaprasza na zajęcia wszystkich: dzieci, młodzież, dorosłych, w tym również seniorów, a także całe rodziny. W ofercie znajduje się wiele ciekawych zajęć. Wszystkie to oryginalne, różnorodne w treści i formie, dostosowane do wieku i poziomu wiedzy odbiorców wykłady, warsztaty, kursy i szkolenia. Ich tematy odpowiadają wszystkim dziedzinom nauki reprezentowanym na uniwersytecie. Są więc zajęcia z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych, humanistycznych, a także teologicznych. Szczegóły na stronie www.open.kul.pl.

5 października 2014 r. o godz. 20.30 w Kościele Akademickim KUL zostanie odprawiona Msza św. za śp. Panią Profesor dr hab. Teresę Kukołowicz (1925-2014), długoletnią Profesor, Prodziekan i Dyrektor Instytutu Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych KUL, promotora i Mistrza wielu pedagogów.

Przed Mszą św. o godz. 18.00 w Gmachu Głównym KUL, w sali 110 odbędzie się spotkanie wspomnieniowe poświęcone śp. Pani Profesor. Podczas spotkania, dzięki uprzejmości Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, będzie możliwość obejrzenia pośmiertnej wystawy poświęconej śp. Pani Profesor i prezentacji Jej dorobku.