Zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie podróżnicze z cyklu Otwarci na świat, podczas którego przewodnikiem po Kijowie będzie pan Krzysztof Wojciechowski. Pokaz slajdów odbędzie się w czwartek 18 czerwca 2015 r. o godz. 17.00 w Gmachu Głównym, sala GG-213.Wstęp wolny.

Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim zaprasza 18 czerwca 2015 r. na ostatnie w tym roku akademickim posiedzenie naukowe, podczas którego referat pt. Mityczny ptak Feniks w interpretacji patrystycznej wygłosi  ks. dr hab. Bogdan Czyżewski (UAM Poznań) - Collegium Norwidianum, s. CN-208, godz. 18.00.

Plakat (pdf)

W dniu 30 maja 2015 r. w wieku 80 lat zmarł o. prof. dr hab. Bronisław Wenanty Zubert, profesor KUL, wieloletni pracownik Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, w latach 1984-2008 kurator Katedry Prawa Sakramentów, od roku 1984 kierownik Katedry Instytutów Życia Zakonnego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, a od 01.09.2008 do 01.10.2009 kierownik Katedry Prawa Sakramentów i Instytutów Życia Konsekrowanego.

Doktor honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Pétera Pázmány w Budapeszcie.

Pogrzeb śp. o. prof. Zuberta odbędzie się w sobotę 20 czerwca 2015 r. o godz. 10.30 w Katowicach Panewnikach. Wyprowadzenie z kaplicy Szymona o godz. 10.15.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

Trwa II nabór na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w roku 2015/2016 - na studia (wyjazdy tylko w II semestrze) oraz na praktyki (wyjazdy w trakcie całego roku akademickiego 15/16). Nabór jest prowadzony do 30 czerwca 2015 r. Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe. Zapraszamy studentów do zgłaszania się!

W dniach 2-3 czerwca 2015 r. w Stalowej Woli odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa Innowacyjne rozwiązania i technologie w gospodarce komunalnej. Aspekty technologiczne, ekonomiczne, prawne i społeczne zagadnienia. Organizatorem konferencji był Instytut Inżynierii Środowiska na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli.

FOTORELACJA Z KONFERENCJI

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II po raz kolejny został laureatem Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów" 2015 i otrzymał certyfikat "Uczelnia Liderów".

Celem Programu jest identyfikowanie i promowanie najlepszych polskich uczelni oraz wartościowych ofert na rynku szkolnictwa wyższego, a także wskazywanie kandydatom na studia uczelni kształcących w oparciu o nowoczesne, innowacyjne programy studiów, zgodnie z potrzebami rynku pracy.

Od 27 kwietnia 2015 r. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu można obejrzeć wystawę Śląskiej rzeźby gotyckiej ze zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Termin otwarcia wystawy został przedłużony - ze zbiorami będzie się można zapoznać do 19 lipca.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli_1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład prof. dra hab. Wojciecha Kaczmarka (Katedra Dramatu i Teatru KUL) zatytułowany „Osoba i relacje osobowe w twórczości literackiej Karola Wojtyły - Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Czytanie z kawą Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia 2019 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna,  oraz Wypożyczalnia będą otwarte  do  godz. 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik korzystający do późna z zasobów bibliotecznych zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.