Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

26.04.2019 - 28.04.2019

"Weekend z florystyką"

weekend_z_florystyka Instytut Architektury Krajobrazu KUL, Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, zapraszają na "Weekend z florystyką", który odbędzie się w dn. 27 - 28 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00 - 17.30 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Celem Weekendu z Florystyką jest popularyzacja wiedzy z zakresu przyrodoznawstwa, sztuk wizualnych, rękodzieła, materiałoznawstwa czy aranżacji przestrzenni. Wydarzenie skierowane jest zarówno do zawodowców, jak i amatorów zainteresowanych rożnymi formami sztuki układania kwiatów, trendami rynku. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane instalacje artystyczne słuchaczy Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych, kierunku florystyka i studentów Architektury Krajobrazu  KUL wykonane pod kierunkiem mgr inż. Pawła Adamca.

Tomasz Ritter koncertRektor KUL serdecznie zaprasza 19 maja 2019 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką.  Z okazji Święta Patrona Studentów bł. Piotra Frassatiego z Nadzwyczajnym Recitalem Fortepianowym wystąpi Tomasz Ritter. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, wstęp wolny.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.