22.11.2017 - 23.11.2017

Jaka duchowość na nasze czasy

o. Gabriele NanniInstytut Teologii Duchowości oraz Szkoła Formacji Duchowej zapraszają na wykład o. dr. Gabriele Nanni OCD – karmelity bosego Prowincji Weneckiej, autora rozprawy naukowej nt. kościelnej praktyki egzorcyzmowania w aspekcie jurydyczno-duszpasterskim, byłego diecezjalnego egzorcysty. Wykład pt. „Jaka duchowość na nasze czasy” odbędzie się 23 listopada 2017 r. w godz. 16.00-18.00, w auli C-1031 Kolegium Jana Pawła II. Po wykładzie przewidziana jest dyskusja.

Trójmorze: geopolityczne uwarunkowania i nowy model współpracyInstytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych (Katedra Studiów Wschodnich) oraz Instytut Ekonomii i Zarządzania KUL (Katedra Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych), Fundacja Konrada Adenauera w Polsce i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra” zapraszają na międzynarodowe seminarium naukowe pt. „Trójmorze: geopolityczne uwarunkowania i nowy model regionalnej współpracy”. Konferencja odbędzie się 23 listopada 2017 r. w sali C-618 Kolegium Jana Pawła II. Początek o godz. 11.00.

logo III Kongres Dydaktyki Polonistycznej

Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL oraz Miasto Lublin, Komitet Nauk o Literaturze Polskiej PAN, Towarzystwo Przyjaciół KUL i Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie zapraszają do udziału w III Kongresie Dydaktyki Polonistycznej, który odbędzie się  w KUL w dniach 22-25 listopada 2017 r.

Kongres będzie stanowił część obchodów 100-lecia KUL, a honorowy patronat nad nim objął Rektor KUL.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

24.10.2017 - 04.12.2017

Akcja "Polacy-Rodakom"

Polacy-Rodakom2017Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 25 października do 4 grudnia 2017 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Letnia Szkoła KognitywistykiKognitywistyka KUL i Wydział Filozofii KUL zapraszają na II Letnią Szkołę Kognitywistyki pt. Twórczy umysł, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 5-8 września 2018 r. Ideą przewodnią II Szkoły jest przedstawienie stanu badań oraz kognitywistycznego ujęcia zjawisk związanych z kreatywnością, wyobraźnią (zwłaszcza — wyobraźnią twórczą) oraz myśleniem.

Dlaczego kreatywność?

Plakat

„Dojrzałość psychiczna, społeczna i religijna człowieka XX wieku”Katedra Psychoterapii i Psychologii Zdrowia KUL oraz Stowarzyszenie Psychologii  Pastoralnej zapraszają na 50-te Sympozjum Sekcji Psychologii przy Konferencji Episkopatu Polski „Dojrzałość psychiczna, społeczna i religijna człowieka XXI wieku”, które odbędzie się 17 września 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.