kul_plakat_2017_uo_tomaszow-page-001Jak wygląda oferta edukacyjna KUL?  Jaka jest rola charakteru w osiągnięciu sukcesu? Będzie się można tego dowiedzieć podczas Dnia Otwartego KUL w Tomaszowie Lubelskim, który już kolejny raz odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym KUL. Wydarzenie będzie miało miejsce 12 grudnia 2017 r.

10.12.2017 - 14.12.2017

Rekolekcje Adwentowe

Rekolekcje Adwentowe 2017„Pan Bóg z nami gra w chińczyka? O racjonalności wiary” – to hasło tegorocznych rekolekcji adwentowych, które 11-14 grudnia odbywać się będą w Kościele Akademickim KUL. Poprowadzi je o. Tadeusz Cieślak SJ,  były duszpasterz akademicki w Warszawie, wieloletni pracownik Radia Watykańskiego, obecnie pracujący w Rydze na Łotwie. Nauki będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 6.30, 12.30 i 19.00.

Dziekan Wydziału Filozofii KUL, prof. Monika Walczak wraz z profesorami Wydziału odwiedzą od 11 do 14 grudnia 2017 r. Huazhong University of Science and Technology, School of the Humanities w Wuhan w Chinach.

Celem wyjazdu jest podpisanie umowy o współpracy naukowej i dydaktycznej pomiędzy Huazhong University of Science and Technology - School of the Humanities a Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II - Wydziałem Filozofii. Jednocześnie pracownicy Wydziału w ramach seminarium i naukowego spotkania wygłoszą serię wykładów.

W czytelni Międzywydziałowej Biblioteki Nauk Matematyczno-Przyrodniczych oglądać można wystawę prezentującą postery prac dyplomowych powstałych w ramach seminarium magisterskiego "Projektowanie krajobrazu kulturowego", pod kierunkiem prof. Sławomira Kolo. Najczęściej są to koncepcje projektowe z Lublina i okolic lub prace związane z miejscem pochodzenia studentów. Ponadto na wystawie pokazane zostały prace rysunkowe i projekty koncepcyjne prof. Sławomira Kolo. Wystawę można oglądać do 9 stycznia 2018 r. przy ul. Konstantynów 1H.

Pokolorujmy ich światDziekanat Wydziału Nauk Humanistycznych KUL  zaprasza do udziału w akcji społecznej „Razem pokolorujmy ich świat”. W ramach akcji od 7 do 14 grudnia 2017 r. prowadzona będzie zbiórka materiałów plastycznych dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego im. Antoniego Gębali w Lublinie. Dary można przynosić do Dziekanatu WNH (GG-147).

Godziny otwarcia Muzeum KUL

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

17.04.2019 - 18.04.2019

Flesz Akademicki

Flesz Akademicki W czwartek 18 kwietnia 2019 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

W Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia 2019 r., o godz.9.00 Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński odprawi Mszę św. w Bazylice św. Krzyża w Warszawie. Będzie ona transmitowana przez Polskie Radio Program I. Oprawa muzyczna Mszy św. w wykonaniu Chóru KUL pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli_1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład prof. dra hab. Wojciecha Kaczmarka (Katedra Dramatu i Teatru KUL) zatytułowany „Osoba i relacje osobowe w twórczości literackiej Karola Wojtyły - Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Czytanie z kawą Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia 2019 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna,  oraz Wypożyczalnia będą otwarte  do  godz. 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik korzystający do późna z zasobów bibliotecznych zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.