„Agresja i aneksja terytorium za wschodnią granicą Unii Europejskiej (przypadek Krymu i Donbasu)"Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych (Katedra Studiów Wschodnich) oraz Instytut Prawa (Katedra Prawa Międzynarodowego i Amerykańskiego) KUL, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Agresja i aneksja terytorium za wschodnią granicą Unii Europejskiej (przypadek Krymu i Donbasu)",  która odbędzie się we wtorek 16 stycznia 2018 r. o godz. 15.00 w Collegium Iuridicum, sala CI-300.

Od 2 do 27 stycznia 2018 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny gości grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.Jest to okazja nie tylko do poznania filozofii Jana Pawła II, ale również polskiej historii i kultury.

Fotorelacja

Godziny otwarcia Muzeum KUL

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Fotorelacja

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

„Asertywność - jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi?"Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego zaprasza na interdyscyplinarne seminarium naukowe „Asertywność - jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi ?", które rozpocznie się 20 marca 2019 r. (środa) o godz. 15.30 w Colegium Norwidianum, sala CN-205.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli-1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. dra hab. Krzysztofa Gryza (Katedra Teologii Moralnej Ogólnej UPJPII) zatytułowany „Od zniszczonych butów do antropologii daru. Geneza personalizmu św. Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 20 marca 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

kul_plakat_2019_zycie-1  Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL zaprasza na X międzynarodową konferencję naukową "Życiu - tak" zatytułowaną "Czy rodzina kocha życie?" Wydarzenie odbędzie się 20 marca 2019 r. o godz. 9.30 w auli C- 1031. Konferencja wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Życia, Dnia Świętości Życia oraz Dnia Patronalnego Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej.

Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej KUL zaprasza na otwarte seminarium O książce Andrzeja Grzegorczyka W poszukiwaniu ukrytego sensu. Wydarzenie rozpocznie się 21 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 14.00 w sali GG- 208.