Światowe Dni Młodzieży 2018Światowe Dni Młodzieży to nie tylko cykliczne spotkania młodych z całego świata, ale również obchody diecezjalne, które mają miejsce co roku w Niedzielę Palmową. Tym razem na hasło spotkania Papież Franciszek wybrał fragment z ewangelii Św. Łukasza: „Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Obchody rozpoczną się w piątek 23 marca 2018 r., a w ich ramach w niedzielę 25 marca o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy KUL (aula CTW-408) odbędzie się koncert zespołu Full Power Spirit.

W Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia 2019 r., o godz.9.00 Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński odprawi Mszę św. w Bazylice św. Krzyża w Warszawie. Będzie ona transmitowana przez Polskie Radio Program I. Oprawa muzyczna Mszy św. w wykonaniu Chóru KUL pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.