Jacy chrześcijanie świeccy na nasze czasy?Instytut Teologii Duchowości KUL zaprasza na międzynarodowe sympozjum „Jacy chrześcijanie świeccy na nasze czasy", które odbędzie się w ramach XLII Dni Duchowości w poniedziałek, 8 października 2018 r., o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

konsultacje_obywatelskie_ws Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie zapraszają na konferencję „Jaka będzie przyszłość Europy? Koncepcje i kierunki rozwoju Unii Europejskiej” w ramach konsultacji obywatelskich na temat przyszłości Unii Europejskiej, która odbędzie się 8 października 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

W debacie podczas konferencji udział wezmą:

• prof. Jacek Czaputowicz - Minister Spraw Zagranicznych RP,
  • prof. Andrzej Podraza – Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL,
  • prof. Zbigniew Zaleski – były Poseł do Parlamentu Europejskiego, KUL,
  • prof. Waldemar Paruch – Centrum Analiz Strategicznych w Kancelarii Premiera RP, UMCS.

07.10.2018 - 08.10.2018

Nabór do Chóru KUL

Chór KULJeżeli lubisz śpiewać i chcesz przeżyć niezapomnianą muzyczną przygodę przyjdź na nabór do Chóru Akademickiego KUL. Przesłuchania odbędą się w poniedziałek 8 października 2018 r. w godz. 13.00 – 16.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG 06 (piwnice we frontonie). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Wykłady kard. MuelleraNa zaproszenie Wydziału Teologii na KUL gości kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012–2017. W dniach 8-19 października 2018 roku kardynał wygłosi cykl wykładów "Wartości chrześcijańskie a wyzwania współczesności". Wykłady będą prowadzone w języku niemieckim, hiszpańskim, włoskim i angielskim.

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Fotorelacja

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

zeb_publiczne_-_plakat_a2_brutto_2019_420x594-1 Zarząd Towarzystwa Naukowego KUL zaprasza na Publiczne Zebranie Towarzystwa Naukowego KUL połączone z wręczeniem Nagrody im. ks. Idziego Radziszewskiego ks. prof. dr. hab. Stanisławowi Wilkowi. Uroczystość odbędzie się dnia 27 marca 2019 r. o godz. 16.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

kul_plakat_2019_seminarium_adams Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych, Instytut Filologii KUL oraz Instytut Europy Środkowej w Lublinie zapraszają na wykład prof. A. Jamesa McAdamsa (University of Notre Dame, USA) zatytułowany "Trump's America, Trump's Europe".  Wydarzenie odbędzie się 28 marca 2019 r.  o godz. 14.15 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 618.

prof. A. Jameso McAdamsRektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. A. Jamesowi McAdamsowi, która odbędzie się w piątek 29 marca 2019 r., o godz. 11.00, w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

28.03.2019 - 29.03.2019

Konferencja "Pszczoła w mieście"

Plakat_2018-nowy Fundacja Rozwoju KUL, Instytut Architektury Krajobrazu KUL oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli zapraszają na IV ogólnopolską konferencję ,,Pszczoła w mieście”, która odbędzie się 29 marca 2019 r. o godz. 9:00 w  Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

Konferencja jest powiązana z zaplanowanym na 28 marca 2019 r. finałowym etapem konkursu ,,Bliżej pszczół” organizowanego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.