Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie i PodkarpaciuPracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL zaprasza na Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu (27-28, 30-31 stycznia, 1 lutego 2019 r.). W ich ramach 30 stycznia odbędzie się konferencja „Zagłada i po Zagładzie…”, która rozpocznie się o godz.9.20 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

Program

Od 4 do 30 stycznia 2019 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny gości grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.

Fotorelacja

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Fotorelacja

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

„Asertywność - jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi?"Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego zaprasza na interdyscyplinarne seminarium naukowe „Asertywność - jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi ?", które rozpocznie się 20 marca 2019 r. (środa) o godz. 15.30 w Colegium Norwidianum, sala CN-205.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli-1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. dra hab. Krzysztofa Gryza (Katedra Teologii Moralnej Ogólnej UPJPII) zatytułowany „Od zniszczonych butów do antropologii daru. Geneza personalizmu św. Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 20 marca 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

kul_plakat_2019_zycie-1  Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL zaprasza na X międzynarodową konferencję naukową "Życiu - tak" zatytułowaną "Czy rodzina kocha życie?" Wydarzenie odbędzie się 20 marca 2019 r. o godz. 9.30 w auli C- 1031. Konferencja wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Życia, Dnia Świętości Życia oraz Dnia Patronalnego Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej.

Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej KUL zaprasza na otwarte seminarium O książce Andrzeja Grzegorczyka W poszukiwaniu ukrytego sensu. Wydarzenie rozpocznie się 21 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 14.00 w sali GG- 208.