01.02.2019 - 03.02.2019

Spotkanie z KUL w Jeleniej Górze

KUL w Jeleniej GórzeRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze zapraszają na „Spotkanie z KUL” w Muzeum Karkonoskim. W jego ramach w sobotę 2 lutego 2019 r. zaplanowano wykłady pracowników naukowych uniwersytetu oraz prezentację dotyczącą współczesnego oblicza KUL, natomiast w niedzielę 3 lutego odbędzie się finisaż wystawy „W hołdzie Niepodległej”, na której od października prezentowane były zbiory Muzeum KUL.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Fotorelacja

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

rekolekcje_rys Duszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Rozważania zatytułowane "Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się Synów Bożych" odbywać się będą 17- 19 marca 2019 r. w Kościele Akademickim KUL.

Nauki rekolekcyjne głoszone podczas mszy świętych:

• 17 marca (niedziela) o godz. 19.00 i 20.30
        • 18 - 19 marca (poniedziałek - wtorek) o godz. 12.30 i 19.00.

UE po BrexixieInstytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Fundacja Konrada Adenauera, Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra”, Polskie Towarzystwo Studiów Europejskich, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Unia Europejska po Brexicie: konsekwencje dla Polski”, która odbędzie się 19 marca 2019 r. o godz. 10.00 w budynku Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, ul. Droga Męczenników Majdanka 70, aula DMMII-116.

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę "Kształtowanie się Państwa Polskiego w dwudziestoleciu międzywojennym", której otwarcie nastąpi 19 marca 2019 r. o godz. 13.00 w holu przed Czytelnią Główną. Wśród eksponatów znajdują się liczne rękopisy, książki, fotografie oraz dokumenty osobiste z okresu II RP. Wystawa potrwa do 10 maja 2019 r.

„Asertywność - jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi?"Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego zaprasza na interdyscyplinarne seminarium naukowe „Asertywność - jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi ?", które rozpocznie się 20 marca 2019 r. (środa) o godz. 15.30 w Colegium Norwidianum, sala CN-205.