„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Pierwsza lepszaTeatr Enigmatic zaprasza na spektakl przedstawiający „Pierwszą lepszą” Aleksandra Fredry. Przedstawienie będzie można obejrzeć 20 lutego 2019 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02 (poziom -1). Wstęp wolny.

Po co nam wiedza o kościele starożytnym?Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dr. hab. Marka Starowieyskiego (Uniwersytet Warszawski) „Po co nam wiedza o Kościele starożytnym?”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 21. lutego 2019 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

21 lutego 2019 r. Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński prowadził będzie rozważania podczas apelu jasnogórskiego. W nabożeństwie weźmie udział grupa pracowników i studentów w ramach wyjazdu zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół KUL, a wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć w tym dniu na Jasną Górę zapraszamy do łączności w modlitwie.

Opus MagnumRektor KUL serdecznie zaprasza w niedzielę 24 lutego 2019 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. W związku z 97. rocznicą śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego Rektora KUL, z Nadzwyczajnym Koncertem Kameralnym wystąpią: Szymon Krzeszowiec – skrzypce oraz Bartosz Bednarczyk – fortepian. Początek koncertu o godz. 18.00.

24.02.2019 - 28.02.2019

51. Tydzień Eklezjologiczny

Tydzień EklezjologicznyKoło Naukowe Teologów KUL zaprasza na 51. Tydzień Eklezjologiczny pod hasłem „Młodzi w Kościele", który odbędzie się 25-28 lutego 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. prof. dra hab. Ireneusza Mroczkowskiego (Wydział Studiów nad Rodziną UKSW) zatytułowany „Natura osoby ludzkiej" jako projekt antropologii Jana Pawła II. Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 27 lutego 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.