23.06.2014 - 25.06.2014

Oblicza współczesnej biedy

Katedra Katolickiej Nauki Społecznej i Etyki Społeczno-Gospodarczej KUL, Sekcja Wykładowców Katolickiej Nauki Społecznej i Fundacja Konrada Adenauera w Polsce zapraszają w dniach 23-25 czerwca 2014 r. na konferencję naukową pt. Oblicza współczesnej biedy. Konferencja towarzyszy dorocznemu spotkaniu Sekcji Wykładowców Katolickiej Nauki Społecznej.

22.06.2014 - 26.06.2014

„Kolokwia staropolskie”

kul_plakat_2014_kochanowskiKatedra Literatury Staropolskiej KUL, Pracownia Literatury Renesansu i Baroku IBL organizują w dniach 23-26 czerwca 2014 r. konferencję z cyklu „Kolokwia staropolskie” nt. Wiązanie sobótkowe. W czterysta trzydziestą rocznicę śmierci Jana Kochanowskiego - Dom Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym.

W dniach 23-25 czerwca 2014 r. odbędzie się KUL II Międzynarodowy Kongres Nauczycieli Języka Francuskiego, pod hasłem Nauka języka francuskiego wobec wyzwań przyszłości. Szczegóły na stronach Instytutu Filologii Romańskiej KUL - KONGRES 2014.

Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL 7 czerwca 2014 r. otwiera wystawę malarstwa lubelskiego artysty Andrzeja Widelskiego - ul. Rynek 8, godz. 18.00.

Dział Obsługi Badań i Rozwoju Uniwersytet - Sekcja Funduszy Strukturalnych zaprasza do udziału w bezpłatnych, specjalistycznych kursach językowych (j. francuski, j. włoski, j. hiszpański, j. rosyjski), które są realizowane w ramach projektu „PWP - Kształcenie zawodowe na neofilologiach KUL na potrzeby rynku pracy”.

Moj_Lublin_2Gdyby Lublin był potrawą to jaką by był? A gdyby był zrobiony z tkaniny, to jak by wyglądał? A gdyby w każdej dzielnicy poszukać echa innego kraju, to jakie to byłyby kraje? Warto czasem pomyśleć inaczej o mieście, w którym się mieszka i opisać je w niestandardowy sposób. Podjęli się tego studenci II roku gospodarki przestrzennej KUL. Poruszyli wyobraźnię i spróbowali opisać swój Lublin, taki jaki znają, szukając własnych środków wyrazu. W ten sposób powstało 60 prac, które można obejrzeć w siedzibie Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL - ul. Konstantynów 1 H, piętro IV, tzw. "nowe skrzydło". Otwarcie wystawy odbędzie się 21 maja 2014 r., godz. 17.30. Wystawa będzie dostępna do końca semestru.

Ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Pan Bogdan Kaczmar, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie zapraszają na wystawę zbiorów sztuki KUL - Ex Thesauro Universitatis - w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

W dniach 23 kwietnia - 25 lipca 2014 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę pt. Nie lękajcie się świętości" Jan Paweł II święty pośród nas... - ul. Chopina 27, IV piętro.

Scenariusz wystawy:
1. Narodziny dla nieba (śmierć Jana Pawła II, 2.IV.2005)
2. Pożegnanie z ziemskim domem (pogrzeb)
3. Papież wysłuchanych modlitw (cuda)
4. Błogosławiony, który przyszedł w imię Pańskie (beatyfikacja)
5. Modląc się z bł. Janem Pawłem II... (kult)
6. Blask świętości (kanonizacja)

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli_1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład prof. dra hab. Wojciecha Kaczmarka (Katedra Dramatu i Teatru KUL) zatytułowany „Osoba i relacje osobowe w twórczości literackiej Karola Wojtyły - Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Czytanie z kawą Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia 2019 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna,  oraz Wypożyczalnia będą otwarte  do  godz. 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik korzystający do późna z zasobów bibliotecznych zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.