22.12.2008 - 09.01.2009

Nowy numer kwartalnika “Ethos”

Ukazał się nowy, podwójny numer kwartalnika "Ethos" pt. Ciało-Osoba-Kultura, wydawanego przez Instytut Jana Pawła II KUL i Fundację Jana Pawła II w Rzymie.

17.12.2008 - 07.01.2009

Konkurs fotograficzny

Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Koło Naukowe Studentów Socjologii UMCS oraz Koło Studentów Socjologii KUL zapraszają studentów do udziału w konkursie fotograficznym

pt. „Moja własność”, który towarzyszy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej nt. Własność Jako ODPOWIEDZIALNOŚĆ, pod honorowym patronatem Aleksandra Grada, Ministra Skarbu RP.

11.12.2008 - 09.01.2009

Organy Lubelszczyzny

Ukazała się pierwsza płyta z serii "Organy Lubelszczyzny" zawierająca kompozycje klasyczne oraz improwizacje nagrane w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim. Naukowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawują Katedra Instrumentologii Instytutu Muzykologii KUL oraz Instytut Historii KUL (profesorowie: Antoni Zoła i Cezary Taracha).

11.12.2008 - 09.01.2009

Wernisaż Adama Brzezowskiego

Do 10 stycznia 2009 r. w Galerii 1 im. B. Słomki (Gmach Główny, II p.) można obejrzeć wernisaż Adama Brzezowskiego pt. Brama.

wykłady kard. Muellera Na zaproszenie Wydziału Teologii na KUL gości kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012–2017. W dniach 8-19 października 2018 roku kardynał wygłosi cykl wykładów "Wartości chrześcijańskie a wyzwania współczesności". Wykłady będą prowadzone w języku niemieckim, hiszpańskim, włoskim i angielskim.

W dniach 13 - 21 października br. gośćmi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II będą - po raz kolejny - studenci z University of Notre Dame w USA.

Dziesięciodniowy program przygotowany specjalnie dla studentów jednego z najbardziej prestiżowych katolickich uniwersytetów na świecie zatytułowany jest The Church in Poland, Iconography, and John Paul II on the Human Person.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

Rekolekcje na dobry początekDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na rekolekcje na dobry początek nowego roku akademickiego. Na pytanie gdzie mieszka nasz Nauczyciel postara się odpowiedzieć wyjątkowy gość – s. Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty „Chleb Życia”. Rekolekcje odbędą się w Kościele Akademickim KUL w dniach 16-18 października o godz. 19.00.

kul_plakat_2018_WNH_DR_Mercy_Kuo_FINAL1 Wydział Nauk Humanistycznych zaprasza na piąty wykład  z serii Jubileuszowe wykłady otwarte WNH, który wygłosi dr Mercy Kuo pt. "US-China Relations in the Trump Era". Wydarzenie odbędzie się 16 października 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 102.

Wykład w języku angielskim.

Deus CaritasKatedra Teologii Pastoralnej Społecznej zaprasza na konferencję naukową „Deus Caritas. Konferencja naukowa w 100-lecie urodzin abpa Ignacego Tokarczuka”, która odbędzie się 17 października 2018 r. o godz. 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.