22.12.2008 - 09.01.2009

Nowy numer kwartalnika “Ethos”

Ukazał się nowy, podwójny numer kwartalnika "Ethos" pt. Ciało-Osoba-Kultura, wydawanego przez Instytut Jana Pawła II KUL i Fundację Jana Pawła II w Rzymie.

17.12.2008 - 07.01.2009

Konkurs fotograficzny

Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Koło Naukowe Studentów Socjologii UMCS oraz Koło Studentów Socjologii KUL zapraszają studentów do udziału w konkursie fotograficznym

pt. „Moja własność”, który towarzyszy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej nt. Własność Jako ODPOWIEDZIALNOŚĆ, pod honorowym patronatem Aleksandra Grada, Ministra Skarbu RP.

11.12.2008 - 09.01.2009

Organy Lubelszczyzny

Ukazała się pierwsza płyta z serii "Organy Lubelszczyzny" zawierająca kompozycje klasyczne oraz improwizacje nagrane w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim. Naukowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawują Katedra Instrumentologii Instytutu Muzykologii KUL oraz Instytut Historii KUL (profesorowie: Antoni Zoła i Cezary Taracha).

11.12.2008 - 09.01.2009

Wernisaż Adama Brzezowskiego

Do 10 stycznia 2009 r. w Galerii 1 im. B. Słomki (Gmach Główny, II p.) można obejrzeć wernisaż Adama Brzezowskiego pt. Brama.

Kolekcja mistrzów MusiałaPonad 80 prac, wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby,  jest prezentowanych na wystawie czasowej w Muzeum KUL. Ekspozycja ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę. Wystawa będzie dostępna  do 17 czerwca 2018 r.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 czerwca 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

11.05.2018 - 07.06.2018

Akcja "Selfie dla życia"

selfie_dla_zycia"Selfie dla Życia" to akcja w ramach której za każde zrobione selfie umieszczone w mediach społecznościowych z hasztagiem #Dziękujężeżyję, zostanie przekazana  złotówka na rzecz funduszu "Dobrze że Żyjesz!".  Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom.

Akcja poprzedza zaplanowany na 10 czerwca 2018 r. Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 mszą św. w Kościele Akademickim KUL. Po eucharystii nastąpi przemarsz na Plac Zamkowy połączony z piknikiem rodzinnym.

Akcja "Selfie dla Życia" ma wymiar ogólnoświatowy, każdy może wziąć w niej udział. Finałem akcji będzie stworzenie wirtualnego serca z nadesłanych zdjęć.

Christian Anthropology and Sexual Ethics in Karol Wojtyła's ThoughtWydział Filozofii zaprasza na cykl wykładów gościnnych "Christian Anthropology and Sexual Ethics in Karol Wojtyła's Thought", które w dniach 28-30 maja 2018 r. wygłosi Prof. Eduardo J. Echeverria (Detroit, USA). Wykłady rozpoczynają się o godz. 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.