22.12.2008 - 09.01.2009

Nowy numer kwartalnika “Ethos”

Ukazał się nowy, podwójny numer kwartalnika "Ethos" pt. Ciało-Osoba-Kultura, wydawanego przez Instytut Jana Pawła II KUL i Fundację Jana Pawła II w Rzymie.

17.12.2008 - 07.01.2009

Konkurs fotograficzny

Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Koło Naukowe Studentów Socjologii UMCS oraz Koło Studentów Socjologii KUL zapraszają studentów do udziału w konkursie fotograficznym

pt. „Moja własność”, który towarzyszy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej nt. Własność Jako ODPOWIEDZIALNOŚĆ, pod honorowym patronatem Aleksandra Grada, Ministra Skarbu RP.

11.12.2008 - 09.01.2009

Organy Lubelszczyzny

Ukazała się pierwsza płyta z serii "Organy Lubelszczyzny" zawierająca kompozycje klasyczne oraz improwizacje nagrane w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim. Naukowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawują Katedra Instrumentologii Instytutu Muzykologii KUL oraz Instytut Historii KUL (profesorowie: Antoni Zoła i Cezary Taracha).

11.12.2008 - 09.01.2009

Wernisaż Adama Brzezowskiego

Do 10 stycznia 2009 r. w Galerii 1 im. B. Słomki (Gmach Główny, II p.) można obejrzeć wernisaż Adama Brzezowskiego pt. Brama.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Od 4 do 30 stycznia 2019 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny będzie gościł grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczyć  będą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.

Tydzień modlitw o chrześcijanTradycyjnie już Instytut Ekumeniczny KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie (oprócz soboty) o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie odprawiana Eucharystia w tej intencji .

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20).

Encyklopedia 100-lecia KULRektor KUL, Biblioteka Uniwersytecka oraz Wydawnictwo KUL zapraszają na prezentację „Encyklopedii 100-lecia KUL. Dwutomowa publikacja przygotowana została, by zaprezentować dorobek uniwersytetu, nie tylko w zakresie działalności dydaktycznej i badań naukowych, ale także wkładu całego środowiska KUL w życie społeczno-polityczne, literackie, artystyczne i religijne kraju.

Zawiera niemal 3 tys. haseł, w tym sylwetki ponad 2 tys. osób związanych z uczelnią oraz m.in. uczelniane jednostki, obiekty, wydawnictwa, organizacje studenckie, towarzystwa, stowarzyszenia, jednostki kulturalno-artystyczne, symbole uniwersytetu, a także ważniejsze wydarzenia cykliczne. Ogółem w procesie powstania encyklopedii uczestniczyło 530 osób.

Encyklopedia ukazała się dzięki wsparciu finansowemu Towarzystwa Przyjaciół KUL.

Spotkanie odbędzie się 21 stycznia 2019 r., o godz. 12.00, w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej Biblioteki  Uniwersyteckiej KUL (ul. Chopina 27, IV piętro).

Alienacja problem wciąz aktualnyInstytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II Filozof, teolog, poeta, papież, zaprasza na wykład  prof. dr. hab. Andrzeja Szostka MIC „Alienacja – problem wciąż aktualny”. Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 23 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

czy grozi nam pentekostalizacjaW ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zapraszamy na panel dyskusyjny „Czy grozi nam globalna pentekostalizacja?”, który odbędzie się 23 stycznia 2019 r. o godz. 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.