22.12.2008 - 09.01.2009

Nowy numer kwartalnika “Ethos”

Ukazał się nowy, podwójny numer kwartalnika "Ethos" pt. Ciało-Osoba-Kultura, wydawanego przez Instytut Jana Pawła II KUL i Fundację Jana Pawła II w Rzymie.

17.12.2008 - 07.01.2009

Konkurs fotograficzny

Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Koło Naukowe Studentów Socjologii UMCS oraz Koło Studentów Socjologii KUL zapraszają studentów do udziału w konkursie fotograficznym

pt. „Moja własność”, który towarzyszy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej nt. Własność Jako ODPOWIEDZIALNOŚĆ, pod honorowym patronatem Aleksandra Grada, Ministra Skarbu RP.

11.12.2008 - 09.01.2009

Organy Lubelszczyzny

Ukazała się pierwsza płyta z serii "Organy Lubelszczyzny" zawierająca kompozycje klasyczne oraz improwizacje nagrane w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim. Naukowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawują Katedra Instrumentologii Instytutu Muzykologii KUL oraz Instytut Historii KUL (profesorowie: Antoni Zoła i Cezary Taracha).

11.12.2008 - 09.01.2009

Wernisaż Adama Brzezowskiego

Do 10 stycznia 2009 r. w Galerii 1 im. B. Słomki (Gmach Główny, II p.) można obejrzeć wernisaż Adama Brzezowskiego pt. Brama.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Letnia Szkoła KognitywistykiKognitywistyka KUL i Wydział Filozofii KUL zapraszają na II Letnią Szkołę Kognitywistyki pt. Twórczy umysł, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 5-8 września 2018 r. Ideą przewodnią II Szkoły jest przedstawienie stanu badań oraz kognitywistycznego ujęcia zjawisk związanych z kreatywnością, wyobraźnią (zwłaszcza — wyobraźnią twórczą) oraz myśleniem.

Dlaczego kreatywność?

Plakat

„Dojrzałość psychiczna, społeczna i religijna człowieka XX wieku”Katedra Psychoterapii i Psychologii Zdrowia KUL oraz Stowarzyszenie Psychologii  Pastoralnej zapraszają na 50-te Sympozjum Sekcji Psychologii przy Konferencji Episkopatu Polski „Dojrzałość psychiczna, społeczna i religijna człowieka XXI wieku”, które odbędzie się 17 września 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.