Od października 2014 r. na KUL odbywa się cykl wykładów otwartych pt. Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa. W wykładach udział biorą także uczniowie.

Na zaproszenie Instytutu Jana Pawła II KUL prof. Gerard J. Beyer z Villanova University (Filadelfia, Pensylwania) przestawi wykład zatytułowany Pejzaż chrześcijańskiej etyki społecznej w Stanach Zjednoczonych. Przegląd problemów i stanowisk.

Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia 2015 r. o godz. 15.00 w sali C-220 (budynek Kolegium Jana Pawła II).

Instytut Historii Sztuki KUL, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Galeria Labirynt zapraszają na dwunasty wykład z cyklu Obraz w kolekcji nowoczesnej - modernizm i jego paradygmaty28 kwietnia 2015 r. dr Marcin Pastwa wygłosi wykład pt. Zbieranie. Kolekcja versus archiwum - godz. 17.00, Galeria Labirynt, ul. Ks. J. Popiełuszki 5, wstęp wolny.

27.04.2015 - 28.04.2015

Akademia Młodych Humanistów

Uniwersytet Otwarty zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Akademii Młodych Humanistów, które odbędzie się 28 kwietnia 2015 r.

29 kwietnia 2015 r., w ramach cyklu Debaty Dyplomatyczne KUL, odbędzie się spotkanie z JE Ambasador Australii w Polsce, panią Jean Dunn. Spotkanie poprowadzi Amb. Andrzej Jaroszyński. Wykład odbędzie się w języku angielskim - Collegium Norwidianum, s. CN-208, godz. 14.15.

Plakat (pdf)

Wydział Filozofii zaprasza na kolejną serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki OP Memorial Lectures.

Tegoroczna edycja wykładów pt. Godless Justice? odbędzie się w dniach 1-6 czerwca. Autorami wykładów są Profesorowie Richard J. Fafara i Edward M. Macierowski z Adler-Aquinas Institute, Manitou Springs, CO, USA.