Fundacja Rozwoju KUL, Wydział Filozofii oraz Urząd Miasta Lublin w ramach cyklu Karol Wojtyła Memorial Lectures zapraszają na wykład otwarty Profesora Johna Crosby z Franciszkańskiego Universytetu w Steubenville (USA): The Human Person in Relation to the Sub-Human Animals (Osoba ludzka w relacji do zwierząt). Wykład, w języku angielskim, będzie prezentowany w dniach 27 maja – 2 czerwca 2015 roku w Kolegium Jana Pawła II KUL, sala C-220.

Ośrodek Badań Wschodnioeuropejskich Centrum UCRAINICUM oraz Centrum Kompetencji Wschodnich i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zapraszają 29 maja 2015 r. w ramach cyklu FORUM UCRAINICUM. Spotkania Wschodnioeuropejskie na dyskusję panelową nt. Od Majdanu do Brukseli poprzez Donbas. Kultura pamięci po ukraińsku - Kolegium Jana Pawła II, s. C-913, godz. 10.50.

Gościem specjalnym spotkania będzie Redaktor Wołodymyr Pawliw niezależny publicysta ukraiński
przewodniczący Europejskiego Zgromadzenia Galicyjskiego.

Plakat (pdf)

Katedra Podstaw Informatyki zaprasza na wykład gościnny Could a machine be capable of making legal, moral or ethical decisions? (Czy maszyna może być zdolna do podejmowania prawnych, moralnych lub etycznych decyzji?), który wygłosi Prof. Marek Sergot, Department of Computing, Imperial College, London.
Wykład odbędzie się w piątek, 29 maja 2015 r. w godz. 12:30–14:00 w sali GG-107.

Instytut Teologii Moralnej i Ośrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL we współpracy z Konferencją Rodziny Honorackiej zaprasza w dniu 30 maja 2015 r. na ogólnopolskie sympozjum Tuus Totus – Zawierzeni Bogu przez Maryję. Bł. o. Honorat Koźmiński - propagator niewolnictwa maryjnego i jego zgromadzenia.

Wydział Filozofii zaprasza na kolejną serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki OP Memorial Lectures.

Tegoroczna edycja wykładów pt. Godless Justice? odbędzie się w dniach 1-6 czerwca. Autorami wykładów są Profesorowie Richard J. Fafara i Edward M. Macierowski z Adler-Aquinas Institute, Manitou Springs, CO, USA.

Beda_Czcigodny_polski_przekladKatedra Literatury Łacińskiej Antyku Chrześcijańskiego i Czasów Nowożytnych KUL zaprsza 10 czerwca 2015 r. na prezentację pierwszego polskiego przekładu dzieł Bedy Czcigodnego "Natura wszechświata. Czas i jego rodzaje. Rachuba czasu" -  Collegium Norwidianum, s. CN-208, godz. 10.00.