chrześcijanie_na_jedwabnym_szlakuZarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na kolejne posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dr. hab. Marka Starowieyskiego (Uniwersytet Warszawski) „Chrześcijanie na jedwabnym szlaku". Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 23 lutego 2017 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-245.

słowo i obrazKatedra Historii Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej KUL oraz Lubelskie Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki zaprasza na wykład "Słowo i obraz w kulturze bizantyńskiej", który wygłosi ks. bp prof. dr hab. Michał Janocha, historyk sztuki, przewodniczący KEP do spraw Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, a zarazem biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej. Wykład odbędzie się w piątek, 24 lutego 2017 r., o godz. 17.00 w Głównym Gmachu KUL, sala GG-245.

Katedra Literatury Ukraińskiej i Białoruskiej KUL zaprasza na wykład dr Katarzyny Jakubowskiej-Krawczyk (Uniwersytet Warszawski) „Jak powstaje ikona? Współczesne ikony ukraińskie”, który odbędzie się 27 lutego 2017 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 202.

W dniach 3-6 kwietnia 2017 r. Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje LIX Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji Wydziału Filozofii.

Źródła filozofii europejskiej to temat przewodni LIX Tygodnia, który nawiązuje do wprowadzonego przez Karla Jaspersa rozróżnienia między historycznymi początkami filozofii a jej źródłami. W środę (5 kwietnia br.) obradom Tygodnia towarzyszyć będzie finał V Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów pt. Thomas Aquinas’ Theory of Action w dniach 15-19 maja poprowadzi Professor Fulvio Di Blasi (Philosopher expert in ethics, natural law theory and Thomistic philosophy, Scientific Coordinator, Professional Mediator, and Professor of Mediation credited by the Italian Ministry of Justice).

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "Philosophy, Religion and the Meaning of Life" w dniach 22 maja – 2 czerwca poprowadzi Professor John Cottingham (Professor Emeritus of Philosophy, University of Reading).