misja uniwersytetuInstytut Jana Pawła II KUL w ramach cyklu Konwersatorium Myśli  Karola Wojtyły – Jana Pawła II  „Istota i misja uniwersytetu  we współczesnym świecie” zaprasza na wykład dra hab. Zbigniewa Osińskiego, prof. UMCS (Kierownika Zakładu Informatologii UMCS) „Misja uniwersytetu w realiach społeczeństwa informacyjnego  i gospodarki opartej  na wiedzy”, który odbędzie się 30 marca 2017 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

W dniach 3-6 kwietnia 2017 r. Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje LIX Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji Wydziału Filozofii.

Źródła filozofii europejskiej to temat przewodni LIX Tygodnia, który nawiązuje do wprowadzonego przez Karla Jaspersa rozróżnienia między historycznymi początkami filozofii a jej źródłami. W środę (5 kwietnia br.) obradom Tygodnia towarzyszyć będzie finał V Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego.

Wydział Filozofii KUL i Sekcja Filozoficzna Wykładowców Uczelni Katolickich w Polsce zapraszają na debatę promującą kolejny tom z serii Dydaktyka filozofii pt. Metafizyka, która odbędzie się 4 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

W dyskusji, która poprowadzi prof. Jacek Wojtysiak (KUL) udział wezmą: prof. Andrzej Maryniarczyk (KUL), prof. Sebastian Kołodziejczyk (UJ), prof. Marek Piwowarczyk (KUL) i dr Maciej Sendłak (UW).

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym LIX Tygodnia Filozoficznego "Źródła filozofii europejskiej".

Wydział Filozofii KUL zaprasza nauczycieli na spotkanie "Filozofia i etyka w zreformowanej szkole", które odbędzie się 7 kwietnia 2017 r., o godz. 15.45 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-36.

Podczas spotkania nauczycieli filozofii i etyki referat wprowadzający wygłosi dr Jacek Frydrych (KUL), Koordynator Zespołu Ekspertów MEN do spraw podstawy programowej filozofii i etyki.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym LIX Tygodnia Filozoficznego "Żródła filozofii europejskiej"

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów pt. Thomas Aquinas’ Theory of Action w dniach 15-19 maja poprowadzi Professor Fulvio Di Blasi (Philosopher expert in ethics, natural law theory and Thomistic philosophy, Scientific Coordinator, Professional Mediator, and Professor of Mediation credited by the Italian Ministry of Justice).

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "Philosophy, Religion and the Meaning of Life" w dniach 22 maja – 2 czerwca poprowadzi Professor John Cottingham (Professor Emeritus of Philosophy, University of Reading).