Challenges in public administration – the future of Eastern Partnership
Wyzwania w administracji publicznej – przyszłość Partnerstwa Wschodniego

Z inicjatywy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w dniach 31.08 - 6.09.2015 r. odbędzie się Szkoła Letnia organizowana w ramach Wschodnioeuropejskiej Sieci Uniwersytetów. Do udziału w Szkole zostali zaproszeni studenci oraz pracownicy naukowi z Uniwersytetów należących do Sieci.

Głównym celem Szkoły jest zapoznanie studentów z  różnych krajów z funkcjonowaniem Administracji Publicznej oraz  wyzwaniami, jakie stoją przed Unią Europejską i krajami do niej kandydującymi, a także rozwój regionalny i współpraca transgraniczna. Wykładowcami w tej edycji Szkoły będą pracownicy naukowi z Lublina, Łucka i Tarnopola. Zajęcia odbywać się będą w języku angielskim. Studenci uczestniczący w Szkole otrzymają dyplom uczestnictwa wydany wspólnie przez KUL i Uniwersytet w Łucku.

Urszula Jankiewicz-Dzierżak