CottinghamWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "Philosophy, Religion and the Meaning of Life" w dniach 22 maja – 2 czerwca poprowadzi prof. John Cottingham (Professor Emeritus of Philosophy, University of Reading), a odbywać się one będą w godz. 9.30-12.00 w Kolegium Jana  Pawła II, sala C-220.

Cottingham

Wydział Filozofii zaprasza na Otwarte Seminarium w ramach Wykładów im. Stanisława Kamińskiego. Seminarium „Descartes on God, Knowledge and Morality" poprowadzi prof. John Cottingham, a odbędzie się ono 29 maja 2017 r. (poniedziałek) o godz. 13.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

W ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład „Human Nature and the Transcendent" i dyskusję inspirowaną tekstem prof. Johna Cottinghama. Wykład wprowadzający wygłosi prof. John Cottingham.

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 30 maja 2017 r. o godz. 15.00 w Gmachu Głównym, sala GG-42.

Wstęp wolny.

W ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład i dyskusję „Uwagi o współczesnej ortodoksji". Podczas Seminarium wykład wprowadzający wygłosi dr Justyna Melonowska.

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 31 maja 2017 r. o godz. 15.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Wstęp wolny

Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii „Understanding Ireland”. Jedenasty wykład w cyklu, zatytułowany "Poems of repossession: a short history of twentieth-century poetry in Irish" wygłosi dr Louis de Paor (National University of Ireland, Galway). Wykład odbędzie się 1 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w sali CTW-114.