22.04.2014 - 24.04.2014

Wojna secesyjna w USA (1861-1865)

Katedra Literatury i Kultury Amerykańskiej KUL zaprasza w dniach 23-24 kwietnia 2014 r. na sympozjum nt. Wojna secesyjna w USA (1861-1865), z udziałem Prof. Christophera Phillipsa z University of Cincinnati (USA) oraz Dr. Jasona Bella z Uniwersytetu w Zlinie (Czechy).

Instytut Historii Sztuki KUL zaprasza 24 kwiecień 2014 r. na otwarte spotkanie z dr. Mariuszem Koprem nt. Niemi świadkowie dziejów. O cmentarzach, inskrypcjach, nazwach... Roztocza Wschodniego - Gmach Główny KUL, II piętro, s. 240, godz. 18.00.

Spotkanie towarzyszy wystawie: „OPUSZCZONE - RATOWANE greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo - wschodniej Polski.

8 maja 2014 r. Katedra Metafizyki KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na spotkanie poświęcone osobie i dziełu Ojca Profesora Mieczysława A. Krąpca. W ramach spotkania wykład otwarty, nt. Mieczysława A. Krąpca koncepcja filozofii polityki, wygłosi prof. dr hab. Henryk Kiereś.

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures pt. The Search for Truth in Philosophy and Literature, które odbędą się w dniach 12-17 maja 2014 r. Autorem wykładów jest Profesor Stephen Chamberlain (Rockhurst University, Kansas City, USA).

Evandro Agazzi

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Trzynasta już edycja wykładów pt. Scientific objectivity and its contexts odbędzie się w dniach 19-27 maja 2014 r. Autorem wykładów jest Profesor Evandro Agazzi (University of Genoa, Panamerican University of Mexico City).

16.11.2014 - 18.11.2014

Marian Rusecki Memorial Lectures

Instytut Teologii Fundamentalnej KUL zaprasza w listopadzie 2014 r. drugą serię Marian Rusecki Memorial Lectures. Wykłady nt. Problematyka prymatu wygłosi ks. prof. Wolfgang Klaustniztzer z Katolickiego Uniwersytetu w Bambergu, Niemcy.