W październiku na KUL rozpocznie się cykl wykładów otwartych pt. Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa. Wykłady będą odbywały się raz w miesiącu. Skierowane są do studentów KUL oraz zaproszonych uczniów. Pierwszy wykład odbędzie się 23 października 2014 r.

bezludna_wyspa_2Katedra Historii i Historiografii Europy Wschodniej KUL oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie zapraszają 27 października 2014 r. na spotkanie z cyklu „Seminaria otwarte z historii Polski XX wieku". Wykład nt. Bezludna wyspa, nora, grób. Wojenne kryjówki Żydów w okupowanej Polsce wygłosi dr Marta Cobel-Tokarska - Collegium Norwidianum, s. CN-208, godz. 12.00.

Instytut Psychologii KUL oraz Stowarzyszenie „Mówić bez Słów” zapraszają 30 października 2014 r. na wykład otwarty Dorothy Fraser pt. What is Augmentative and Alternative Communication? Augmentative Communication in Practice: An Introduction /wykład w języku angielskim/ - Kolegium Jana Pawła II, s. C-618, godz. 14.00-15.30.

16.11.2014 - 18.11.2014

Marian Rusecki Memorial Lectures

Instytut Teologii Fundamentalnej KUL zaprasza w listopadzie 2014 r. drugą serię Marian Rusecki Memorial Lectures. Wykłady nt. Problematyka prymatu wygłosi ks. prof. Wolfgang Klaustniztzer z Katolickiego Uniwersytetu w Bambergu, Niemcy.