Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Dziewiąty wykład w cyklu, zatytułowany Malarstwo bez granic, czyli realizacje typu site-specific Leona Tarasewicza wygłosi Agnieszka Cieślak 17 lutego 2016 r. o godz. 17.00 MBP, Gmach Centrum Kultury, Lublin ul. Peowiaków 12.

Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II zaprasza na spotkanie z prof. dr hab. Marią Braun-Gałkowską, autorką publikacji Rok Łaskawy, w dniu 18 lutego 2016 r. o godz. 17.00 w Collegium Joannis Pauli II, sala C-1031.

Dziesiąty wykład w cyklu, zatytułowany W poszukiwaniu straconego czasu - temporalność obrazów Cy Twombly'ego wygłosi Marcin Pastwa 2 marca 2016 r. o godz. 17.00 MBP, Gmach Centrum Kultury, Lublin ul. Peowiaków 12.

Wydział Filozofii KUL, Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy z Kołem Naukowym Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych, Kołem Naukowym Studentów Kulturoznawstwa oraz Kołem Naukowym Studentów Retoryki Stosowanej organizuję LVIII Tydzień Filzoficzny pt. Krytyczne myślenie. Wydarzenie odbędzie się 7-10 marca 2016 r.

Jedenasty wykład w cyklu, zatytułowany Kolonie artystyczne - między arkadią a rzeczywistością wygłosi Dorota Seweryn-Puchalska 16 marca 2016 r. o godz. 17.00 MBP, Gmach Centrum Kultury, Lublin ul. Peowiaków 12.