Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Czternasty wykład w cyklu, zatytułowany Eksperyment w przestrzeni, przestrzeń eksperymentu wygłosi Paulina Zarębska-Denysiuk 11 maja 2016 r. o godz. 17.00 MBP, Gmach Centrum Kultury, Lublin ul. Peowiaków 12.

Katedra Filologii Celtyckiej KUL we współpracy z Ambasadą Irlandii zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii "Understanding Ireland". Piąty wykład w cyklu, zatytułowany Easter 1916 in history and memory wygłosi dr Fearghal McGarry  z Queen’s University Belfast. Wydarzenie odbędzie się 11 maja 2016 r. o godz. 16.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-102.

10.05.2016 - 12.05.2016

Wykłady prof. Geralda Grace

Wydział Teologii KUL zaprasza w dniach 11-12 maja 2016 r. na wykłady profesora Geralda Grace, dyrektora Centre for Research and Development in Catholic Education z Londynu.

Program

Instytut Filologii Germańskiej KUL zaprasza na wykład ks. prałata prof. Helmuta Molla (Köln)  Der Auftrag Papst Johannes Pauls II und seine Umsetzung im deutschen Martyrologium des 20. Jahrhunderts, który odbędzie się 12 maja 2016 roku o godz. 10.00 w Collegium Norwidianum KUL, sala CN-004.

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów US  Style  Liberalism. Its Problems, History, and Solution w dniach 18-24 maja 2016 r. poprowadzi Peter L. P. Simpson (Professor of The City University of New York, USA).