kul_plakat_2017_instytut_jpii_sesjaInstytut Jana Pawła II KUL zaprasza na sesję naukową zatytułowaną "Antropologia normatywna prof. Tadeusza Stycznia SDS". W trakcie spotkania odbędzie się debata naukowa na tekstem "Etyka jako antropologia normatywna" autorstwa prof. Stycznia. Sesja rozpocznie się 14 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 220.

„Krzyż w przestrzeni geometrycznej i geograficznej”Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim przy TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem dr. hab. Piotra Kochanka, prof. KUL, „Krzyż w przestrzeni geometrycznej i geograficznej”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 14. grudnia 2017 r. o godz. 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

Uniwersytet Otwarty KUL zaprasza na kolejny w tym semestrze pokaz slajdów zatytułowany "Piechotą przez Europę, czyli 3700 km z Lublina do Santiago de Compostela", który odbędzie się 14 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w  Gmachu Głównym, sala GG-110. O swojej wędrówce opowie nam Zbigniew Ściubak. Pokaz odbywa się w ramach cyklu spotkań "Otwarci na świat".

„Czy literatura bez wartości? Między literaturą wysoką i masową, arcydziełem i kiczem"Katedra Literatury Rosyjskiej Instytutu Filologii Słowiańskiej KUL zaprasza na seminarium naukowe „Czy literatura bez wartości? Między literaturą wysoką i masową, arcydziełem i kiczem", które odbędzie się 14 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-137.

10.12.2017 - 14.12.2017

Rekolekcje Adwentowe

Rekolekcje Adwentowe 2017„Pan Bóg z nami gra w chińczyka? O racjonalności wiary” – to hasło tegorocznych rekolekcji adwentowych, które 11-14 grudnia odbywać się będą w Kościele Akademickim KUL. Poprowadzi je o. Tadeusz Cieślak SJ,  były duszpasterz akademicki w Warszawie, wieloletni pracownik Radia Watykańskiego, obecnie pracujący w Rydze na Łotwie. Nauki będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 6.30, 12.30 i 19.00.

Dziekan Wydziału Filozofii KUL, prof. Monika Walczak wraz z profesorami Wydziału odwiedzą od 11 do 14 grudnia 2017 r. Huazhong University of Science and Technology, School of the Humanities w Wuhan w Chinach.

Celem wyjazdu jest podpisanie umowy o współpracy naukowej i dydaktycznej pomiędzy Huazhong University of Science and Technology - School of the Humanities a Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II - Wydziałem Filozofii. Jednocześnie pracownicy Wydziału w ramach seminarium i naukowego spotkania wygłoszą serię wykładów.

W czytelni Międzywydziałowej Biblioteki Nauk Matematyczno-Przyrodniczych oglądać można wystawę prezentującą postery prac dyplomowych powstałych w ramach seminarium magisterskiego "Projektowanie krajobrazu kulturowego", pod kierunkiem prof. Sławomira Kolo. Najczęściej są to koncepcje projektowe z Lublina i okolic lub prace związane z miejscem pochodzenia studentów. Ponadto na wystawie pokazane zostały prace rysunkowe i projekty koncepcyjne prof. Sławomira Kolo. Wystawę można oglądać do 9 stycznia 2018 r. przy ul. Konstantynów 1H.

Pokolorujmy ich światDziekanat Wydziału Nauk Humanistycznych KUL  zaprasza do udziału w akcji społecznej „Razem pokolorujmy ich świat”. W ramach akcji od 7 do 14 grudnia 2017 r. prowadzona będzie zbiórka materiałów plastycznych dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego im. Antoniego Gębali w Lublinie. Dary można przynosić do Dziekanatu WNH (GG-147).

Godziny otwarcia Muzeum KUL

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli_1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład prof. dra hab. Wojciecha Kaczmarka (Katedra Dramatu i Teatru KUL) zatytułowany „Osoba i relacje osobowe w twórczości literackiej Karola Wojtyły - Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Czytanie z kawą Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia 2019 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna,  oraz Wypożyczalnia będą otwarte  do  godz. 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik korzystający do późna z zasobów bibliotecznych zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.