Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na "Mikołajkowy kiermasz książki". W przygotowanej ofercie znajdują się publikacje z zakresu literatury, historii, historii sztuki, teologii i religioznawstwa, prawa, socjologii, psychologii, pedagogiki, ekonomii i nauk politycznych, filozofii oraz nauk ścisłych. Są to zarówno publikacje nowe, jak i starsze, które ukazały się kilkadziesiąt lat temu - w pierwszej połowie XX wieku. Poza książkami polskimi będzie można nabyć te wydane w językach obcych: angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim.

Ceny książek rozpoczynają się już od symbolicznej złotówki.

Kiermasz czynny będzie 7 grudnia 2018 (piątek) w godz. 9.00-19.00 oraz 8 grudnia 2018 (sobota) w godz. 9.00-15.00.

znego KUL serdecznie zapraszają na konferencję naukową „Polscy kanoniści w służbie Bogu i Ojczyźnie. 100 lat prawa kanonicznego w KULWydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Instytut Prawa Kanonicznego KUL serdecznie zapraszają na konferencję naukową „Polscy kanoniści w służbie Bogu i Ojczyźnie. 100 lat prawa kanonicznego w KUL”. Konferencja odbędzie się 7 grudnia 2018 r.  o godz.10.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

06.12.2018 - 07.12.2018

Koncert „Na życie wieczne”

koncert Na życie wieczneFundacja Cultura Memoriae, Filharmonia Lubelska im. H. Wieniawskiego w Lublinie, parafia p.w. Władysława Gorala w Lublinie w partnerstwie z miastem Lublin oraz Katedrą Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL  zapraszają na koncert z okazji 120. rocznicy urodzin i 80. Rocznicy święceń biskupich bł. bp. Władysława Gorala „Na życie wieczne”, który odbędzie się 7 grudnia 2018 r. o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej.

„Współczesna postać sporu o prawa człowieka”Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL zaprasza na ogólnopolskie sympozjum  filozoficzno-prawne „Współczesna postać sporu o prawa człowieka”, które odbędzie się 7 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 9.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-208.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Pierwsza lepszaTeatr Enigmatic zaprasza na spektakl przedstawiający „Pierwszą lepszą” Aleksandra Fredry. Przedstawienie będzie można obejrzeć 20 lutego 2019 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02 (poziom -1). Wstęp wolny.

Po co nam wiedza o kościele starożytnym?Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dr. hab. Marka Starowieyskiego (Uniwersytet Warszawski) „Po co nam wiedza o Kościele starożytnym?”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 21. lutego 2019 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

21 lutego 2019 r. Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński prowadził będzie rozważania podczas apelu jasnogórskiego. W nabożeństwie weźmie udział grupa pracowników i studentów w ramach wyjazdu zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół KUL, a wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć w tym dniu na Jasną Górę zapraszamy do łączności w modlitwie.

Opus MagnumRektor KUL serdecznie zaprasza w niedzielę 24 lutego 2019 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. W związku z 97. rocznicą śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego Rektora KUL, z Nadzwyczajnym Koncertem Kameralnym wystąpią: Szymon Krzeszowiec – skrzypce oraz Bartosz Bednarczyk – fortepian. Początek koncertu o godz. 18.00.

24.02.2019 - 28.02.2019

51. Tydzień Eklezjologiczny

Tydzień EklezjologicznyKoło Naukowe Teologów KUL zaprasza na 51. Tydzień Eklezjologiczny pod hasłem „Młodzi w Kościele", który odbędzie się 25-28 lutego 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.