Kontrola decyzji procesowychStalowowolskie Koło Naukowe Studentów Prawa "Viribus Unitis" serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej z cyklu Współczesne problemy wymiaru sprawiedliwości „Problemy kontroli decyzji procesowych”, która odbędzie się w Sandomierzu 25 kwietnia 2017 r. (wtorek) o godz. 9.30 w Gmachu Instytutu Teologicznego/Kurii Diecezjalnej, ul. Mariacka 9.

24.04.2017 - 25.04.2017

VII Dzień Kulturoznawcy

Dzień KulturoznawcyKoło Naukowe Studentów Kulturoznawstwa zaprasza na VII Dzień Kulturoznawcy, który odbędzie się 25 kwietnia 2017 r. Wydarzenie będzie okazją do świętowania jubileuszu 10-lecia działalności Koła. Głównym tematem Dnia będzie pytanie:  jaka jest rola kulturoznawcy we współczesnej kulturze? W programie znalazły się m.in. wykłady, spotkania z absolwentami i wykładowcami. Początek wydarzenia o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

Finanse publiczneInstytut Ekonomii i Zarządzania KUL, Fundacja Rozwoju KUL oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce zapraszają na konferencję naukową „Finanse publiczne a rozwój gospodarki”, poświęconą problematyce bliskiej zawodowemu zaangażowaniu prof. Zyty Gilowskiej - zmarłej w kwietniu 2016 r. wieloletniej Dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania, Kierownik Katedry Finansów Publicznych. Konferencja odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Aktualia 2017Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL zaprasza na XXIV Ogólnopolską Konferencję Aktualności Psychologicznych AKTUALIA 2017, która odbędzie się 24-26 kwietnia 2017 r. na KUL.

Katedra Historii Sztuki Kościelnej i Muzealnictwa KUL, Stowarzyszenie ARTmagedon, Bazylika i Klasztor Dominikanów w Lublinie oraz Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki KUL zapraszają na ogólnopolską, interdyscyplinarną konferencję naukową „Godzina rozumu: świat rzeczywisty”, która odbędzie się w dniach 24 – 26 kwietnia 2017 r. w Lublinie.

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

kul_plakat_2019_woroniecki_konfa Katedra Pedagogiki Chrześcijańskiej KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną "KUL w hołdzie swojemu Rektorowi. Pedagogiczno-etyczne przesłanie Ojca Jacka Woronieckiego", która odbędzie się 10 maja 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 1031. Konferencji towarzyszyć będzie sesja posterowa.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.

„Integralny rozwój osoby i ochrona dzieła stworzeniaKUL oraz Międzynarodowa Sieć  Pedagogiczna PILGRIM zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Integralny rozwój osoby i ochrona dzieła stworzenia – teoria i praktyka międzynarodowej sieci pedagogicznej PILGRIM”, która rozpocznie się 31 maja 2019 r. o godz. 10.00 w Auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego w Gmachu Głównym.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.