Sympozjum PawełczyńskaKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL, Fundacja Inicjatyw Społecznych „Barwy Ziemi” oraz Klub Dyskusyjny przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich O/Lublin zapraszają na sympozjum „Anna Pawełczyńska. Samotna bitwa z hydrą”, które odbędzie się 17 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Muzeum Lubelskie w Lublinie, Katedra Historii Kościoła w Starożytności i Średniowieczu KUL oraz Katedra Historii Starożytnej i Bizantyńskiej KUL zapraszają na IV Ogólnopolską Konferencję Bizantynistyczną z cyklu "Wybrane aspekty kultury bizantyńskiej" nt. Słowo i obraz w kulturze bizantyńskiej, która odbędzie się 16-17 listopada 2017 r. w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim.

Sztuka pograniczyInstytut Historii Sztuki KUL, Zarząd Główny Stowarzyszenia Historyków Sztuki oraz Lubelski Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki zapraszają na LXVI ogólnopolską sesję naukową Stowarzyszenia Historyków Sztuki „Sztuka pograniczy", która odbędzie się 16-17 listopada 2017 r. w Centrum Spotkania Kultur.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli_1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład prof. dra hab. Wojciecha Kaczmarka (Katedra Dramatu i Teatru KUL) zatytułowany „Osoba i relacje osobowe w twórczości literackiej Karola Wojtyły - Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.