Pierwsza lepszaTeatr Enigmatic zaprasza na spektakl przedstawiający „Pierwszą lepszą” Aleksandra Fredry. Przedstawienie będzie można obejrzeć 14 i 21 listopada 2018 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02 (poziom -1). Wstęp wolny.

Jakie mediaW 2018 roku mija 10 lat od utworzenia Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. W związku z tym Instytut organizuje Ogólnopolską Jubileuszową Konferencję Naukową „Jakie media?” podejmując dyskurs naukowy poświęcony mediom, ich zmieniającym się sposobom działania, pełnionym rolom i funkcjom, a także znaczeniu mediów we współczesnym świecie. Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 listopada 2018 r. w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy. Wydarzeniami towarzyszącymi będą dwie wystawy: Prof. Leon Dyczewski OFMConv. - ślady obecności oraz Profesor Leszek Mądzik - przestrzeń Artysty.

Szczegółowy program

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę zorganizowaną z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: „Świadkowie tamtych chwil, polskie relacje prasowe z lat 1914-1918 ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Kalendarium drogi do Niepodległej”. Otwarcie wystawy odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w holu przed Czytelnią Ogólną, ul. Chopina 27 (IV piętro).

Wykład towarzyszący pt. „Lublin, Niepodległość Polska. Cud roku osiemnastego”, wygłosi dr hab. Tomasz Panfil, adiunkt w Katedrze Nauk Pomocniczych Historii KUL, p.o. Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Lublinie. Wystawa będzie czynna do 30 listopada 2018 r.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Fotorelacja

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej KUL zaprasza na otwarte seminarium O książce Andrzeja Grzegorczyka W poszukiwaniu ukrytego sensu. Wydarzenie rozpocznie się 21 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 14.00 w sali GG- 208.

20.03.2019 - 21.03.2019

Dzień Otwarty KUL w Stalowej Woli

kul_plakat_2019_stalowa Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli zaprasza 21 marca 2019 r. na Dzień Otwarty KUL w Stalowej Woli. W ramach wydarzenia zaplanowano ciekawe prelekcje i warsztaty z zakresu dopalaczy, zapamiętywania i koncentracji uwagi.

Zapraszamy!

Droga KrzyżowaZapraszamy na II Męską Drogę Krzyżową na Poczekajce, która odbędzie się w piątek 22 marca 2019 r. Nabożeństwu będzie przewodniczył Prorektor ds. studentów i kontaktów międzynarodowych KUL ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL.  Rozpocznie się ono o godz. 19.15 poświęceniem kaplicy w Męskim Domu Studenckim.

kul_plakat_2019_rosja_konkurs1-1Instytut Filologii Słowiańskiej KUL organizuje po raz   VIII Konkurs Wiedzy o Rosji (język- kultura- historia-  realia). Tegoroczne zmagania rozpoczną się 22 marca 2019 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.  Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich, którzy uczą się języka rosyjskiego oraz  interesują się kulturą rosyjską.