euroazjatycka gra gospodarczaInstytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Wschodnioeuropejska Sieć Uniwersytetów KUL oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zapraszają Państwa 3 lutego 2017 r. na dyskusję panelową „Eurazjatycka Unia Gospodarcza – kto kogo? Złożona gra sił przyciągania i odpychania, która rozpocznie się o godz. 12.00 w Collegium Norwidianum, sala CN-004.

Dziekan Wydziału Biotechnologii i Nauk o Środowisku serdecznie zaprasza pracowników i studentów na wykład „Analiza bakteryjnych markerów chemicznych techniką spektrometrii mas”, który wygłosi prof. nadzw. dr hab. Jacek Rybka, dyrektor Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu. Wykład odbędzie się 3 lutego 2017 r. (piątek) o godzinie 10.00 w sali B-007 Instytutu Biotechnologii.

konkurs oratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 14 marca 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

06.12.2016 - 28.02.2017

Rekrutacja zimowa

indeksRozpoczęła się rekrutacja zimowa. Dostępne są następujące kierunki studiów II stopnia:

Rekrutacja potrwa do 28 lutego 2017 r.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Katedra Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną „Państwo – społeczeństwo – kultura: formalne i nieformalne źródła prawa” w ramach XXIII Zjazdu Katedr Teorii i Filozofii Prawa, która dobędzie się w dniach 23 - 26 września 2018 r. Część wydarzenia będzie miała miejsce w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Program

Serdecznie zapraszamy uczniów klas maturalnych i nauczycieli do udziału w Lubelskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2018, który odbędzie się 26-27 września br. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Debata Dwóch Ambon27 września 2018 r. w Klasztorze oo. Dominikanów na lubelskim Starym Mieście odbędzie się kolejna Debata Dwóch Ambon. Metropolita Łódzki abp Grzegorz Ryś oraz rabin Boaz Pasz (Jerozolima) dyskutować będą na temat „Przełomu czasu w judaizmie i chrześcijaństwie”. Spotkanie poprowadzi o. Tomasz Dostatni OP. Początek o godz. 19.00.

Debatę współorganizuje Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.